لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت در کرج
ثبت انواع شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج ثبت موسسه در کرج ثبت شرکت دانش بنیان در کرج ثبت شرکت هلدینگ در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت عمرانی درکرج ثبت شرکت تولیدی در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج
ثبت برند در کرج
ثبت نشان و علامت تجاری در کرج ثبت لوگو در کرج استعلام برند
خدمات ثبتی
خدمات ثبتی
ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج
خدمات اداری
اخذ گرید در کرج اخذ ایران کد در کرج اخذ استاندارد در کرج اخذ نشان حلال در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج اخذ جواز تاسیس صنایع در کرج
تماس

قوانین ثبت شرکت


شرکت از جمله عمل های حقوقی می باشد که باید از دو نفر بیشتر تشکیل شود . در واقع اجتماع قرار گرفتن دو ویا چند نفر که دارای تخصص هایی می باشند که هدفی را دنبال نمایند ، می توانند شرکت را تاسیس نمایند . در واقع موسسین شرکت را تاسیس می نمایند که بتوانند هم فعالیت خود را گسترده تر نمایند و هم سرمایه ای را بدست آورند .

الزامی است جهت قانونی شدن و شخصیت حقوقی پیدا کردند در اداره ثبت شرکتها اقدامات ثبت را در چند مرحله انجام داد . در این مورد قانون در ماده 95 این مورد را متذکر شده است که ثبت شرکت های تجاری الزامی می باشد . مرجع ثبت شرکت ها در تهران "اداره کل ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری" و در شهرستان ها،"ادارات ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری"می باشد.

قوانین ثبت شرکت

شرکت نیز وابسته به اراده آزاد شرکا می باشد و لزومی به اخذ اجازه قبلی از مقامات ادارای دیگر ندارد . اما جهت اقدام به فعالیت های تجاری نیاز به اخذ مجوز فعالیت از مراجع ذی صلاح می باشد .

به عنوان مثال تاسیس و راه اندازی شرکتی به منظور تولید و پخش دارو نیازمند به دریافت مجوز از وزارت بهداشت می باشد اما به انجام رسانیدن این گونه از فعالیت ها ذبه وسیله تاسیس و راه اندازی شرکت تیازمند به این چنین مجوزی نمی باشد اگر با توجه به قانون فعالیت شرکت ممنوع نباشد شرکت با رعایت نمودن شرایط قانونی دیگر تشکیل و راه اندازی می شود.

قواعد و قوانین ثبت شرکت

قبل از هر چیزی تشکیل و راه اندازی شرکت نیازمند منعقد نمودن قرارداد می باشد اما این امر تنها شرط تشکیل و راه اندازی شرکت نمی باشد بلکه شرایط دیگری هم وجود دارد که به وقوع پیوستن آن ها به منظور تاسیس و راه اندازی شرکت الزامی و ضروری می باشد.

انعقاد قرارداد ثبت شرکت

به منظور آن که قرارداد شرکت بسته شود رضایت شرکایی که اهلیت و سزاواری این چنین قراردادی را داشته باشند ضروری و الزامی می باشد.علاوه بر این شرکت بایستی دربردارنده موضوعی به صورت شرعی و قانونی باشد از حیث شکلی هم قراداد شرکت از قواعد و قاعده های خاصی تبعیت می کند که بررسی و ارزیابی ان ها الزامی و ضروری می کند.

ثبت شرکت تنها ابزاری نمی باشد که دولت مقررات و قوانین شرکت های تجارتی را کنترل می کند بلکه دربردارنده فواید مهم دیگری می باشد که از نظر شرکای شرکت و مراجعین آن دربردارنده اهمیتی بسیار می باشد که به شرح ذیل می باشند:

1) در هر زمانی که شرکت ثبت شود قراردادهایی که بین شرکا بسته می شود کاملا رسمی و قانونی می باشد و بعد ها هیچ کدام یک از آن ها قادر نمی باشند مانند اسناد غیر رسمی از وجود شرکت نامه و یا اساسنامه و دیگر تصمیم هایی که ثبت می شوند اظهار بی اطلاعی نمایند و یا به ایراد ها و یا اشکالاتی که در رابطه با اسناد غیر رسمی وجود دارد استناد نمایند.

2) از نظر معامله کنندگان با شرکت ثبت شرکت در درجه ای از اهمیت می باشد که بیشتر ان ها بدون رجوع نمودن به آن قادر نمی باشند معامله نمایند. زیرا شخصی که قصددارد قراداد مهمی را با شرکت ببندد و یا معامله ی مهمی را انجام دهد بایستی بداند که سرمایه و دارایی شرکت تا چه اندازه ای می باشد و اختیار مدیران شرکت تا چه حد و حدودی می باشد و در اخر قدرت و توانایی این شخصیت حقوقی به چه میزانی می باشد.

موارد مهم و با اهمیت هر شرکتی در روزنامه های کثیرالانتشار چاپ و آگهی می گردد تا همگان از آن اطلاع داشته باشند.

علاوه بر ان به روشی که در بیشتر کشورها رایج می باشد هر فرد خارجی غیر از این که دی نفع نباشد قادر می باشد به پرونده ای که به منظور ثبت شرکت تشکیل گردیده است رجوع نماید و اطلاعاتی را از مفاد و مضمون آن به دست بیاورد.

در کشور ما این قسمت ضمن آیین نامه ی مصوبه ی خرداد 1310 و مقررات 10 اسفند 1327 وزارت دادگستری مقرر گردیده «رجوع نمودن به اداره های ثبت شرکت ها اعم از ایرانی و خارجی جهت عموم آزاد می باشد و هر ذینفعی قادر می باشد از مواردی که در آن قید شده است اطلاعات جامع و جامعی را به دست بیاورد.

3) همان گونه که در بالا قید گردید به ثبت رساندن شرکت هم گونه ای از رسیدگی می باشد که کارگزاران این امر آن را به انجام می رسانند تا مشخص شود آیا به منظور ایجاد نمودن این شخصیت حقوقی دقت های کافی برروی آن انجام و قوانین و مقررات رعایت شده است یا خیر؟

شرکت های تجاری که بایستی ثبت گردند بر سه نوع می باشد که اعم از:

  1. شرکت های داخلی
  2. شرکت های خارجی
  3. شرکت های بیمه

با توجه به ماده ی 195 قانون تجارت « ثبت تمامی شرکت هایی که در این قانون ذکر شده اند الزامی و ضروری می باشد و از مقررات و ضوابط قانونی ثبت شرکت ها تبعیت می نماید. ترتیب اجرای آن بر ضمان وزارت دادگستری واگذار شده است که حین تنظیم نظام نامه های لازم مشخص نماید. در آیین نامه ی مصوبه 2 خرداد 1310 در اجرای قانون ثبت شرکت ها و آیین نامه ی مصوب اردیبهشت 1311 وزارت دادگستری در اجرای قانون تجارت و دیگر مواردی که بعداَ اضافه گردیده ترتیب ثبت شرکت ها را مشخص و معین نموده است.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

شرایط تعیین نام شرکت در کرج

یکی از مهم ترین و با اهمیت ترین مرحله های ثبت شرکت و راه اندازی آن در کرج انتخاب اسم شرکت در کرج می باشد

اصول حاکم بر ثبت اسم تجاری

اسم تجاری و علامت تجاری می تواند به شکل مجزا یا توام ، کیفیت خوب کالا یا خدمات را نشان دهد در اصل ثبت اسم تجاری الزامی است که مورادی را در جهت ثبت مطابق قانونتجارت رعایت نمایید در این مقاله می توانید به آن بپردازید .

تفاوت شرکت با موسسه

با هدف دستیابی به سود و سرمایه بیشتر ثبت شرکت صورت می گیرد در حالی که موسسه ها با هدف های نامحدود و متمایز که سود آوری و فعالیت های اقتصادی هم قادر می باشد جزئی از آن هها باشد تشکیل و راه اندازی می شود. با مطالعه این مقاله می توانید به اطلاعات بیشتری تفاوت شرکت و موسسه دست پیدا نمایید

مدارک ثبت تغییرات شرکت در کرج

بعد از ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها باتوجه به قالب ثبتی نیز می توان درموارد اساسنامه آن تغییراتی نیز ایجاد کرد که ثبت تغییرات ملزم به ارائه مدارک نیز می باشد که در این مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته می شود

مراحل ثبت برند لاتین در کرج

نخستین مرحله از مراحل ثبت برند لاتین در کرج رجوع به سایت اداره مالکیت صنعتی و انتخاب گزینه ثبت اظهارنامه الکترونیکی می باشد در صورتی که اطلاعی در خصوص تکمیل این اظهارنامه ندارید حتما از اشخاص متخصص در این زمینه راهنمایی بگیریدبرای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را مطالعه نمایید.

مزایای اخذ جواز تاسیس صنایع در کرج

در این مقاله به مطالبی درباره ی مزایای اخذ جواز تاسیس صنایع در کرج پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

آگهی کاهش سرمایه

کاهش سرمایه به دو صورت کاهش اجباری سرمایه و کاهش اختیاری سرمایه می باشد در این مقاله به شرح هر کدام پرداخته می شود

تمدید علامت تجاری در کرج

علامت های تجاری که در کرج ثبت شده اند در اداره ثبت مالکیت صنعتی 10 سال اعتبار دارند بعد از اینکه اعتبار گواهینامه ثبت علامت تجاری به پایان رسید این امکان وجود دارد که تمدید علامت تجاری را انجام دهید

ضوابط ثبت شرکت مختلط سهامی

در قانون تجارت ماده 162 ، شرکت مختلط سهامی شرکتی می باشد که با اسم مخصوصی بین شرکا سهامی و یا چند شریک ضامن تاسیس می گردد .دراین مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید .

مزایای اخذ ایران کد در کرج

در این مقاله درباره ی مزایای اخذ ایران کد در کرج مطالبی ارائه شده است مقاله را بخوانید.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟