یکی از انواع خدماتی که در مجتمع قانونی ایلیا به مشتریان ارجمند ارائه می گردد ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تهران مطابق قانون کار و تجارت ایران می باشد

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت با مسئولیت محدود خود را به کارشناسان موسسه حقوقی ایلیا بسپارید.

متقاضیان محترم، چنانچه در زمینه ها و اصناف مختلف فعالیت دارید برای قانونی نمودن کسب و کار خود لازم است که مراحل قانونی و ثبتی را مطابق با استانداردها و قوانین مشخص در این خصوص سپری نمایید . ما در مجتمع حقوقی ایلیا آماده ارائه تمامی خدمات لازم از ابتدای کار مشاوره تا نهایی ترین مرحله ی تاسیس به شما خواهیم بود و راهنمایی های لازم در خصوص ثبت انواع شرکت از جمله سهامی خاص، سهامی عام، تعاونی، تضامنی، ثبت شرکت با مسئولیت محدود و انواع موسسات تجاری و غیر تجاری را به شما ارائه می دهیم. هم چنین یکی دیگر از فعالیت های ما ثبت انواع برند ها و علایم تجاری است که بیش از پیش به حفظ مالکیت و امتیاز یک کسب و کار برای صاحب و دارنده ی آن کمک می نماید. این مقاله از سری مقالات سایت مجتمع حقوقی ایلیا به منظور اطلاع رسانی هر چه بیشتر به بازدید کنندگان محترم در زمینه معرفی و ویژگی ها و شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود تهیه و تدوین شده است. ارائه ی خدمات در این حوزه در مجتمع حقوقی ایلیا بصورت کاملا تخصصی، در کمترین زمان و با مناسب ترین هزینه صورت میپذیرد.

شرکت با مسئولیت محدود

این نوع شرکت به منظور انجام امور تجاری تشکیل می گردد. حداقل تعداد افراد و شرکا که برای تاسیس آن مد نظر می باشد، دو نفر است. حداقل سرمایه ی لازم که توسط قانون کار و تجارت تعیین شده است معادل یک میلیون ریال می باشد. هر یک از این افراد شریک به میزان سرمایه ای که به اشتراک می گذارند در مقابل تعهدات خاصی مسئول می باشند . در شرکت با مسئولیت محدود سرمایه به سهام تقسیم نمی گردد . مطابق با ماده ی 97 قانون تجارت، ضروری است میزان سرمایه های نقدی و غیر نقدی هر یک از افراد مشارکت کننده در شرکت نامه ذکر گردد. از نگاه قانون ثبت شرکت با مسئولیت محدود هیچ الزامی به جهت انتخاب بازرس و روزنامه رسمی ندارد و نام دیگری که برای  آن در نظر گرفته شده است فعالیت در قالب شرکتهای خانوادگی می باشد. شرکت با مسئولیت محدود سامانه ای نیز متشکل است از حداقل دو نفر که میزان تعهد هر یک از اعضا و شرکا نسبت به قروض یا دیون آن به میزان سرمایه و درصد سهامی است که خودشان اعلام میکنند مثلا 50% به 50% یا اینکه 90% به 10% باشد که این امر در اساسنامه مکتوب خواهد شد. انتخاب بازرس اختیاری می باشد. مدت تصدی گری اعضای هیت مدیره بصورت نا محدود اداره می شود. انتخاب روزنامه کثیرالانتشار اختیاری است. می توان در ابتدای کار از حداقل سرمایه که همان 1000000 ریال است اقدام کرد. هر سرمایه ای که اعلام می گردد، قابلیت دریافت تسهیلات بانکی از کلیه بانکها و موسسات دولتی وغیر دولتی را به میزان 2 تا 8 برابر خواهد داشت. ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت با مسئولیت محدود

شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود

برای ثبت هر نوع شرکت برخورداری از شرایط خاصی بسیار ضروری می باشد و اطلاع از آنها موجب افزایش سرعت انجام کار می گردد. اولین شروط مهم برای ثبت شرکت مسئولیت محدود داشتن مدارک مورد نیاز می باشد که برای مثال می توان به شناسنامه و کارت ملی کپی برابر اصل شده ی اعضا اشاره کرد. هم چنین سایر مواردی که باید لحاظ گردد عبارتند از:

گواهی عدم سوء پیشینه کیفری اعضا

برخورداری از مدرک تحصیلی مرتبط

برخورداری از مجوز های لازم ( بر اساس موضوع فعالیت هر شرکت می تواند متفاوت باشد)

مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود

 • مدارک شناسایی اعم از کارت ملی و شناسنامه ی اعضا
 • کپی از مدارک فوق
 • یک قطعه عکس 3*4
 • تهیه مجوز های لازم
 • تهیه و تکمیل تقاضانامه، شرکت نامه، اساسنامه، صورتجلسه ی مجمع عمومی موسسین

مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود

 • مراجعه به سامانه ی اداره کل ثبت به آدرس اینترنتی ssaa.ir
 • تکمیل اطلاعات در خواستی در تقاضا نامه و تهیه پیش نویس
 • مدارکی مثل تقاضانامه، اساسنامه ، صورتجلسه مجمع عمومی و شرکت نامه باید در نسخه های پرینت گرفته شده توسط شرکا و اعضای هیئت مدیره امضا شوند.
 • مدارک فوق به همراه فتوکپی کارت ملی این افراد به پذیرش اداره ثبت شرکت ها تحویل داده شود و بابت آن یک رسید دریافت گردد.
 • بر روی این رسید یک تاریخ درج شده و به معنای آن می باشد که در روز تعیین شده باید یکی از افراد و یا شخصی که وکالت انجام کارهای قانونی را بر عهده گرفته است به باجه ی اعلام نتایج این اداره مجددا مراجعه نماید و یا از طریق سامانه ی اینترنتی این موضوع را پیگیری کند .
 • واریز تمامی مبالغ تعیین شده به عنوان حق الثبت و حق الدرج در روزنامه کثیر الانتشار ضروری بوده و در پایان لازم است که فیش واریزی به واحد حسابداری تحویل داده شود.

انتخاب نام شرکت با مسئولیت محدود

نحوه انتخاب نام شرکت کلمات انتخاب شده فارسی باشد. معنا و مفهوم مرتبط با زمینه ی فعالیت کاری داشته باشند. این نام قبلا ثبت نشده باشد. درج عبارت " با مسئولیت محدود " در بخش نام شرکت ضروری است. اسم و شهرت شرکا نباید در نام انتخابی وجود داشته باشد. در صورتیکه نام یکی از شرکا در اسم شرکت با مسئولیت محدود درج شود، آن فرد مطابق با ماده ی 95 قانون تجارت، از نظر مسئولیت همانند شریک ضامن در شرکت های تضامنی خواهد بود و مسئول پرداخت تمامی قروض و تعهدات می باشد. نام های ارائه شده برای شرکت در صورت داشتن ویژگی های لازم در واحد تعیین نام اداره کل ثبت شرکتها، بررسی نهایی شده و بر روی برگ اظهار نامه قید خواهد شد و در نهایت ثبت می گردد. مجتمع حقوقی ایلیا با دارا بودن دپارتمان های تخصصی در زمینه ثبت شرکت و برند و کلیه امور حقوقی و مرتبط ثبتی  آماده ی ارائه ی خدمات به شما عزیزان می باشد . جهت کسب اطلاعات تکمیلی شما متقاضیان محترم می توانید همین حالا با کارگروه تخصصی ثبت شرکت با مسئولیت محدود در موسسه حقوقی ثبت شرکت ایلیا ارتباط برقرار نمایید.