صدور کارت بازرگانی

صدور کارت بازرگانی

کارت بازرگانی در حقیقت مجوزی برای انجام صادرات و واردات و یا هرگونه مراوده تجاری با خارج از کشور می باشد و به نام شخص حقیقی یا حقوقی ( شرکت) صادر می گردد. مدت اعتبار این کارت از زمان صدوریک سال است و پس از آن با درخواست شما و ارائه مدارک لازم قابلیت تمدید دارد. مرجع صادر کننده کارت بازرگانی اتاق بازرگانی وابسه به وزارت صنایع و معادن می باشد متقاضی کارت بازرگانی درصورت احراز شرایط لازم برای صدور کارت پس از گذراندن دوره های آموزشی به اخذ این کارت نائل خواهد شد.

جهت اخذ کارت بازرگانی از کجا شروع کنم

در گام اول که بهره گیری از تجربیات وآگاهی متخصصان می تواند برای پیشبرد اهدافمان بسیار موثر و مفید باشد پس هم اکنون با کارشناسان مجرب مجتمع ثبت ایلیا تماس بگیرید تا در این مسیر یاری رسان شما باشند. .به منظور تکمیل آشنایی بیشتر در این زمینه به کادر مشخص شده در این صفحه با عنوان توضیحات تکمیلی مراجعه فرمایید.

 

اولین قدم ثبت اطلاعات متقاضی می باشد ، در مرحله بعد فرم های الکترونیکی مربوطه از پایگاه اینترنتی اتاق بازرگانی اخذ شده و با مراجعه به ارگان های ذی صلاح جهت تکمیل فرم ها که امری تخصصی می باشد اقدام نمایید ، پس از تکمیل فرم های مربوطه اسکن مدارک و بارگذاری آنها در سامانه انجام شده و در انتها با تایید نهایی پرونده متقاضی به اناق بازرگانی ارسال میگردد و چنانچه پرونده ارسالی شما دارای نقص باشد شما از طریق سامانه اداره اتاق بازرگانی در جریان قرار خواهید گرفت.

ارائه اصل اظهارنامه مصدق اداره ثبت شرکتها . گواهی دفاتر پلمپ ، اصل گواهی عدم سوء پیشینه کیفری ، اصل مدارک شناسایی ( کارت ملی و شناسنامه) برای کارت بازرگانی حقیقی و مدارک شناسایی مدیرعامل و اوراق شرکت ( برای کارت بازرگانی حقوقی) لازم می باشد ، به علاوه داشتن مفاصاحساب مالیاتی و مدرک تحصیلی معتبر نیز لازم است. تمامی این مدارک به همراه اجاره نامه رسمی یا سند ملکی به اتاق بازرگانی ارائه می گردد

مدت زمان لازم جهت صدور کارت بازرگانی با توجه به مدت زمان تهیه و تکمیل مدارک توسط متقاضی متفاوت خواهد بود. اما به طور معمول این فرآیند در حدود ۳۰ الی ۴۵ روز کاری زمان می برد.

هزینه ی اخذ کارت بازرگانی برحسب عواملی چون میزان سرمایه متغیر است به همین دلیل برای کسب آگاهی از میزان هزینه ها با کارشناسان مجتمع ثبت شرکت ایلیا تماس حاصل نمایید.

اخذ کارت بازرگانی
توضیح در خصوص کارت بازرگانی
مقدمات صدور و اخذ كارت بازرگانی در اداره كل ثبت شركتها و مالیكت صنعتی و بخشی از اقدامات از اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران انجام میپذیرد.در ابتدا به مراحل و مدارک لازم برای اداره ثبت شركتها اشاره می شود و در مرحله دوم مراحل و مدارك مورد نیازبرای اتاق بازرگانی تشریح میشود.
مدارک لازم جهت صدور کارت
• سه نسخه از اظهارنامه ثبت نام در دفاتر بازرگانی، جهت اخذ کارت بازرگانی.
• دفاتر قانونی(پلمپ) اعم از دفاتر روزنامه وکل در سال جاری مالی و ارائه گواهی پلمپ دفاتر تجارتی، جهت اخذ کارت بازرگانی.
• یك فقره رونوشت از شناسنامه در حالتی که شخص متقاضی شخصیتی حقیقی باشد جهت دریافت کارت بازرگانی.
• کپی آگهی تاسیس شركت و آگهی آخرین تغییرات شرکت درصورتی که متقاضی شخص حقوقی باشد، برای دریافت کارت بازرگانی.
• رسید پرداختی هزینه ی ثبت نام در دفاتر بازرگانی، برای دریافت کارت بازرگانی
• توجه داشته باشید که اگرامور اخذ کارت بازرگانی خود را به وکیل بسپارید اصل یا فتوكپی برابر اصل سند رسمی وكالت، جهت اخذ کارت بازرگانی مورد نیاز است.

شرایط اخذ کارت بازرگانی
کارت بازرگانی در حقیقت مجوز انجام امور صادرات و یا واردات است که از طرف اتاق بازرگانی وسازمان صنایع و معادن برای متقاضیان حقیقی و حقوقی صادر می گردد.

• الف ) شرایط لازم جهت اخذ کارت بازرگانی حقیقی :
۱. داشتن حداقل ۲۳ سال تمام.
۲. داشتن یک دفتر کار که بصورت ملکی متعلق به متقاضی باشد یا دارای اجاره نامه محضری و یا اجاره نامه بنگاهی با کد رهگیری باشد.
۳. داشتن کارت پایان خدمت.
۴. داشتن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم.
۵. داشتن حساب جاری بانکی (بیش از ۳ ماه)
• ۶٫ داشتن مدرک تحصیلی مرتبط در برخی استانها
• ۷٫ گذراندن دوره کوتاه آموزشی در اتاق ب