لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت در کرج
ثبت انواع شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج ثبت موسسه در کرج ثبت شرکت دانش بنیان در کرج ثبت شرکت هلدینگ در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت عمرانی درکرج ثبت شرکت تولیدی در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج
ثبت برند در کرج
ثبت نشان و علامت تجاری در کرج ثبت لوگو در کرج استعلام برند
خدمات ثبتی
خدمات ثبتی
ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج
خدمات اداری
اخذ گرید در کرج اخذ ایران کد در کرج اخذ استاندارد در کرج اخذ نشان حلال در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج اخذ جواز تاسیس صنایع در کرج
تماس

موضوع فعالیت شرکت در کرج


مسئله و مبحثی که شرکت به منظور آن تشکیل و راه اندازی شده است موضوع شرکت نام دارد.جهت ثبت شرکت در کرج ابتدا موضوع فعالیت شرکت را مشخص نموده و سپس مجوزهای لازم را اخذ نمایید.

موضوع فعالیت شرکت در کرج

به عنوان مثال شرکتی که به منظور خرید و فروش لوازم خانگی و یا استخراج طلا تشکیل شده است موضوع فعالیت آن شرکت خرید و فروش لوازم خانگی یا استخراج طلا می باشد.

این امکان وجود دارد که موضوع فعالیت شرکت در کرج به صورت کلی باشد مثل معامله های صرافی و بانکی و یا به منظور کار تعیین شده از قبیل تجارت پوشاک چرم. امادر هر شکل بایستی به صورت روشن و علنی ذکر گردد(ماده8 قانون تجارت)

موضوع شرکت بایستی شرعی و قانونی باشد و منافع قانونی را دربرداشته باشد در غیر این صورت سبب باطل شدن شرکت می گردد. به عنوان مثال شرکتی که به منظور اداره قمارخانه تشیل می گردد موضوع و مبحث آن شرعی نمی باشد و یا اگر شرکتی به منظور تغییر مسیر رودخانه ها بدون این که به منظور زراعت و یا دریافت منافعی باشد زیرا منافع مالی را دربرندارد موضوع فعالیت آن صحیح و درست نمی باشد.

مدیران قادر نمی باشند در عمل از حد موضوع شرکت زیاده روی کنند و در صورتی که زیاده روی کنند عمل آن ها دربردارنده اثر قانونی نمی باشد ودر صورتی که زیاده روی و یا کوتاهی کنند کلیه مدیران مسئول خسارت و زیانی می باشند که برای مالکان سهام به وجود آمده است.

در برخی از کشورها نظیر انگلستان موضوع شرکت قابل تغییر نمی باشد.کاشناسان حقوق تجارت انگلستان بر این باورند که شرکتی به منظور موضوع مشخص کننده مانند ریسندگی تشکیل شده است در صورتی که موضوع آن شرکت تغییری داشته باشد و موضوع آن به استخراج طلا تبدیل گردد به شرکتی تبدیل خواهد شد که به غیر از شرکا با شرکت اولی هیچ گونه ارتباطی نخواهد داشت اما مقررات و قوانین ایران هیچ گونه ممنوعیتی را به منظور تغییر موضوع فعالیت شرکت وضع نکرده است. از آن جهت که در مجمع عمومی فوق العاده مواد اساسنامه قابل تغییر می باشد موضوع شرکت هم جزئی از اساسنامه است به همین جهت تغییر موضوع آن بلامانع و بدون اشکال می باشد.

به منظور تشکیل و راه اندازی شرکت در کرج که به طور معمول براساس تهیه و تدوین شرکتنامه می باشد شرایط و ضوابطی بایستی مورد عنایت واقع گردد تا علاوه بر تحقق موارد قانونی جهت و هدفهای تاسیس و راه اندازی شرکت هم بیان شود.

به همین جهت درخواست کنندگانی که قصد دارند شرکتی را تاسیس و راه اندازی کنند بایستی آن را مورد بررسی و ملاحظه قرار دهند.

تصمیم گیری به منظور مشخص کردن موضوع شرکت از نخستین اقدامات جهت تشکیل و راه اندازی شرکت می باشد.مشخص نمودن موضوع فعالیت شرکت به نظر شرکا وابسته است و تعیین کننده محدوده عملیات شرکت می باشد.

موضوع فعالیت هر شرکتی که در بند2 اساسنامه درج می شود و هویت و اهدافی را که شرکت به منظور آن تاسیس و راه اندازی شده است را نشان می دهد.

تنها در رابطه با موضوع هایی که در موضوع شرکت بیان شده باشد شخص حقوقی می تواند عمل نماید.به همین منظور تمامی شرکت ها موضوع شرکت را به صورت گسترده وصف می نمایند تا قادر باشند کارهایی که لازم می باشد را به انجام برسانند.

تصریح اساسنامه نسبت به تعیین کردن موضوع شرکت در راستای شفافیت و بیان کردن وظیفه ها،اختیارها،و تکلیف مسئولین شرکت تشریح می گردد.

بر همین مبنا هیات مدیره و مدیران اجرایی شرکت قادر نمی باشند سرمایه شرکت را در فعالیت هایی به غیر از موضوع به کار گیرند.

انواع موضوع فعالیت شرکت در کرج

از جهت موضوع و نوع فعالیت شرکت انواع شرکت های تجاری به دو دسته طبقه بندی می گردند:

شرکت های شکلاَ تجاری

شرکت های تجاری شرکت هایی می باشند که صرف نظر از گونه فعالیت آن ها به صرف این که در چارچوب تعیین شده در قانون تجارت تشکیل و راه اندازی گردند تجاری محسوب می شوند حال آن که موضوع آن ها تجاری باشد یا تجاری نباشد.به عنوان مثال شرکت های سهامی اگر چه دربردارنده فعالیت تجاری نباشند به صورت شکلی شرکت تجاری شمرده می شوند.

شرکت های موضوعاَ تجاری

شرکت هایی هستند که برای تجاری تلقی شدن نیاز به انجام امور تجاری دارند یعنی موضوع شرکت باید تجاری باشد تا تجاری محسوب گردد والا تجاری نمی باشد.

شرکت هایی می باشند که به منظور آن که تجاری محسوب شوند به انجام امور تجاری نیازمند می باشند.یعنی موضوع شرکت بایستی تجاری باشد تا تجاری شمرده شود در غیر این صورت تجاری تلقی نمی گردد.

به عنوان مثال شرکت های تعاونی مسکن که با فرض غیرتجاری بودن تشکیل و راه اندازی می شوند تا نیاز اعضا را در دارا شدن مسکن بر طرف کنند این امکان وجود دارد که با ساخت و ساز بسیار و مازاد بر نیاز اعضا واحدهای مسکونی را به غیر اعضا در معرض فروش بگذارند که این مبادرت معامله تجاری شمرده می شود. به این دلیل که با خریداری نمودن زمین و به وجود آوردن تغییرات و دخل و تصرف در آن مصداق بند1 ماده2 قانون تجارت است زیرا که از ماموریت اصلی خود که برطرف نمودن نیاز مسکن اعضا می باشد خارج شده است.

در این قسمت می توانید اطلاعاتی در زمینه انواع شرکت های تجاری کسب نمایید و با رجوع به مقاله فوق با ما همراه باشید.

انتخاب موضوع فعالیت شرکت در کرج

در خصوص انتخاب نمودن موضوع شرکت در کرج به نکته هایی به شرح ذیل توجه نمایید:

معین بودن موضوع شرکت

از شرایط و ضوابط اثبات درست و جامع بودن معامله مشخص و آشکار بودن موضوع معامله و یا قرارداد می باشد.به همین دلیل منعقد نمودن قرارداد برای موضوع هایی که مشخص و نامعلوم می باشد نادرست است.

⭐ قانونی بودن موضوع و هدف قرارداد

موضوع و هدف قرارداد بایستی به صورت شرعی و قانونی باشد.به همین دلیل از حیث قانون نمی توان به منظور امری که قانونی یا شرعی نمی باشد قراردادی را منعقد نمود.

آن چیزی که در موضوع فعالیت شرکت، ( بند 2 اساسنامه ) دربردارنده اهمیت می باشد ، فعالیت واقعی شرکت می باشد هم چنین فعالیت حقیقی و واقعی شرکت معیاری به منظوردرستی یا نا درستی آن می باشد؛

به عنوان مثال امری که شرکت به منظوربه انجام رسیدن فعالیتی بسته می شود که اخلاق حسنه برای آن ممنوعیتی در نظر نگرفته است مانند ( تولید آب انگور ) ، اما در عمل به فعالیتی اقدام می نماید که شرعی نمی باشد مانند ( ساختن مشروبات الکلی) و یا هنگامی که فعالیتی در انحصار و اختیار دولت می باشد و شرکای شرکتی، موضوع آن را همین فعالیت قرار می دهند. ( استخراج نفت و امثال آن ).

از بعضی از فعالیت هایی که به دلیل آشکار سازی در مقررات و قوانین رایج کشور به وسیله افراد ممنوع شده اند می توان به مواردی به شرح ذیل اشاره کرد:

  1. گسترش و آموزش علوم غیر اسلامی و غیر دینی.
  2. خرید و فروش اشیاء عتیقه و میراث فرهنگی و هنری.
  3. ممنوعیت به کارگیری تجهیزات ماهواره ای.
  4. ممنوعیت خرید و فروش و نگهداری مواد مخدر.
  5. ساخت و نگهداری سلاح و مهمات جنگی.
  6. ساخت، خرید، فروش و حمل مشروبات الکلی.

می توانید برای مطالعه بیشتر به مقاله مراحل ثبت شرکت در کرج مراجعه نموده و از نحوه ثبت شرکت اطلاعات لازم را کسب نمایید .

موضوع فعالیت شرکت که به مجوز نیاز دارد

موضوع هایی که به دریافت مجوز نیازمند می باشند به شرح ذیل می باشند:

در صورتی که موضوع مشخص شده به دریافت موافقت و رضایت از مرجع های خاصی نیازمند باشد بایستی قبل از آن که به منظور ثبت مبادرت کنند مجوز های لازم را دریافت نمایند.

این موضوعات شامل 23 مورد کلی می باشند که هریک از این 23 مورد خود شامل چند موضوع مرتبط به هم می باشد.

این موضوع ها دربردارنده 23 مورد کلی هستند که هر کدام یک از این 23 مورد خود دربرگیرنده چند موضوعی می باشد که به هم مرتبط می باشند.

تعدادی از موضوع های فعالیت بدون این که به دریافت مجوز نیازی نداشته باشد این قابلیت را دارند تا در اداره ثبت شرکت

در خواست کنندگان محترم قادر می باشند در صورتی که با هر نوع سوالی در این خصوص روبرو شدند با مشاوران و کارشناسان ما در ثبت شرکت ایلیا تماس حاصل فرمایند و با آن ها در ارتباط باشند تا کارشناسان و مشاوران خبره ما با اطلاعات جامع و کاملی که دربردارند آن ها را دراین امر یاری کنند.

شایان ذکر است که تغییر موضوع شرکت در سزاواری و اهلیت مالکان سهام می باشد که پی در پی تصویب می شود و مراحل به اداره ثبت شرکت ها اعلام می گرددو آگهی به منظور ابلاغ و اطلاع عموم چاپ و منتشر می شود.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت شرکت تولیدی در کرج

ثبت شرکت تولیدی در کرج توسط ثبت شرکت ایلیا انجام می شود . تنظیم اساسنامه شرکت تولیدی ، مشاوره تلفنی و حضوری رایگان و سایر خدمات ثبت شرکت تولیدی را از ما بخواهید . همچنین با خواندن مقاه حاضر اطلاعات خوبی در این زمینه کسب می کنید .

ثبت شرکت مهندسین مشاور در کرج

شرکت مهندسین مشاور شرکتی است که نوع فعالیت آن وهمچنین نام شرکتش با دیگر شرکت ها متمایز می باشد . ثبت شرکت ایلیا ثبت شرکت مهندسین مشاور در کرج را انجام می دهد

شرکت سهامی خاص چیست

در این مقاله به مطالبی درباره شرکت سهامی خاص چیست پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

تفاوت اساسنامه و شرکتنامه

اساسنامه، سند هویتی شرکت به شمار می رود اما شرکتنامه برای همه شرکتها صادق نمی باشد. در این مقاله به توضیحات و نکاتی در مورد تفاوت بین اساسنامه و شرکتنامه می پردازیم

ثبت شرکت با مسولیت محدود

مجتمع ایلیا پیشرو در ارائه ی خدمات ثبت شرکت با مسئولیت محدود  و نیز ثبت موسسات غیرتجاری و سایر شرکت های می باشد. با ایلیا جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود تماس بگیرید.

آمره بودن مقررات شکلی مربوط به ثبت شرکتها

آمره بودن مقررات شکلی مربوط به ثبت شرکتها -قواعد حاکم بر مراحل تشکیل، حیات، انحلال و تصفیه شرکت تجاری را به دو دسته کلی می توان تقسیم کرد: قواعد امری و قواعد تخییری. این تقسیم بندی از دو منظر قابل توجیه است: از منظر افراد مشمول و از منظر قانونگذار. از منظر نخست، وقتی که افراد بتوانند از شمول قاعده

مزایای تنظیم طرح توجیهی در کرج

در این مقاله به مطالبی درباره مزایای تنظیم طرح توجیهی در کرج پرداخته شده است تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

تغییر موضوع شرکت مسئولیت محدود

موضوع فعالیت شرکت مسئوبلیت محدود باید انتفاعی باشد یعنی برای آن شرکت سوددهی داشته باشد یا به صورت تجاری و یا به صورت غیر تجاری باشد

شرایط تنظیم طرح توجیهی در کرج

در این مقاله درباره مدارک جهت تنظیم طرح توجیهی در کرج به مطالبی پرداخته شده است.

نقش ثبت شرکت های تجاری در اقتصاد

نقش ثبت شرکت های تجاری در اقتصاد - امروزه شرکت های تجاری نقش بسزایی در اقتصاد کشورها دارند؛ به نحوی که بخش زیادی از ثروت دنیا توسط این شرکت ها تولید می شود و سهام شرکتهای تجاری قسمت عمده ثروت افراد را تشکیل می دهد. در کنار اهمیت کیفی شرکتهای تجاری، رشد کمی آنها و پیوندشان با منافع عمومی، قانونگذار

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟