لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت در کرج
ثبت انواع شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج ثبت موسسه در کرج ثبت شرکت دانش بنیان در کرج ثبت شرکت هلدینگ در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت عمرانی درکرج ثبت شرکت تولیدی در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج
ثبت برند در کرج
ثبت نشان و علامت تجاری در کرج ثبت لوگو در کرج استعلام برند
خدمات ثبتی
خدمات ثبتی
ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج
خدمات اداری
اخذ گرید در کرج اخذ ایران کد در کرج اخذ استاندارد در کرج اخذ نشان حلال در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج اخذ جواز تاسیس صنایع در کرج
تماس

انواع علامت تجاری در کرج


ما در مقاله ای تحت عنوان علامت تجاری چیست و چه کاربردهایی دارد؟ به تفصیل علائم تجاری و کاربرهای آن را توضیح دادیم و حالا به بررسی انواع علامت تجاری و تفاوت آنها می پردازیم.

جهت مطالعه مقاله ثبت علامت تجاری و هم چنین به مقاله نحوه ثبت علامت تجاری در کرج می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید.

انواع علامت تجاری در کرج

در گذشته اشاره شد که علامت تجاری در معنای گسترده کلمه دارا ی مصادیق و افراد مختلفی می باشد.

به عبارت دیگر، در اصطلاح علامت تجاری در برگیرنده علامت تجاری به معنای نشان ، برند ، که از حروف و تصویر و... تشکیل می شود که جهت شناسایی محصول و یا کالا بکار میرود و نیز علامت تجاری انواعی دارد مانند علامت تجاری خدماتی ، علامت جمعی ، علامت تاییدی و … نیز می باشد.

در این بخش انواع علائم تجاری را به بحث می گذاریم :

ثبت علامت خدماتی در کرج

علامت خدماتی از جمله انواع علامت تجاری است که دارای تعاریف متعددی در فرهنگ بلاک و نیز از دیدگاه حقوقدانان است که در زیر به توصیف هر دو تعریف علامت خدماتی فوق می پردازیم :

در فرهنگ بلاک ، علامت خدماتی زیر مجموعه انواع علامت تجاری به شکل زیر تعریف شده است: در فروش و تبلیغ خدمات ، علامتی مورد استفاده قرار می گیرد که نمایانگر ماهیت خدمات یک شخص بوده و متمایز کننده آن ها را از خدمات رقبا می باشد.

از نظر تعدادی از حقوقدانان علامت خدماتی این گونه تعریف شده است : خدماتی که در حوزه تجارت ارائه می شود که علامت انتخابی آنها معمولا در سرنامه ها و فاکتورها و آگهی ها و کاتولوگ ها قید می شود که آن علامت ،علامت خدماتی نامیده می شود.

علامت تجاری با علامت خدماتی چه تفاوتی دارد؟

علامت تجاری متمایز کننده کالاها و خدمات یک شرکت از رقبا می باشد با وجود این علامت خدماتی دارای نقش مشابه ی در زمینه کارها و خدمات می باشد و این خدمات دارای شکل های گوناگونی می باشند از قبیل : خدمات مالی ، بانکی ، مسافرتی ، تبلیغاتی یا تامین مواد خوراکی و آشامیدنی.

با وجود شباهت ماهیتی و کارکردی این دو نوع علامت اما آنها از این نظر متفاوت هستند که موضوع علامت خدماتی ناملموس و نامشهود می باشند ولی موضوع علامت تجاری، کالا و محصول است.

برای همین است که مشاهده می شود علامت خدماتی عموما در تبلیغات، سر برگ ها، فاکتورها و نیز بر روی وسایل ارائه خدماتی قید می شود این در حالی است که علامت تجاری مربوط به کالاها، هم بر روی موارد فوق الذکر و نیز بر روی خود کالا چاپ می شود.

ثبت علامت تاییدی یا علامت تضمینی در کرج

علامت تاییدی یا علامت تضمینی به علامتی گفته می شودکه منحصرا بر اساس استاندار معینی بکار گرفته می شوند.

در این جا به بیان تعریف دیگری که از این علامت می پردازیم : علامت تاییدی یا علامت تضمینی ، نوعی از علامت تجاری یا علامت خدماتی تلقی می گردد که نشانگر برخورداری کالا یا خدمات از استانداردهای کیفی خاصی است ومرجع و منشا بخصوصی دارند.

به عبارت دقیق باید ذکر کنیم که علامت تاییدی یا علامت تضمینی به علائمی گفته می شود که به منظور شناساندن و متمایز ساختن کالاها یا خدماتی بکار می روند که استانداردهای خاصی داشته مقامات ذیصلاح آنها را تایید نموده اند. البته لازم به ذکر نیست که هر کشوری تعریف خاص خود را از علامت تاییدی یا علامت تضمینی دارد.

نقش و وظیفه علامت تضمینی، جلب اطمینان مصرف کنندگان کالا و خدمات می باشد، چرا که کالاها یا خدمات دارای علامت تضمینی باعث می شوند مشتریان با اعتماد بیشتری آنها را خریداری نمایند.

علامت تاییدی این موضوع را روشن می سازد که کالاها یا خدمات، دارای تایید مالک علامت در زمینه های اصل ، ماده ، روش ساخت کالا یا ارائه خدمات ، کیفیت ، دقت یا سایر مشخصه ها می باشد.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

فروش برند در کرج

با توجه به قانون علامت تجاری یا برند قابلیت خریداری نمودن و به فروش رساندن را دارد در این مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته می شود جهت آشنایی بیشتر مطالعه نمایید

تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج

بعد از اینکه شرکت سهامی خاص در کرج به ثبت رسید، ممکن است به دلایل گوناگونی احتیاج به تغییراتی در نظام ساختاری و اساسنامه ی خود داشته باشد.

هزینه و قیمت اخذ نشان حلال در کرج

در این مقاله به مطالبی درباره ی هزینه و قیمت اخذ نشان حلال در کرج پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

تفاوت بین نام تجاری و عنوان تجاری

عنوان تجاری اسمی است که تاجر برای بکار بردن در فعالیت ها و انجام معاملات تجاری استفاده می کند اما در تعریف نام تجاری هدف از استعمال آن حفاظت از حقوق اشخاص ذیربط و فراهم آوردن حسن انجام معاملات از حيث سلامت و منظم بودن می باشد.

ثبت برند پوشاک در کرج

تولید کنندگانی که در امر تولید پوشاک در کرج هستند می توانند برای فعالیت خود برندی را انتخاب نمایند . که در این مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته می شود

تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج

بعد از آن که مرحله های ثبت شرکت در کرج به پایان رسید شرکت شما دربردارنده شخصیت حقوقی می شود و در این مرحله شما قادر می باشید به منظور انجام تغییرات شرکت خود در کرج در قالب اساسنامه مبادرت کنید.

مدارک ثبت تغییرات شرکت در کرج

بعد از ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها باتوجه به قالب ثبتی نیز می توان درموارد اساسنامه آن تغییراتی نیز ایجاد کرد که ثبت تغییرات ملزم به ارائه مدارک نیز می باشد که در این مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته می شود

تفاوت شرکت با موسسه

با هدف دستیابی به سود و سرمایه بیشتر ثبت شرکت صورت می گیرد در حالی که موسسه ها با هدف های نامحدود و متمایز که سود آوری و فعالیت های اقتصادی هم قادر می باشد جزئی از آن هها باشد تشکیل و راه اندازی می شود. با مطالعه این مقاله می توانید به اطلاعات بیشتری تفاوت شرکت و موسسه دست پیدا نمایید

ثبت برند رستوران در کرج

هدف اصلی از ثبت برند رستوران در کرج این می باشد که کالا یا تجارت از رقبای دیگر متفاوت دیده شوند.در جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله را مطالعه نمایید.

ضوابط ثبت شرکت مختلط سهامی

در قانون تجارت ماده 162 ، شرکت مختلط سهامی شرکتی می باشد که با اسم مخصوصی بین شرکا سهامی و یا چند شریک ضامن تاسیس می گردد .دراین مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید .

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟