لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت در کرج
ثبت انواع شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج ثبت موسسه در کرج ثبت شرکت دانش بنیان در کرج ثبت شرکت هلدینگ در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت عمرانی درکرج ثبت شرکت تولیدی در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج
ثبت برند در کرج
ثبت نشان و علامت تجاری در کرج ثبت لوگو در کرج استعلام برند
خدمات ثبتی
خدمات ثبتی
ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج
خدمات اداری
اخذ گرید در کرج اخذ ایران کد در کرج اخذ استاندارد در کرج اخذ نشان حلال در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج اخذ جواز تاسیس صنایع در کرج
تماس

انواع علامت تجاری در کرج


ما در مقاله ای تحت عنوان علامت تجاری چیست و چه کاربردهایی دارد؟ به تفصیل علائم تجاری و کاربرهای آن را توضیح دادیم و حالا به بررسی انواع علامت تجاری و تفاوت آنها می پردازیم.

جهت مطالعه مقاله ثبت علامت تجاری و هم چنین به مقاله نحوه ثبت علامت تجاری در کرج می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید.

انواع علامت تجاری در کرج

در گذشته اشاره شد که علامت تجاری در معنای گسترده کلمه دارا ی مصادیق و افراد مختلفی می باشد.

به عبارت دیگر، در اصطلاح علامت تجاری در برگیرنده علامت تجاری به معنای نشان ، برند ، که از حروف و تصویر و... تشکیل می شود که جهت شناسایی محصول و یا کالا بکار میرود و نیز علامت تجاری انواعی دارد مانند علامت تجاری خدماتی ، علامت جمعی ، علامت تاییدی و … نیز می باشد.

در این بخش انواع علائم تجاری را به بحث می گذاریم :

ثبت علامت خدماتی در کرج

علامت خدماتی از جمله انواع علامت تجاری است که دارای تعاریف متعددی در فرهنگ بلاک و نیز از دیدگاه حقوقدانان است که در زیر به توصیف هر دو تعریف علامت خدماتی فوق می پردازیم :

در فرهنگ بلاک ، علامت خدماتی زیر مجموعه انواع علامت تجاری به شکل زیر تعریف شده است: در فروش و تبلیغ خدمات ، علامتی مورد استفاده قرار می گیرد که نمایانگر ماهیت خدمات یک شخص بوده و متمایز کننده آن ها را از خدمات رقبا می باشد.

از نظر تعدادی از حقوقدانان علامت خدماتی این گونه تعریف شده است : خدماتی که در حوزه تجارت ارائه می شود که علامت انتخابی آنها معمولا در سرنامه ها و فاکتورها و آگهی ها و کاتولوگ ها قید می شود که آن علامت ،علامت خدماتی نامیده می شود.

علامت تجاری با علامت خدماتی چه تفاوتی دارد؟

علامت تجاری متمایز کننده کالاها و خدمات یک شرکت از رقبا می باشد با وجود این علامت خدماتی دارای نقش مشابه ی در زمینه کارها و خدمات می باشد و این خدمات دارای شکل های گوناگونی می باشند از قبیل : خدمات مالی ، بانکی ، مسافرتی ، تبلیغاتی یا تامین مواد خوراکی و آشامیدنی.

با وجود شباهت ماهیتی و کارکردی این دو نوع علامت اما آنها از این نظر متفاوت هستند که موضوع علامت خدماتی ناملموس و نامشهود می باشند ولی موضوع علامت تجاری، کالا و محصول است.

برای همین است که مشاهده می شود علامت خدماتی عموما در تبلیغات، سر برگ ها، فاکتورها و نیز بر روی وسایل ارائه خدماتی قید می شود این در حالی است که علامت تجاری مربوط به کالاها، هم بر روی موارد فوق الذکر و نیز بر روی خود کالا چاپ می شود.

ثبت علامت تاییدی یا علامت تضمینی در کرج

علامت تاییدی یا علامت تضمینی به علامتی گفته می شودکه منحصرا بر اساس استاندار معینی بکار گرفته می شوند.

در این جا به بیان تعریف دیگری که از این علامت می پردازیم : علامت تاییدی یا علامت تضمینی ، نوعی از علامت تجاری یا علامت خدماتی تلقی می گردد که نشانگر برخورداری کالا یا خدمات از استانداردهای کیفی خاصی است ومرجع و منشا بخصوصی دارند.

به عبارت دقیق باید ذکر کنیم که علامت تاییدی یا علامت تضمینی به علائمی گفته می شود که به منظور شناساندن و متمایز ساختن کالاها یا خدماتی بکار می روند که استانداردهای خاصی داشته مقامات ذیصلاح آنها را تایید نموده اند. البته لازم به ذکر نیست که هر کشوری تعریف خاص خود را از علامت تاییدی یا علامت تضمینی دارد.

نقش و وظیفه علامت تضمینی، جلب اطمینان مصرف کنندگان کالا و خدمات می باشد، چرا که کالاها یا خدمات دارای علامت تضمینی باعث می شوند مشتریان با اعتماد بیشتری آنها را خریداری نمایند.

علامت تاییدی این موضوع را روشن می سازد که کالاها یا خدمات، دارای تایید مالک علامت در زمینه های اصل ، ماده ، روش ساخت کالا یا ارائه خدمات ، کیفیت ، دقت یا سایر مشخصه ها می باشد.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

فرق بین هیأت مدیره و هیأت رئیسه

اشخاصی که برای نظم جلسه و دریافت آرا نظارت دارند هیأت رئیسه هستند .د راین مقاله می توانید اطلاعاتی در مورد هیأت مدیره و هیأت رئیسه مطالعه نمایید .

فواید ثبت شرکت در کرج

تشکیل و راه اندازی شرکت ها در کرج برای اشخاص این امکان را فراهم نموده است تا برخی از کارها را توسط شرکت ها انجام نمایند. ثبت شرکت در کرج فوایدی را در پی دارد که در این مقاله به آن پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید

طرح توجیهی چیست ؟

طرح توجیهی به گزارشی می گویند که یک طرح را در ابعاد مختلف مانند بازار ، فنی و مالی مورد بررسی و مطالعه قرار می دهند

ثبت برند لاتین در کرج

شما با ثبت برند لاتین در کرج مالک آن برند می شوید و هیچ شخص یا شرکت دیگری حق ندارد بدون اجازه از علامت شما استفاده کند.بنابراین،اشخاصی که علامت خود را به ثبت نرسانند نمی توانند از استفاده اشخاص دیگر از آن علامت جلوگیری کنند.

مدارک لازم جهت ثبت برند لاتین در کرج

در صورتی که در تصویر علامت یا نام مورد نظر شما جهت ثبت کلمه یا حروف لاتین استفاده نشده باشد،ارائه ی کارت بازرگانی الزامی نخواهد بود.برای اطلاعات بیشتر در مورد مدارک لازم جهت ثبت برند لاتین در کرج مقاله را بخوانید.

مدارک ثبت برند در کرج

در جهت ثبت برند در کرج ملزم به ارائه مدارک ثبت برند در اداره ثبت مالکیت صنعتی می باشید در این مقاله مطالب مفید مدارک ثبت برند در کرج را مطالعه نمایید .

ثبت شرکت راه و ساختمان در کرج

در کرج شرکت راه و ساختمان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد و برای مهندسان ما شغلی محسوب می شود در این مقاله از شرایط و مدارم ثبت شرکت راه و ساختمان توضیحاتی داده شده است لطفا مطالعه نمایید

برند سازی چیست ؟

برندسازی هنگامی شکل می گیرد که این تجربه و تصویر تبلیغات شود و به این صورت به وسیله افراد بیشتری قابل شناسایی خواهد بود

انتخاب زیباترین نام برای برند

باتوجه به اهمیت موضوع برند باید در انتخاب نام برند مواردی را رعایت کرد که بتوان برند مناسبی جهت شناسایی انتخاب نمود.

فروش برند در کرج

با توجه به قانون علامت تجاری یا برند قابلیت خریداری نمودن و به فروش رساندن را دارد در این مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته می شود جهت آشنایی بیشتر مطالعه نمایید

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟