لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت در کرج
ثبت انواع شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج ثبت موسسه در کرج ثبت شرکت دانش بنیان در کرج ثبت شرکت هلدینگ در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت عمرانی درکرج ثبت شرکت تولیدی در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج
ثبت برند در کرج
ثبت نشان و علامت تجاری در کرج ثبت لوگو در کرج استعلام برند
خدمات ثبتی
خدمات ثبتی
ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج
خدمات اداری
اخذ گرید در کرج اخذ ایران کد در کرج اخذ استاندارد در کرج اخذ نشان حلال در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج اخذ جواز تاسیس صنایع در کرج
تماس

مزایای اخذ کد اقتصادی در کرج


براساس قانون سال73 به شماره ای 12 رقمی که جهت اشخاص حقیقی و حقوقی که به تولید کالا و خدمات مشغول می باشند وضع شده است کد اقتصادی می گویند.اخذ کذ اقتصادی دارای مزایای زیادی می باشد که ثبت شرکت ایلیا در این مقاله به مطالبی درباره ی آن پرداخته است تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

کد اقتصادی همانند شماره شناسایی جهت فعالان اقتصادی در سازمان امور مالیاتی می باشد که از طریق ثبت آن بروی فاکتورهای خرید و فروش،محاسبه ی مالیات و درآمد اشخاص حقیقی و حقوقی به وسیله ی سازمان مالیات کشور انجام می شود.

مزایای اخذ کد اقتصادی در کرج

  1. با اخذ کد اقتصادی از رقابت هایی که سالم نمی باشد جلوگیری می گردد و زمینه ی حمایت از فعالان اقتصادی ایجاد می شود.
  2. ازمزایای دیگر اخذ کد اقتصادی می توان به اخذ مجوز جهت انجام کارهای بازرگانی و اخذ کارت بازرگانی اشاره نمود.
  3. از مدارک مورد نیاز جهت تشکیل پرونده صدور بازرگانی ارائه کد اقتصادی جدید و ضملنت مبنی بر ارائه کد اقتصادی بعد از صدور است.
  4. به منظور انجام اموری مانند تولید،واردات،صادرات،مونتاژ،توزیع کالا و کالاهای خدماتی به وسیله ی اشخاص حقوقی در اختیار داشتن کد اقتصادی الزامی و ضروری است.
  5. واجد شرایط اخذ کد اقتصادی اشخاص حقیقی که به اموری اعم از واردات و صادرات و توزیع کالا و...می پردازند و دربردارنده ی پروانه کسب و کار می باشند و یا دارای محل فعالیت تجاری می باشند هستند.
  6. جهت انجام کارهای مالیاتی و تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی الزامی و ضروری می باشد.
  7. از دیگر مزایای کد اقتصادی کسب مجوز به منظور فعالیت های تجاری و پرداخت حقوق حقه دولت در قالب مالیات و جلوگیری از رقابت ها و تلاش های ناسالم است.
  8. فعالیت های اقتصادی به شیوه های گوناگون صورت می گیرد که حمایت و نظارت بر کارهای اقتصادی فعالیت کنندگان نیازمند شناخت اشخاص فعال در این زمینه می باشد.
  9. از مزایای دیگر اخذ کد اقتصادی می توان به مواردی اعم از اخذ مجوز به منظور فعالیت های تجاری و پرداخت و پرداخت حقوق حقه دولت در چارچوب مالیات و جلوگیری از فعالیتها و تلاش های غیر عرف و ناسالم اشاره نمود.

به موجب ماده ی 105 مقررات و قوانین سازمن مالیاتی کشور درآمد شرکت ها و درآمد ناشی از فعالیت های انتفاعی اشخاص دیگر حقوقی از منبع های گوناگون ایران و یا خارج از ایران حصول می گردد.لذا بعد از وضع زیان و ضررهایی که از منابع غیر معاف و کسر مالیاتهای مقرر به استثناء مواردی که طبق مقررات این قانون دارای نرخ جداگانه ای می باشد حاصل شده است شامل مالیات حداکثر به نرخ 25 درصد می باشد.

براساس این مصوبه مجلس، در صورتی که شرک تها مراحل دریافت کد اقتصادی را سپری نمایند و کد اقتصادی را اخذ ننمایند از معافیت های مالیاتی که در ماده 105 قید شده است بی نصیب خواهند بود.

به صورت کلی دریافت کد اقتصادی به منظور فعالیت های اقتصادی الزامی و ضروری می باشد و اشخاص با دربرداشتن این کد قادر می باشند به صورت قانونی به فعالیت های اقتصادی خویش بپردازند.این کد هم در کارهای اقتصادی و هم مالیاتی الزامی و ضروری می باشد به موجب همین امر جهت دریافت آن باید پرونده مالیاتی تشکیل شود.

در انتها خاطر نشان می شویم که در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

شرکت سهامی خاص چیست

در این مقاله به مطالبی درباره شرکت سهامی خاص چیست پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

مزایای تنظیم طرح توجیهی در کرج

در این مقاله به مطالبی درباره مزایای تنظیم طرح توجیهی در کرج پرداخته شده است تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

تابعیت ثبت شرکت در کرج

تابعیت ثبت شرکت در کرج - تابعیت عبارت است از: «رابطه سیاسی و معنوی که شخصی را به دولت معینی مرتبط می سازد». در خصوص لزوم وجود تابعیت برای شرکت های تجاری دو دیدگاه وجود دارد:عده ای معتقدند که در مورد شرکت ها تابعیت مصداق ندارد،

قانون موسسات تجاری در کرج

کلیه تشکیلات و موسساتی که در کرج تاسیس می شوند و برای مقاصدی غیر تجاری تشکیل می گردند تا به امور و فعالیت غیرتجاری بپردازند در این مقاله به توضیحات بیشتر قوانین موسسات غیرتجاری در کرج پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید

مدارک جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج

در این مقاله به مطالبی درباره ی مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج پرداخته شده است تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

شرایط تنظیم طرح توجیهی در کرج

در این مقاله درباره مدارک جهت تنظیم طرح توجیهی در کرج به مطالبی پرداخته شده است.

ثبت شرکت تولیدی در کرج

ثبت شرکت تولیدی در کرج توسط ثبت شرکت ایلیا انجام می شود . تنظیم اساسنامه شرکت تولیدی ، مشاوره تلفنی و حضوری رایگان و سایر خدمات ثبت شرکت تولیدی را از ما بخواهید . همچنین با خواندن مقاه حاضر اطلاعات خوبی در این زمینه کسب می کنید .

ثبت شرکت سهامی خاص

ثبت شرکت سهامی خاص در مجتمع حقوقی ثبت ایلیا بصورت کاملا تخصصی برای شما عزیزان انجام می پذیرد فقط کافیست با ما تماس بگیرید و یا این مقاله را مطالعه کنید تا اطلاعات خوبی دریافت نمایید .

شرایط ثبت شرکت خدماتی در کرج

در این مقاله به مطالبی درباره ی شرایط ثبت شرکت خدماتی در کرج پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

ثبت شرکت با مسولیت محدود

مجتمع ایلیا پیشرو در ارائه ی خدمات ثبت شرکت با مسئولیت محدود  و نیز ثبت موسسات غیرتجاری و سایر شرکت های می باشد. با ایلیا جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود تماس بگیرید.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟