لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت در کرج
ثبت انواع شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج ثبت موسسه در کرج ثبت شرکت دانش بنیان در کرج ثبت شرکت هلدینگ در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت عمرانی درکرج ثبت شرکت تولیدی در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج
ثبت برند در کرج
ثبت نشان و علامت تجاری در کرج ثبت لوگو در کرج استعلام برند
خدمات ثبتی
خدمات ثبتی
ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج
خدمات اداری
اخذ گرید در کرج اخذ ایران کد در کرج اخذ استاندارد در کرج اخذ نشان حلال در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج اخذ جواز تاسیس صنایع در کرج
تماس

معیارهای انتخاب نام شرکت در کرج


بدانید که نام شرکت در بردارنده موفقیت یک شرکت در کرج می باشد و جز مواردی است که در جهت شناسایی شرکت و موارد دیگر بسیار مهم می باشد . هم اکنون این سوال در ذهن شما ایجاد شده که چگونه برای شرکت خود در کرج نام انتخاب کنیم ؟ در این مقاله راهنمای شما خواهیم بود باما همراه باشید :

هر شرکتی به منظور این که قادر باشد تا از شرکت های دیگر متفاوت باشد بایستی دربردارنده نام مشخص و منحصر به فردی داشته باشد. بنابراین انتخاب نمودن اسم به منظور شرکت های تجاری امری الزامی و ضروری می باشد.

به طور معمول اسم شرکت از موضوع آن گرفته می شود به عنوان مثال شرکت سهامی پنبه ایران که به منظور خرید و فروش پنبه تشکیل شده است و یا امکان دارد که نام محل و یا نامی ابداعی ترکیب شده از چند حرف باشد.

بر اساس آیین نامه ای که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر کرده است نام شرکت بایستی به صورت فارسی و ایرانی باشد.به همین دلیل اداره کل ثبت شرکت ها از صادر نمودن نام هایی که ایرانی نمی باشند خودداری می کند.

در صورتی که شرکت هایی که در خارج از کشور ثبت شده اند مورد تایید و تصدیق ثبت شرکت ها قرار بگیرند و یا شرکت ایرانی ادغام و یا راسا بعد از دریافت به تشکیل شعبه یا نمایندگی در ایران اقدام نمایند قدر می باشند از اسم خارجی (غیر ایرانی) استفاده نمایند.

در اسم شرکت اسم هیچ کدام یک از شرکا ذکر نمی گردد. به این منظور که نوع شرکت سهامی جهت مراجعه کنندگان مشخص باشد، در شرکت های سهامی عام، کلمه “عام” و در شرکت های سهامی خاص، کلمه “خاص” بلافاصله بعد از اسم یا قبل از اسم شرکت اضافه می شود.

هم چنین در اسم شرکت بایستی عبارت با مسئولیت محدود ذکر گردد و اسم شرکت نبایستی با اسم هیچ کدام یک از شرکا همراه باشد تا با شرکت تضامنی اشتباه نگردد و به منظور شریک مسئولیت تضامنی هم به وجود نیاید.

معیارهای انتخاب نام شرکت در کرج

مهم ترین نکته های انتخاب اسم شرکت به شرح ذیل می باشد:

 1. دربردارنده معنی باشد و طبق فرهنگ انقلاب اسلامی ایران باشد.
 2. اسم شرکت بایستی سه سیلاب باشد.
 3. اسم شرکت بایستی دربردارنده ریشه فارسی باشد. واژگان انتخاب شده بایستی در لغت نامه دهخدا و یا در فرهنگ معین وجود داشته باشد.
 4. نام شرکت نبایستی در گذشته به ثبت رسیده باشد.
 5. در انتخاب اسم شرکت حتما بایستی از اسم خاص استعمال گردد.
 6. اسم انتخابی نبایستی غیر فارسی باشد(لاتین نباشد)
 7. در انتخاب اسم شرکت از انتخاب اسامی معروف و مشهورخود داری کنید.
 8. در صورتی که اسم انتخاب شده نیازمند به مجوز از سازمان هایی می باشد حتما بایستی قبل از تعیین اسم مجوز های لازم را دریافت کنید.

شرایط انتخاب نام شرکت در کرج

اسامی که در ثبت نام شرکت قابلیت به ثبت رسیدن را ندارند به شرح ذیل می باشند:

نام پیشنهادی اشخاص حقوقی (شرکت) در مواردی به شرح ذیل قابل تایید و تصدیق نمی باشد:

 1. اسامی که در آن از اسامی، عناوین و اصطلاحات بیگانه و خارجی استفاده شده باشد قابلیت به ثبت رسیدن را ندارد.
 2. اسامی که مخالف موازین شرعی، نظم عمومی و یا دربردارنده واژه های بی معنا یا الفاظ زشت و رکیک و خلاف اخلاق نیکو باشند قابلیت تایید تصدیق را ندارند.
 3. نام یا نام اختصاری یا حروفی که رسماً متعلق به دولت باشد از قبیل ایران، ملی، ملت، کشور، ناجا، مگر با ارائه مجوز از مقام صلاحیت دار دولتی قابلیت به ثبت رسیدن را ندارند.
 4. استفاده نمودن از عناوینی مانند ایثارگران و شاهد و مانند آن ها که انحصاراً تحت نظارت سازمان محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران است ممنوع می باشد و به ثبت نمی رسند.
 5. اسمی که در گذشته در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسیده باشد قابلیت به ثبت رسیدن را ندارد.
 6. نام هایی که به تشکیلات دولتی و کشوری دارند اختصاص دارند ثبت نمی شوند.
 7. واژه هایی که به صورت گمراه کننده ای شبیه نام ثبت شده دیگری باشند، تایید نمی شوند.
 8. درصورتی که اسم اشخاص حقیقی به ثبت رسیده باشد نمی توان مشتق آن نام را به منظور یک نفر دیگر به ثبت رساند.
 9. در صورتی که در یک اسم پیشنهادی، ترکیبی از دو واژه فارسی، یاد آور یک واژه غیرفارسی(بیگانه) باشد، امکان به ثبت رسیدن آن وجود ندارد.
 10. درصورتی که وجه تمایز اسم پیشنهادی با نامی که به ثبت رسیده است تنها در استفاده از پسوند جمع ( نظیر ون، ین، ها و یا جمع مکسر ) یا حذف آن باشد مورد تایید واقع نمی گردد و قابلیت به ثبت رسیدن را ندارد.
 11. درصورتی که نام شخصیت حقوقی به صورت قید ثبت شده باشد امکان انتخاب نام جدید مشتق از آن به شکل مطلق به منظور شخصیت حقوقی دیگر وجود ندارد.
 12. اضافه نمودن اعداد به اسم هایی که دربردارنده سابقه ثبت نمی باشند مورد قبول واقع نمی شوند و در صورت استفاده اعداد در نام های جدید پیشنهادی بایستی طرز نوشتن و نگارش آن ها به صورت حروف باشد.
 13. در انتخاب اسم شرکت نبایستی از عنوان های دانشمندان و کاشفان در عصرکنونی استفاده کرد.
 14. در انتخاب اسم شرکت استفاده نمودن از اسم های شهرها و رنگ ها و اعداد در اسم شرکت بلامانع و بدون اشکال می باشد اما این کلمه ها جزئی از اسم شرکت محسوب نمی شوند و اسم شرکت بایستی به غیر از این کلمه ها دربردارنده سه کلمه باشد.
 15. در صورتی که نام محل در اسم شرکت مورد تایید اداره ثبت واقع می گردد که شرکت حاضر در همان حوزه ثبتی به ثبت برسد.
 16. در اسم شرکت نبایستی از اعداد به صورت ریاضی آن استفاده شود، بلکه بایستی به صورت حروف نوشته شود .
 17. در اسم شرکت نبایستی از حروف اول چند کلمه به عنوان اسم کوتاه شده و یا ترکیبی از چند حرف استفاده نمود .
 18. اسم هایی که به شرح ذیل می باشند نبایستی جز اسامی مضاف به عنوان های شرکت اضافه شوند:

دکوراسیون، انتظام، نظام، نفت، پتروشیمی، دادگستر، بنیاد، سازمان، مرکز، بهزیست، بانک، بسیج، جهاد، آسانسور، آژانس، آزاده، تکنو، فامیلی، فیلتر، باور، میکروبرد، تست، استار، تک، مدرن، پیک، امنیت، کارواش، فانتزی، شهروند، اقتصاد، میهن، جوانان، ایمان، هدف، سپاه، تکنیک، دیتا، تک نو، تکنولوژی، اورست، مونتاژ، ونوس، دفتر، ایتال، بیو، کنترل، متریک، مترلژی و برای آپارتمان معادل آن = كاشانه، تکنیک و تکنو معادل آن = فن، تکنولــوژی معادل آن= فن آوری یا فن آوران، کلینیک معادل آن =درمانگاه، دکوراسیون معادل آن= آرایه، سیستم معادل آن= چرخه .

شایان ذکر است علاوه بر معیارها و ملاک هایی که تعیین شده است ، بهتر است به منظور اسم شرکت اسمی را انتخاب نمایید که اولا آوای مناسبی داشته باشد، دوما در تلفظ دشواری نداشته باشد و سوما سردرگمی ایجاد نکند. به همین جهت درخواست کنندگان محترم در صورتی که با هرنوع و یا مشکلی مواجه شدند می توانند با موسسه ثبت شرکت ایلیا تماس حاصل فرمایند تا مشاوران و کارشناسان آن ها در این امر مهم یاری نمایند.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

مراحل اخذ ایران کد در کرج

در این مقاله به مطالبی درباره ی مراحل اخذ ایران کد در کرج پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

فروش برند در کرج

با توجه به قانون علامت تجاری یا برند قابلیت خریداری نمودن و به فروش رساندن را دارد در این مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته می شود جهت آشنایی بیشتر مطالعه نمایید

انواع شرکت پیمانکاری در کرج

برای آن که شرکت پیمانکاری در کرج به ثبت برسد نخست می بایست در رابطه با نوع شرکت که قرار است شرکت با مسئولیت محدود به ثبت برسد یا شرکت سهامی خاص شرکا تصمیم گیری کنند این مقاله شرح بیشتر پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید

اهمیت ثبت برند در کرج

مجوز استعمال انحصاری برند در کرج تنها به کسی تعلق می گیرد که برند خود را ثبت نموده باشد در این مقاله می توانید از اهمیت ثبت برند در کرج اطلاعات مفیدی را کسب نمایید .

سامانه کد اقتصادی

کد اقتصادی در اصل اصطلاح همان شماره اقتصادی می باشد که هرشرکت جهت فعالیت خود نیاز به این کد دارد و از طریق سامانه اینترنتی می توان اقدامات ثبت ان را انجام داد که در این مقاله به آن پرداخته می شود .

فواید ثبت شرکت در کرج

تشکیل و راه اندازی شرکت ها در کرج برای اشخاص این امکان را فراهم نموده است تا برخی از کارها را توسط شرکت ها انجام نمایند. ثبت شرکت در کرج فوایدی را در پی دارد که در این مقاله به آن پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید

علائم تجاری غیر قابل ثبت در کرج

ثبت علائم تجاری در کرج شامل هر کلمه، حرف یا حروف، عدد، رنگ، تصویر، ترسیمات، عکس، شکل، برچسب یا ترکیبی از آن ها می باشد که به منظور تشخیص و تمییز کالاها یا خدمات مورد استفاده قرار می‏گیرد.

مراحل اخذ گواهی استاندارد در کرج

در این مقاله به مطالبی درباره ی مراحل اخذ گواهی استاندارد در کرج پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

برند شخصی چیست ؟

در این مقاله سعی شده است که بتوان اطلاعات مفیدی در مورد برند شخصی به شما متقاضی گرامی داده شود . برندینگ شخصی در واقع راهکار و یا شیوه پیچیده ای ندارد . اما چالش هایی را در بر دارد .

معیارهای انتخاب نام شرکت در کرج

نام شرکت در بردارنده موفقیت یک شرکت در کرج می باشد و جز مواردی است که در جهت شناسایی شرکت و موارد دیگر بسیار مهم می باشد در این مقاله به شرح بیشتری در مورد معیارهای انتخاب نام شرکت در کرج می پردازیم لطفا مطالعه نمایید.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟