لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت در کرج
ثبت انواع شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج ثبت موسسه در کرج ثبت شرکت دانش بنیان در کرج ثبت شرکت هلدینگ در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت عمرانی درکرج ثبت شرکت تولیدی در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج
ثبت برند در کرج
ثبت نشان و علامت تجاری در کرج ثبت لوگو در کرج استعلام برند
خدمات ثبتی
خدمات ثبتی
ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج
خدمات اداری
اخذ گرید در کرج اخذ ایران کد در کرج اخذ استاندارد در کرج اخذ نشان حلال در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج اخذ جواز تاسیس صنایع در کرج
تماس

صورتجلسه چیست ؟


در فرهنگ فارسی به نوشته ای که بتوان رویدادها و گفتگوهایی که در جلسه انجام شده است به صورت مکتوب بتوان نوشت صورتجلسه می گویند . در صورتجلسه ای که در جلسه تنظیم می شود الزامی است که تاریخ و محل برگزاری و ساعت و زمان و ... نیز در ابتدا آن عنوان شود تجمع ارکان ( اعضا جلسه ، دستور جلسه ، زمان معین و مکان و... ) تحقق می یابد.

ارکان صورت جلسه

مشخصات اعضاء شرکت کننده

در واقع همان مشخصات افراد می باشد که علاوه بر مشخصات فردی سمت و شغل آن در شرکت باید درج شود . اگر فرد به عنوان نماینده حضور داشته باشد باید به آن اشاره شود .

امضاء شرکت کنندگان

رسمیت یافتن صورتجلسه در واقع به امضا حضار می باشد اشخاصی که در جلسه حضور دارند باید در پایان ذیل صورتجلسه را امضا نمایند و این موضوع در برخی از صورتجلسات از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

مطالب مطروحه

مطالب که در جلسه عنوان می شود و اهمیت آنها و شرح آنها باید در صورتجلسه قید شود . البته در برخی از صورتجلسات فقط رئوس مطالب قید می گردد و شرح موضوع قید نمی شود.

_تصمیمات اتخاذ شده : بعد از مطالب مطرح شده در جلسه ، نتیجه مذاکرات بعمل آمده و جمع بندی آنها و یا تصمیمات نهایی متخذه بصورت بندهای مستقل در صورت جلسه قید می گردد. که البته لازم است در هنگام تنظیم این قسمت دقت شود که در هر بند مرجع مخاطب و مرجع اجرا کننده آن تعیین گردد و در صورتی که برای انجام آن مدت زمان تعیین شده حتما ذکر گردد.

زمان و مکان جلسه

الزامی است که تاریخ برگزاری و هم چنین زمانی که جلسه به پایان می رسد نیز قید گردد .

تکلیف جلسه بعدی

درصورتی که در یک جلسه نتیجه مشخص نشد می توان نتیجه گیری را به جلسات بعدی موکول نمایید . البته باید در صورتجلسه اول این موضوع قید گردد و هم چنین مبحثی که قرار است در جلسه بعدی قید گردد نیز در این صورتجلسه نوشته شود .

انواع صورتجلسه

صورتجلسه مشروح

در واقع صورتجلسه ای است که کلیه موضوعات و مباحث به صورت فصل به فصل و کامل در آن قید می شود . معمولا در جلسات دادگاه ، صورت مجلس تنظیمی ضابطین قضایی و یا هنگام تصمیم گیری های مهم تنظیم می گردد و از آن جهت ذکر مشروح مذاکرات دارای اهمیت است که بیانات هر یک از اعضاء به لحاظ موضوع یا شخص اظهار نظر کننده مهم است.

صورتجلسه خلاصه

این نوع صورتجلسات در واقع به صورت خلاصه به موضوع اشاره می شود و نتیجه مذاکرات انجام شده نیز خلاصه در صورتجلسه قید می شود . در واقع به صورتی رئوس مطالب در ن قید می شود و کلیت عنوان نمی شود .

الزامی است قبل از اینکه جلسه به طور رسمی شروع شود کلیه مطالب و مدارکی که مورد نیاز دستور جلسه می باشد از قبل آماده نمایید و در جلسه عنوان شود .

زمانی که تعداد صفحات صورتجلسه بیش از یک صفحه شود باید کلیه صفحات شماره صفحه داشته باشند. می توانید برای سهولت در کار از فرم های آماده و پیش فرض استفاده نمایید . البته از این فرم ها نباید در مراودات شخصی و خصوصی استفاده شود .

الزامی است که بعد از اتمام تنظیم صورتجلسه ، شرکت کنندگان ذیل اوراق آن را امضا نمایند .

ابلاغ صورتجلسات، موضوعی است که باید بعد از اتمام جلسه به فوریت انجام شود.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

آگهی کاهش سرمایه

کاهش سرمایه به دو صورت کاهش اجباری سرمایه و کاهش اختیاری سرمایه می باشد در این مقاله به شرح هر کدام پرداخته می شود

علائم تجاری غیر قابل ثبت در کرج

ثبت علائم تجاری در کرج شامل هر کلمه، حرف یا حروف، عدد، رنگ، تصویر، ترسیمات، عکس، شکل، برچسب یا ترکیبی از آن ها می باشد که به منظور تشخیص و تمییز کالاها یا خدمات مورد استفاده قرار می‏گیرد.

اهمیت برندینگ

برندینگ در اصل همان تصویری می باشد که می توان از محصولات و یا خدمات در ذهن شخص دیگر به عنوان مخاطب و یا مشتری ایجاد نمایند . که این روش به صورت کلی برندینگ نمایند .

شرایط تعیین نام شرکت در کرج

یکی از مهم ترین و با اهمیت ترین مرحله های ثبت شرکت و راه اندازی آن در کرج انتخاب اسم شرکت در کرج می باشد

مزایای اخذ جواز تاسیس صنایع در کرج

در این مقاله به مطالبی درباره ی مزایای اخذ جواز تاسیس صنایع در کرج پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

انواع شرکت پیمانکاری در کرج

برای آن که شرکت پیمانکاری در کرج به ثبت برسد نخست می بایست در رابطه با نوع شرکت که قرار است شرکت با مسئولیت محدود به ثبت برسد یا شرکت سهامی خاص شرکا تصمیم گیری کنند این مقاله شرح بیشتر پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید

اسامی خاص برای برند

زمانی که اقدام به تاسیس و شروع کسب وکاری می نمایید نام و انتخاب نام برای آن ایجاد و بدست آوردن شهرت و اعتبار کسبی از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد

ثبت برند رستوران در کرج

هدف اصلی از ثبت برند رستوران در کرج این می باشد که کالا یا تجارت از رقبای دیگر متفاوت دیده شوند.در جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله را مطالعه نمایید.

مراحل ثبت تغییرات شرکت

جهت ثبت تغییرات شرکت الزامی است که صورتجلسه تغییرات نیز تنظیم گردد جهت مطالعه در مورد ثبت تغییرات شرکت می توانید به مطالعه ادامه مقاله بپردازید

ثبت برند لاتین در کرج

شما با ثبت برند لاتین در کرج مالک آن برند می شوید و هیچ شخص یا شرکت دیگری حق ندارد بدون اجازه از علامت شما استفاده کند.بنابراین،اشخاصی که علامت خود را به ثبت نرسانند نمی توانند از استفاده اشخاص دیگر از آن علامت جلوگیری کنند.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟