اخذ کارت بازرگانی

اخذ کارت بازرگانی

اگر شخص یا شرکتی تمایل به تجارت و بازرگانی در حوزه ی جهانی را داشته باشد و فعالیت او محدود به داخل سرزمین نباشد، و اصطلاحا به واردات و صادرات کالا مشغول شود ناگزیر از اخذ کارت بازرگانی است.

اخذ کارت بازرگانی توسط اتاق بازرگانی انجام می شود و بصورت سالیانه  نیاز به تمدید دارد جهت اخذ کارت بازرگانی باید  دارای کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت باشید  و حداقل سن شما ۲۳ سال تمام باشدو حداقل مدرک تحصیلی دیپلم نیز مورد نیاز است  و معرفی آدرسی که سند ۶ دانگ یا اجاره نامه ی محضری داشته باشد. البته باید گفت که کارایی کارت بازرگانی به واردات و صادرات محدود نمی شود و مزایای آن در ادامه توضیح داده می شود.

مزایای اخذ کارت بارزگانی

مزایای عمده ی اخذ کارت بازرگانی برای مالک آن به ترتیب زیر  است :

-ثبت سفارش کالا

-واردات و صادرات کالا

-اخذ برندهای لاتین

-ترخیص کالا از گمرک

-واردات کالا از مناطق آزاد ایران

-حضور در نمایشگاه های بین المللی

شرایط صدور کارت بازرگانی :

۱-مفاصای حساب مالیاتی

۲-دفاتر پلمپ

۳-سند مالکیت یا اجاره ملک محل فعالیت

۴-افتتاح حساب جاری در بانک

۵-مدرک تحصیلی دیپلم به بالا

۶-تعیین تکلیف خدمت سربازی آقایان

۷-عدم سابقه ی کیفری

۸-داشتن سن ۲۳ سال به بالا

مراحل اخذ کارت بازرگانی:

مراحل اخذ کارت بازرگانی در مازندران در دوبخش است، در ابتدا مدارک اولیه تهیه می شود و با شروع ثبت نام سامانه ایی ، متقاضی مکلف است ، پاسخ برخی از استعلام ها را به مدارک هویتی ضمیمه نماید که  این استعلام ها مربوط به اداره مالیات و دارایی ،بانک محل افتتاح حساب و …  می باشد.

پس از این مرحله متقاضی به همراه کپی از صفحه ی اول دفاتر پلمپ ، و تقدیم اظهار نامه ی کارت بازرگانی به اداره ثبت شرکتها ، دو نسخه ی مهر شده  از آنرا را به اتاق بازرگانی می فرستند.

پس از تکمیل مراحل سامانه ایی و تهیه تمام استعلام ها و ارسال آن برای اتاق بازرگانی ، کارشناسان اتاق بازرگانی از طریق پست الکترونیک ، متقاضی را به حضور در کلاسهای آموزشی دعوت می نمایند . و پس از اتمام دوره آموزشی مراحل صدور و ارسال پستی کارت بازرگانی به آدرس متقاضی انجام می پذیرد.