لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت در کرج
ثبت انواع شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج ثبت موسسه در کرج ثبت شرکت دانش بنیان در کرج ثبت شرکت هلدینگ در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت عمرانی درکرج ثبت شرکت تولیدی در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج
ثبت برند در کرج
ثبت نشان و علامت تجاری در کرج ثبت لوگو در کرج استعلام برند
خدمات ثبتی
خدمات ثبتی
ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج
خدمات اداری
اخذ گرید در کرج اخذ ایران کد در کرج اخذ استاندارد در کرج اخذ نشان حلال در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج اخذ جواز تاسیس صنایع در کرج
تماس

هزینه و قیمت ثبت طرح صنعتی در کرج


ما در این مقاله به مطالبی درباره ی هزینه و قیمت ثبت طرح صنعتی در کرج پرداخته ایم تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

طرح صنعتی چیست؟

طرح صنعتی طرحی خلاقانه می باشد وبه شکل جدیدی از آن چه که در گذشته وجود داشته است گفته می شود.در دنیایی که رقابت زیاد است شما قادر می باشید ب ثبت طرح صنعتی خود در کرج حق انحصاری استفاده از آن را در دست بگیرید و اشخاص ثالث قادر نمی باشند از طرح و ایده شما استفاده کنند.

تولیدکنندگان می بایست توجه نمایند در صورتی که به ثبت طرح صنعتی مبادرت نورزند ،امکان دارد که دیر یا زود شاهد کالای مشابهی باشند که قطعا از اعتبار و شهرت ظاهر محصول می کاهد واین موضوع لطمه ای قطعی به فروش محصول واعتماد اشخاص نسبت به محصول میزند.بنابراین برای تثبیت در بازار و کسب اعتماد و بهره برداری از سودهای حاصله ثبت طرح صنعتی از اهمیت بالایی برخوردار است.متولی ثبت طرح صنعتی اداره مالکیت صنعتی می باشد.

در قانون مصوب 1386 و نظام نامه مربوط جهت ثبت طرح صنعتی با عنایت به پروسه و فرآیند ثبت طرح هزینه هایی به صورت جداگانه مشخص و اخذ می گردد و چنانچه درخواست کننده مبادرت به بازپرداخت اظهارنامه تا مرحله قبل از ثبت طرح صنعتی کند هم هزینه های پرداختی بازپرداخت نمی شود.
بر اساس ماده 63 قانون مصوب 1386، با پیش بینی در قانون بودجه سالانه پنجاه درصد (50%) از درآمد ارزی ناشی از محتوای کنوانسیون های مربوط به ثبت بین المللی مالکیت صنعتی که از تاریخ تصویب این قانون حاصل می شود، به منظور ارتقاء و تجهیز اداره مالکیت صنعتی و ارتقاء کیفی آن در قانون بودجه سالانه اختصاص می یابد. پس از تایید اداره مالکیت صنعتی، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف می باشد ارز مورد نیاز صاحبان ایرانی حقوق مالکیت صنعتی را جهت ثبت بین المللی این حقوق برابر تعرفه های مذکور در کنوانسیون ها و مقررات بین المللی با نرخ رسمی  فراهم نماید.
قانون گذار سال 1386 هم چنین تعرفه هزینه های مربوط به اظهارنامه و تمدید ثبت و جرائم تاخیر و غیره را به عهده نظام  نامه گذاشته است.

با توجه به ماده 64 قانون ، آیین نامه اجرایی این قانون طی یک سال از تاریخ تصویب ، به وسیله ی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تهیه و به تصویب رئیس قوه قضاییه می رسد. در آیین نامه مذکور به ویژه باید تعرفه های هزینه های مربوط به اظهارنامه های ثبت اختراعات و طرح های صنعتی، ثبت علائم و علائم جمعی و تمدید ثبت آن ها و جرائم تاخیر در تمدید با رعایت این قانون و مفاد کنوانسیون های مربوط که جمهوری اسلامی ایران عضویت در آن ها را پذیرفته است ، تعیین شود و در صورت لزوم هر سه سال یک بار قابل تجدید نظر است.

با توجه به قانون 1386 و آیین نامه مربوط و همچنین جدول هزینه های ضمیمه آیین نامه، انواع و مقدار این هزینه ها به شرح ذیل است :

  1.  حق ثبت اظهارنامه به ازای یک طبقه برای شخص حقیقی 50.000 ریال و برای شخص حقوقی 150.000 ریال است. هزینه هر طبقه اضافی در اظهارنامه برای شخص حقیقی20.000 ریال و برای شخص حقوقی 60.000 ریال است.
  2. حق ثبت به ازاء یک طبقه برای پنج سال اول 450.000 ریال برای شخص حقیقی و 1.350.000 ریال برای شخص حقوقی است و حق ثبت هر طبقه اضافی نیز برای پنج سال اول برای شخص حقیقی 100.000 ریال و برای شخص حقوقی 300.000 ریال است.
  3. حق ثبت تمدید به ازاء یک طبقه برای پنج سال دوم و برای شخص حقیقی 900.000 ریال و برای شخص حقوقی 2.700.000 ریال است. حق ثبت تمدید هر طبقه اضافی برای پنج سال دوم و برای شخص حقیقی 200.000 ریال و برای شخص حقوقی 600.000 ریال است.
  4. حق ثبت به ازاء یک برای پنج سال سوم و برای شخص حقیقی 450.000 ریال و برای اشخاص حقوقی 1.350.000 ریال است و حق ثبت تمدید هر طبقه اضافی برای پنج سال سوم و برای شخص حقیقی 100.000 ریال و برای شخص حقوقی 300.000 ریال است.
  5. جریمه تاخیر در تمدید ثبت دوره پنج ساله دوم برای اشخاص حقیقی 200.000 ریال و برای اشخاص حقوقی 600.000 ریال است.
  6. جریمه تاخیر در تمدید ثبت دوره پنج ساله سوم برای شخص حقیقی 100.000 ریال و برای اشخاص حقوقی 300.000 ریال است.
  7.  هزینه هر بار اصلاح اظهارنامه و ضمائم آن برای شخص حقیقی 25.000 ریال و برای اشخاص حقوقی 75.000 ریال است.
  8.  هزینه رسیدگی به اعتراض به رد ثبت برای اشخاص حقیقی 500.000 ریال و برای اشخاص حقوقی 750.000 ریال است.
  9. هزینه رسیدگی به اعتراض به تقاضای ثبت برای اشخاص حقیقی 1.500.000 ریال و برای اشخاص حقوقی 3.000.000 ریال است.

متقاضیان محترم ثبت طرح صنعتی در کرج چنانچه در هر کدام یک از مراحل ثبتی با سوال و مسئله ای مواجه شدید می توانید با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید و از تجربیات آن ها بهره مند شوید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

مزایای ثبت طرح صنعتی در کرج

در این مقاله درباره ی مزایای ثبت طرح صنعتی در کرج مطالبی ارائه شده است مقاله را بخوانید.

هزینه و قیمت اخذ رتبه پیمانکاری یا گرید در کرج

در این مقاله به مالبی درباره ی هزینه و قیمت اخذ رتبه پیمانکاری یا گرید در کرج مطالبی ارائه شده است مقاله را بخوانید.

مراحل ثبت طرح صنعتی در کرج

در این مقاله به مطالبی درباره ی مراحل ثبت طرح صنعتی در کرج پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

مدارک جهت ثبت طرح صنعتی در کرج

در این مقاله درباره ی مدارک جهت ثبت طرح صنعتی مطالبی ارائه شده است مقاله را بخوانید.

شرایط ثبت طرح صنعتی در کرج

در این مقاله به مطالبی درباره ی شرایط ثبت طرح صنعتی در کرج پرداخته شده است تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

هزینه و قیمت ثبت طرح صنعتی در کرج

در این مقاله به مطالبی درباره ی هزینه و قیمت ثبت طرح صنعتی در کرج پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟