لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت در کرج
ثبت انواع شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج ثبت موسسه در کرج ثبت شرکت دانش بنیان در کرج ثبت شرکت هلدینگ در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت عمرانی درکرج ثبت شرکت تولیدی در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج
ثبت برند در کرج
ثبت نشان و علامت تجاری در کرج ثبت لوگو در کرج استعلام برند
خدمات ثبتی
خدمات ثبتی
ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج
خدمات اداری
اخذ گرید در کرج اخذ ایران کد در کرج اخذ استاندارد در کرج اخذ نشان حلال در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج اخذ جواز تاسیس صنایع در کرج
تماس

شرایط اخذ کد اقتصادی در کرج


ثبت شرکت ایلیا در مقاله ای که به شرح ذیل می باشدبه مطالبی درباره ی شرایط اخذ کد اقتصادی در کرج پرداخته است تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

کد اقتصادی چیست؟

کد اقتصادی شماره ای 12رقمی می باشد که مطابق مقررات و قوانین به منظور اشخاص حقیقی و حوقی که در عرصه ی خدمات و تولید کالا مغول به فعالیت می باشند تعیین شده است.کد اقتصادی جهت شناسایی شرکت در واحد مالیاتی به کار می رود.

شرایط اخذ کد اقتصادی در کرج

هر شرکت و یا هر موسسه ای بعد از اینکه در کرج به ثبت رسید و آگهی تاسیس آن هم صادر شد لازم می باشد که طی 2ماه در دارایی پرونده ای را تشکیل دهد و به منظور اخذ کد اقتصادی اقدام نماید.به این دلیل تشکیل پرونده مالیاتی اهمیت دارد که هنگامی که شرکتی تاسیس می شود در صورتی که پرونده مالیاتی نداشته باشد قادر نمی باشد به منظور دریافت کد اقتصادی اقدام نماید.به موجب همین امر شرکت قادر نمی باشد به منظور منعقد نمودن قرارداد مبادرت نماید و فعالیت خود را شروع کند.هم چنین شرکت نمی تواند در پایان سال مالی اظهارنامه مالیاتی فعالیت و یا عدم فعالیت خود را به دارایی ارائه کند.

عواملی که به اخذ کد اقتصادی نیازمند می باشند به شرح ذیل است:

  1. دریافت کارت بازرگانی.
  2. شرکت در مزایده ها.
  3. صادر نمودن فاکتور.
  4. افتتاح حساب در بانک.
  5. شرکت در مناقصات.
  6. دریافت قرارداد با شرکت های دولتی.

مطابق مصوبه پیشین مجلس در صورتی که شرکتی فرآیند اخذ کد اقتصادی را سپری ننماید و این کد را دریافت نکند از معافیت های مالیاتی که در ماده 105قانون سازمان مالیاتی کشور ذکر شده است بی بهره می شوند.براساس ماده 150مقررات و قوانین سازمان مالیاتی کشور در آمد شرکت ها و درآمد ناشی از فعالیت های انتفاعی اشخاص حقوقی دیگر از منابع گوناگون در ایران و یا خارج از کشور حاصل می شود بعد از وضع زیان های (هزینه ها) حاصل از منابع غیر معاف و کسر مالیات های تعیین شده به استثنای مواردی که طبق مقررات این قانون دارای نرخ جداگانه ای می باشد مشمول مالیات حداکثر به نرخ ۲۵ درصد خواهند بود.

در انتها خاطر نشان می شویم که در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با مشاوران و کارشناسان ثبت شرکت ایلیا در ارتباط باشید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

تغییر موضوع شرکت مسئولیت محدود

موضوع فعالیت شرکت مسئوبلیت محدود باید انتفاعی باشد یعنی برای آن شرکت سوددهی داشته باشد یا به صورت تجاری و یا به صورت غیر تجاری باشد

هزینه و قیمت ثبت شرکت دانش بنیان در کرج

در این مقاله به مطالبی درباره هزینه و قیمت ثبت شرکت دانش بنیان در کرج پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

مراحل ثبت شرکت تعاونی عام و خاص در کرج

در این مقاله به مطالبی درباره مراحل ثبت شرکت تعاونی عام و خاص در کرج پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

ثبت شرکت خدماتی در کرج

ثبت شرکت خدماتی در کرج به دوشکل مسئولیت محدود و سهامی خاص قابل انجام است . جهت برخی از موضوعات خدماتی نیاز به مجوز دارید و جهت عقدقرارداد با ادارات دولتی باید حتما گرید داشته باشید. ثبت شرکت ایلیا ثبت شرکت خدماتی در کرج را برای شما به انجام می رساند .

شرایط ثبت شرکت استارت آپ در کرج

در این مقاله به مطالبی درباره شرایط ثبت شرکت استارت آپ در کرج پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

ثبت شرکت عمرانی در کرج

به دلیل توسعه شهرها و افزایش جمعیت بخصوص در مناطق شهری و مهاجرت به شهرها ثبت شرکت عمرانی در کرج که مرکز استان می باشد اهمیت ویژه می یابد.امور ثبت شرکت عمرانی در کرج را به موسسات ثبتی مثل ثبت شرکت ایلیا واگذار نمایید تا بدون دغدغه امور ثبتی برای شما به انجام رسد .

مراحل ثبت موسسه در کرج

در این مقاله مطالبی درباره مراحل ثبت موسسه در کرج ارائه شده است مقاله را مطالعه نمایید.

مراحل ثبت شرکت راه و ساختمان در کرج

در این مقاله به مطالبی درباره ی مراحل ثبت شرکت راه و ساختمان در کرج پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

نقش ثبت شرکت های تجاری در اقتصاد

نقش ثبت شرکت های تجاری در اقتصاد - امروزه شرکت های تجاری نقش بسزایی در اقتصاد کشورها دارند؛ به نحوی که بخش زیادی از ثروت دنیا توسط این شرکت ها تولید می شود و سهام شرکتهای تجاری قسمت عمده ثروت افراد را تشکیل می دهد. در کنار اهمیت کیفی شرکتهای تجاری، رشد کمی آنها و پیوندشان با منافع عمومی، قانونگذار

ثبت شرکت استارت آپ در کرج

ثبت شرکت ایلیا جهت ثبت شرکت استارت آپ در کرج پذیرای ایده های شما و راهنمایی شما عزیزان است و کلیه مراحل کار حتی طراحی اپلیکیشن کسبو کار شما را نیز انجام می .

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟