لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت در کرج
ثبت انواع شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج ثبت موسسه در کرج ثبت شرکت دانش بنیان در کرج ثبت شرکت هلدینگ در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت عمرانی درکرج ثبت شرکت تولیدی در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج
ثبت برند در کرج
ثبت نشان و علامت تجاری در کرج ثبت لوگو در کرج استعلام برند
خدمات ثبتی
خدمات ثبتی
ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج
خدمات اداری
اخذ گرید در کرج اخذ ایران کد در کرج اخذ استاندارد در کرج اخذ نشان حلال در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج اخذ جواز تاسیس صنایع در کرج
تماس

ثبت شرکت غیر تجاری در کرج


ثبت شرکت ایلیا در این مقاله تلاش و کوشش نموده است تا مطالبی را درباره ثبت شرکت غیرتجاری در کرج مطالبی را ارائه نماید تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

شرکت غیرتجاری چیست؟

شرکتهای غیر تجاری در کرج نهادهایی می باشند که به منظور هدف ها و خواسته های غیر تجاری از قبیل کارهای علمی ادبی یا کارهای خیریه و مانند آن تشکیل و راه اندازی می شوند و امکان دارد که تشکیل دهندگان آن ها هدف بهره گیری داشته و یا نداشته باشند.

شرکت های تجاری بعد از آن تاریخی که راه اندازی و تشکیل می شوند شخصیت حقوقی پیدا می کنند و قادر می باشند عنوان هایی مانند انجمن، بنگاه ،کانون و مانند آن ها را دریافت کنند.

ثبت شرکت غیر تجاری در کرج

نهاد های غیر تجاری به دو بخش تقسیم می گردند :

  1. موسسه هایی که هدف آن ها جذب منفعت ها و تقسیم آن ها میان اعضا خود نباشد.
  2. موسسه هایی که هدف آن ها جذب منفعت های مادی و تقسیم منفعت های ذکر شده میان اعضا خود یا دیگر باشد به عنوان مثال کانون های فنی و حقوقی و غیره.

شرایط ثبت شرکتهای غیرتجاری در کرج

در موسسه های حقوقی در کرج حداقل شرکا نبایستی از 2 نفر کمتر باشد و ذکر نمودن سرمایه به هر اندازه ای مجاز می باشد. موسسه های غیر تجاری هم مانند موسسه های تجاری بایستی در تهران درنهاد ثبت شرکت ها و در شهرستان ها در اداره ثبت شرکت های موسسه ثبت مرکز اصلی سازمان به ثبت برسند و به منظور آن تمامی مبادرات تشکیل و راه اندازی شرکت ها همراه با رعایت نمودن ماتکان نظام نامه اصلاحی ثبت تشکیل و راه اندازی و اداره های غیر تجاری که در سال ١٣٣٧ به تصویب رسیده است ضروری و الزامی می باشد.

به منظور ثبت تشکیلات غیر تجاری ارائه اظهارنامه (فرم چاپی تقاضانامه ثبت موسسه همراه با پیوست های لازم در دو رونوشت که دربردارنده تاریخ وامضا می باشد ضروری و الزامی می باشد پیوست های آن شامل رونوشت اصلی یا نسخه وکالت نامه (در صورتی که به وسیله نماینده قانونی تقاضا گردد.

تایید شده تصدیق کشوری که شرکت در آنجا ثبت گردیده است همراه با ترجمه درست و صحیح فارسی آن دو رونوشت اساسنامه و امضا کلیه صفحه های آن به وسیله شرکا صورت مجلس مجمع عمومی موسس مبنی بر انتخاب نمودن هیئت مدیره و شناسایی مالکان امضا (دو رونوشت ) رسید پرداخت نمودن هزینه های ثبتی و رونوشت شناسنامه شرکا می باشد.

در صورتی که اداره غیر انتفاعی می باشد اجازه نامه نیروی انتظامی محل به منظور ثبت الزامی و ضروری است و در صورتی که انتفاعی می باشد موضوع اداره با مدارک تحصیلی و مهارت و تخصص تاسیس کنندگان مطابقت داده می شود و بعد از آن آیین و فرمایش ثبت صادر می شود.

اساسنامه اداره های غیر تجاری قادر می باشد مثل اساسنامه شرکت با مسئولیت محدود باشد و در آن مواردی از قبیل موضوع اداره های پرسنل سرپرست کننده (هیئت مدیره) و پرسنل تصمیم گیرنده (مجامع عمومی) و تقویضات آن ها و غیره ذکر گردد.

اداره ذکر شده دربردارنده مجمع عمومی عادی و مجمع عمومی فوق العاده هم می باشد که هر کدام یک دربردارنده وظایفی می باشند . هیئت مدیره اداره این قابلیت را دارد که در مجمع عمومی عادی و از میان شرکا و یا خارج از آن ها برگزیده شود و مدیران این توانایی را دارند تا برای مدت زمان محدود یا نامحدود مشخص یا تعیین شوند ودر بردارنده اختیارات کامل هم می باشند مگر در صورتی که اساسنامه شیوه و اولویت دیگری را وضع و معین نموده باشد.

جلسه های هیئت با حضور بیشترین اعضا اداره به رسمیت قانونی دست پیدا خواهد کرد و هم چنین تصمیم های هیئت مدیره با بیشترین آرا اساس و بنیان اعتبار خواهد بود.

چنانچه درخواست ثبت مورد تایید واقع گردد مراحل دردفتر مخصوصی ثبت می شوند و برگه ای مبنی بر گواهی ثبت به درخواست کننده اعطا می گردد علاوه بر آن چکیده مراحل در روزنامه رسمی یا یکی از روزنامه های کثیر الانتشار با هزینه شخص در خواست کننده چاپ و منتشر می شود.

انحلال و تصفیه شرکتهای غیر تجاری در کرج

اداره های غیر تجاری قادر می باشند به صورت اختیاری و یا با تصمیم مجمع عمومی فوق العاده و یا به علت حکم دادگاه منحل گردد. در صورتی که منحل نمودن شرکت به صورت اختیاری انجام شده باشد تصفیه آن بر طبق مقررات و قوانین درج شده در اساسنامه به وسیله مدیر یا مدیران آن صورت می پذیرد و چنانچه عهده دار کار تصفیه و وضعیت انجام آن مشخص و معین نشده باشد در زمان منحل شدن شرکت مجمع عمومی فوق العاده یک شخصی را به عنوان مدیر تصفیه با معین نمودن محدوده تفویضات آن معرفی می کند.

در صورتی که منحل شدن شرکت به علت دستور دادگاه باشد مکلف کارهای تصفیه کارگزاری می باشد که در اساسنامه ذکر گردیده است.ودر صورتی که کارگزار تعیین نگردیده باشد دادگاه حین دستور باطل شدن شرکت یک شخصی را به عنوان کارگزار تصفیه تعیین می کند و براساس و بر طبق قانون و قوانین تجارت کار تصفیه انجام خواهد شد.

مراحل ثبت شرکت غیرتجاری در کرج

متقاضیان محترم ثبت شرکت غیرتجاری در کرج برای آگاهی درباره مراحل ثبت شرکت غیرتجاری در کرج می توانید با ثبت شرکت ایلیا تماس حاصل نمایید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت موسسه حقوقی در کرج

متقاضیان محترم ثبت موسسه حقوقی در کرج، می توانند با حداقل مدرک کارشناسی حقوق نسبت به ثبت موسسه حقوقی در کرج اقدام نمایند. ثبت موسسه حقوقی در کرج وابسته به ارائه پروانه تاسیس از قوه قضاییه برای مدتی که در پروانه تعیین شده است خواهد بود و تمدید ثبت تابع تمدید پروانه می باشد.

قانون موسسات تجاری در کرج

کلیه تشکیلات و موسساتی که در کرج تاسیس می شوند و برای مقاصدی غیر تجاری تشکیل می گردند تا به امور و فعالیت غیرتجاری بپردازند در این مقاله به توضیحات بیشتر قوانین موسسات غیرتجاری در کرج پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید

ثبت شرکت دانش بنیان در کرج

بی شک اولین گام که در به ثبت رساندن یک شرکت دانش بنیان مفید است کسب آگاهی و تجربه در این زمینه است . مجتمع ثبت شرکت ایلیا با بهره گیری از مشاوران آگاه و باتجربه در زمینه ثبت شرکت دانش بنیان آماده ارائه خدمات تخصصی به شما متقاضیان گرامی می باشد.

شرایط ثبت شرکت استارت آپ در کرج

در این مقاله به مطالبی درباره شرایط ثبت شرکت استارت آپ در کرج پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

مراحل ثبت موسسه در کرج

در این مقاله مطالبی درباره مراحل ثبت موسسه در کرج ارائه شده است مقاله را مطالعه نمایید.

مزایای ثبت شرکت دانش بنیان در کرج

در این مقاله به مطالبی درباره مزایای ثبت شرکت دانش بنیان در کرج پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

مزایای ثبت شرکت سهامی عام در کرج

در این مقاله به مطالبی درباره ی مزایای ثبت شرکت سهامی عام در کرج پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

ثبت شرکت تضامنی

به منظور ثبت شرکت تضامنی می توانید با کارشناسان ایلیا مشاوره نمایید و یا با خواندن مطلب حاضر اطلاعات مفیدی در این خصوص به شما بدهد.

شرایط ثبت شرکت خدماتی در کرج

در این مقاله به مطالبی درباره ی شرایط ثبت شرکت خدماتی در کرج پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

هزینه و قیمت ثبت شرکت دانش بنیان در کرج

در این مقاله به مطالبی درباره هزینه و قیمت ثبت شرکت دانش بنیان در کرج پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟