لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت در کرج
ثبت انواع شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج ثبت موسسه در کرج ثبت شرکت دانش بنیان در کرج ثبت شرکت هلدینگ در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت عمرانی درکرج ثبت شرکت تولیدی در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج
ثبت برند در کرج
ثبت نشان و علامت تجاری در کرج ثبت لوگو در کرج استعلام برند
خدمات ثبتی
خدمات ثبتی
ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج
خدمات اداری
اخذ گرید در کرج اخذ ایران کد در کرج اخذ استاندارد در کرج اخذ نشان حلال در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج اخذ جواز تاسیس صنایع در کرج
تماس

مزایای اخذ کد اقتصادی در کرج


براساس قانون سال73 به شماره ای 12 رقمی که جهت اشخاص حقیقی و حقوقی که به تولید کالا و خدمات مشغول می باشند وضع شده است کد اقتصادی می گویند.اخذ کذ اقتصادی دارای مزایای زیادی می باشد که ثبت شرکت ایلیا در این مقاله به مطالبی درباره ی آن پرداخته است تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

کد اقتصادی همانند شماره شناسایی جهت فعالان اقتصادی در سازمان امور مالیاتی می باشد که از طریق ثبت آن بروی فاکتورهای خرید و فروش،محاسبه ی مالیات و درآمد اشخاص حقیقی و حقوقی به وسیله ی سازمان مالیات کشور انجام می شود.

مزایای اخذ کد اقتصادی در کرج

  1. با اخذ کد اقتصادی از رقابت هایی که سالم نمی باشد جلوگیری می گردد و زمینه ی حمایت از فعالان اقتصادی ایجاد می شود.
  2. ازمزایای دیگر اخذ کد اقتصادی می توان به اخذ مجوز جهت انجام کارهای بازرگانی و اخذ کارت بازرگانی اشاره نمود.
  3. از مدارک مورد نیاز جهت تشکیل پرونده صدور بازرگانی ارائه کد اقتصادی جدید و ضملنت مبنی بر ارائه کد اقتصادی بعد از صدور است.
  4. به منظور انجام اموری مانند تولید،واردات،صادرات،مونتاژ،توزیع کالا و کالاهای خدماتی به وسیله ی اشخاص حقوقی در اختیار داشتن کد اقتصادی الزامی و ضروری است.
  5. واجد شرایط اخذ کد اقتصادی اشخاص حقیقی که به اموری اعم از واردات و صادرات و توزیع کالا و...می پردازند و دربردارنده ی پروانه کسب و کار می باشند و یا دارای محل فعالیت تجاری می باشند هستند.
  6. جهت انجام کارهای مالیاتی و تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی الزامی و ضروری می باشد.
  7. از دیگر مزایای کد اقتصادی کسب مجوز به منظور فعالیت های تجاری و پرداخت حقوق حقه دولت در قالب مالیات و جلوگیری از رقابت ها و تلاش های ناسالم است.
  8. فعالیت های اقتصادی به شیوه های گوناگون صورت می گیرد که حمایت و نظارت بر کارهای اقتصادی فعالیت کنندگان نیازمند شناخت اشخاص فعال در این زمینه می باشد.
  9. از مزایای دیگر اخذ کد اقتصادی می توان به مواردی اعم از اخذ مجوز به منظور فعالیت های تجاری و پرداخت و پرداخت حقوق حقه دولت در چارچوب مالیات و جلوگیری از فعالیتها و تلاش های غیر عرف و ناسالم اشاره نمود.

به موجب ماده ی 105 مقررات و قوانین سازمن مالیاتی کشور درآمد شرکت ها و درآمد ناشی از فعالیت های انتفاعی اشخاص دیگر حقوقی از منبع های گوناگون ایران و یا خارج از ایران حصول می گردد.لذا بعد از وضع زیان و ضررهایی که از منابع غیر معاف و کسر مالیاتهای مقرر به استثناء مواردی که طبق مقررات این قانون دارای نرخ جداگانه ای می باشد حاصل شده است شامل مالیات حداکثر به نرخ 25 درصد می باشد.

براساس این مصوبه مجلس، در صورتی که شرک تها مراحل دریافت کد اقتصادی را سپری نمایند و کد اقتصادی را اخذ ننمایند از معافیت های مالیاتی که در ماده 105 قید شده است بی نصیب خواهند بود.

به صورت کلی دریافت کد اقتصادی به منظور فعالیت های اقتصادی الزامی و ضروری می باشد و اشخاص با دربرداشتن این کد قادر می باشند به صورت قانونی به فعالیت های اقتصادی خویش بپردازند.این کد هم در کارهای اقتصادی و هم مالیاتی الزامی و ضروری می باشد به موجب همین امر جهت دریافت آن باید پرونده مالیاتی تشکیل شود.

در انتها خاطر نشان می شویم که در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

تابعیت ثبت شرکت در کرج

تابعیت ثبت شرکت در کرج - تابعیت عبارت است از: «رابطه سیاسی و معنوی که شخصی را به دولت معینی مرتبط می سازد». در خصوص لزوم وجود تابعیت برای شرکت های تجاری دو دیدگاه وجود دارد:عده ای معتقدند که در مورد شرکت ها تابعیت مصداق ندارد،

مراحل ثبت موسسه در کرج

در این مقاله مطالبی درباره مراحل ثبت موسسه در کرج ارائه شده است مقاله را مطالعه نمایید.

مزایای ثبت انواع شرکتهای پیمانکاری در کرج

در این مقاله به مطالبی درباره مزایای ثبت انواع شرکتهای یپمانکاری در کرج پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

موضوع فعالیت شرکت در کرج

مسئله و مبحثی که شرکت به منظور آن تشکیل و راه اندازی شده است موضوع شرکت نام دارد. جهت ثبت شرکت در کرج ابتدا موضوع فعالیت شرکت را مشخص نموده و سپس مجوزهای لازم را اخذ نمایید در این مقاله توضیحات داده شده است لطفا مطالعه نمایید .

ثبت شرکت بازرگانی در کرج

جهت کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت شرکت بازرگانی با دپارتمان تخصصی ثبت شرکت بازرگانی ایلیا تماس گرفته و از مشاوره تخصصی بهره مند شوید.

مراحل تشکیل و ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج

مراحل تشکیل و ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج - طبق ماده ۹۴ قانون تجارت، شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجارتی تشکیل شده و هر یک از شرکا بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت است.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

یکی از انواع خدماتی که در ثبت شرکت ایلیا به مشتریان ارجمند ارائه می گردد ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تهران مطابق قانون کار و تجارت ایران می باشد

مراحل ثبت شرکت عمرانی در کرج

در این مقاله به مطالبی درباره ی مراحل ثبت شرکت عمرانی در کرج پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

مزایای ثبت شرکت سهامی عام در کرج

در این مقاله به مطالبی درباره ی مزایای ثبت شرکت سهامی عام در کرج پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

شرایط ثبت شرکت استارت آپ در کرج

در این مقاله به مطالبی درباره شرایط ثبت شرکت استارت آپ در کرج پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟