لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت در کرج
ثبت انواع شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج ثبت موسسه در کرج ثبت شرکت دانش بنیان در کرج ثبت شرکت هلدینگ در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت عمرانی درکرج ثبت شرکت تولیدی در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج
ثبت برند در کرج
ثبت نشان و علامت تجاری در کرج ثبت لوگو در کرج استعلام برند
خدمات ثبتی
خدمات ثبتی
ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج
خدمات اداری
اخذ گرید در کرج اخذ ایران کد در کرج اخذ استاندارد در کرج اخذ نشان حلال در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج اخذ جواز تاسیس صنایع در کرج
تماس

ثبت برند برنج در کرج


برنج گیاه علفی یکساله می باشد که به منطقه های پر آب و گرم اختصاص دارد. این گیاه، یکی از مهم ترین غلاتی می باشد که در بیشتر نقاط جهان مانند ایران کاشته می شود و بسیار زیاد استفاده می شود.

ثبت برند برنج در کرج

هنگامی که برند برنج را به ثبت می رسانید ، این امکان فراهم می شود تا بتوانید به شهرت سریع آن کمک کنید و برای این که اشخاص دیگر از آن استفاده نکنند جلوگیری نمایید. در حقیقت ، ثبت برند ضمانت کننده ی این امر است که مشتریان می توانند محصولاتی را دیگر محصولات تشخیص دهند. در نتیجه برای مصرف کننده این فرصت فراهم می شود که از بین انواع مختلف کالاهای رقیب کالای مورد پسند خود را انتخاب نماید و محصولی را از محصولی دیگر تشخیص دهد که این سبب ایجاد وجه تمایز می گردد.

ما در این مقاله، سعی داشته ایم در رابطه با علائم تجاری وچگونگی ثبت آن مطالبی را گرد آوری نماییم. خوانندگان محترم می توانند علاوه براین که مطالب نوشتاری ذیل را مطالعه می کنند در صورتی که به هرگونه راهنمایی در این زمینه نیاز داشته باشند می توانند با کارشناسان ما در ثبت شرکت ایلیا تماس حاصل فرمایند.

علامت تجاری چیست و کدام علائم می بایست به ثبت برسند ؟

علامت تجاری یا اصطلاحاَ برند به علامتی گفته می شود که به منظور معین نمودن و معرفی کالاها و محصولات به کاربرده می شود و بر اساس تعریف ، به هر نوع علامتی اعم از نقش، تصویر ، رقم ، حرف ، عبارت ، مهر ، کلمه ، لفافه و … که به منظور امتیاز تشخیص محصول صنعتی، تجاری یا کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد ؛ گفته می شود.

مطابق مصوبه 3 / 2 / 1328 هیات وزیران، در موارد ذیل ثبت نمودن علامت تجاری الزامی و ضروری است . ( در دیگر موارد، ثبت علامت به صورت اختیاری می باشد و ضرورتی ندارد وهر شخصی که علامت به ثبت نرسیده ای رامورد استفاده قرار دهد ، مورد پیگیرد قانونی واقع نمی گردد؛ هر چند این امکان وجود دارد که به دلیل استفاده دیگران از این علامت و ممکن نبودن پیگیری خسارت و زیان ببینند:

 1. داروهای اختصاصی که مورد استفاده طبی می باشند.
 2. مواد غذایی که درپارچه و ظروف مخصوص ارائه می شوند مانند کنسرو و مواد ترشی ، کره و روغن های مختلف و غیره.
 3. آب های گازدار
 4. لوازم آرایشی که به طور مستقیم بر روی پوست استفاده می شوند.

در تمامی این موارد سلامت مردم الزام و ضرورتی ایجاد می نماید تا این علائم به ثبت رسانده شوند. بر روی این علامت ها شماره ثبت کالا بایستی قید شده باشد تا در صورت بروز قصور از مقررات و قوانین بهداشتی امکان تعقیب و پیگیری فرد تخلف کار وجود داشته باشد .

بایستی بر روی برچسب اسم تجاری و نشانی سازنده جنس با درج کشور مبدا و شماره ثبت علامت در ایران و شماره و تاریخ مجوز وزارت بهداری (در خصوص داروها) درج شود.

تمامی کالاهایی که علائم مربوط به آن ها ثبت و نصب نشده باشد اعم از این که نزد وارد کننده یا تولید کننده یا فروشنده (عمده فروش،مغازه دار،کسبه جزء) پیدا شود مانند کالا نگهداری و فرد متخلف با توجه به بند(ب) از ماده ی 249 مجازات عمومی تحت تعقیب و پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

علائم غیرقابل ثبت کدامند ؟

با توجه به ماده ی 32 قانون ثبت اختراعات ،طرح های صنعتی و علائم تجاری در ایران (مصوب 1386 هجری شمسی) علامت در موارد زیر قابل ثبت نیست:

 1. در صورتی که نتوانند میان کالاها یا خدمات یک موسسه و اداره را ازدیگر کالاها و خدمات موسسه ی دیگر تفاوت ایجاد نمایند.
 2. زمانی که بر خلاف قوانین شرعی یا نظم عمومی یا اخلاق نیکو باشد. (علائمی که به عنوان علامت تجارتی به کار می رود یا یکی از اجزای علامت تجارتی را تشکیل می دهد،به هیچ وقت نمی تواند بر خلاف ضوابط اسلامی باشد).
 3. مرکزهای تجاری یا عمومی را علی الخصوص در موارد مبدا جغرافیایی کالاها یا خدمات یا خصوصیات آن ها منحرف کند.
 4. مانند و عینا یا تقلید از علامت نظامی ، پرچم ، یا دیگرنشانه های مملکتی یا نام یا نام تلخیص یا حروف اول یک نام یا نشان رسمی که به کشوری تعلق دارد ،سازمان ها و موسسه هایی که میان دولت ها یا سازمان هایی که تحت کنوانسیون های بین المللی شکل گیری شده اند یا موارد ذکر شده یکی از جزء های آن علامت باشد ،مگر آن که به وسیله ی مقام سزاوار کشور مربوط یا سازمان ذی ربط اجازه ی استفاده از آن صادرگردد.
 5. مانند یا به صورت منحرف کننده ای مثل یا ترجمه ی یک علامت یا نام تجاری باشد که برای همان کالاها یا خدمات مشابه به موسسه ی دیگری در ایران معروف متعلق می باشد.
 6. عینا یا مشابه آن در گذشته به منظور خدماتی که مشابه نباشد هم به ثبت رسیده باشد و معروف شده باشد مقید بر آن که از روی عرف در میان استفاده از علامت و صاحب علامت معروف ارتباطی وجود داشته است و ثبت نمودن آن به منفعت های صاحب قبلی صدمه ای وارد نماید.
 7. مانند علامتی باشد که در گذشته به نام صاحب دیگری به ثبت رسیده باشد و یا تاریخ درخواست ثبت آن برتر یا دارای حق برتری برای همان کالا و خدمات و یا برای کالا و خدماتی می باشد که به دیدگاه ارتباط و شباهت سبب تزویرو انحراف شود.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند برنج در کرج

علامت تجاری ( برند ) به دو نوع حقیقی و حقوقی به ثبت رسانده می رسد. میان علامت تجاری حقیقی و حقوقی در مدارک مورد نیاز آن تفاوتی وجود دارد.برای شخص حقیقی تمامی مدارک باید به نام شخص و به طبقه و فعالیت مورد نظر مرتبط باشد و در مدارک لازم برای شخص حقوقی کلیه ی مدارک ومجوزها باید به نام شخصیت حقوقی یعنی شرکت باشد و طبقه ی مورد درخواست برای ثبت باید در موضوع شرکت قید شده باشد.

الف) شخص حقیقی

 1. مدارک اثبات کننده هویت متقاضی ( کپی شناسنامه و کپی کارت ملی ) ارائه شود.
 2. رونوشت کارت بازرگانی (در صورتی که از حروف لاتین(غیرفارسی) استفاده شده باشد) ارائه شود.
 3. رونوشت مجوز فعالیت (جواز تاسیس، پروانه ی بهره برداری، پروانه ی ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از موسسه های های نظارتی و حاکمیتی دولتی)ارائه شود.
 4. نمونه علامت تجاری در ابعاد 10 در 10 ارائه شود.

ب) شخص حقوقی

 1. مدارک اثبات کننده هویت مدیر عامل شرکت (رونوشت شناسنامه و رونوشت کارت ملی ) ارائه شود.
 2. رونوشت روزنامه ی تاسیس و آخرین تغییرات شرکت (از آخرین تغییرات شرکت نباید بیش از دو سال گذشته باشد) ارائه شود.
 3. مدارک دال بر فعالیت در رشته مربوط به عنوان مثال جواز بیانیه ی تاسیس از صنایع یا پروانه بهره برداری صنایع یا پروانه ساخت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی یا پروانه کسب و …ارائه شود.
 4. رونوشت کارت بازرگانی (در صورتی که از حروف لاتین(غیرفارسی) استفاده شده باشد)ارائه شود.
 5. ده نمونه گرافیکی یا کپی یا تصویر علامت مورد تقاضا حداکثر در ابعاد ده در ده سانتی متر ارائه شود.
 6. در صورتی که علامت سه بعدی می باشد علامت به صورت نمونه گرافیکی یا تصویر دو بعدی باید به صورتی باشد که از شش زاویه مختلف تهیه و در مجموع یک نمونه واحد را تشکیل دهند ارائه گردد.
 7. استفاده از حق تقدم : چنانچه متقاضی یا متقاضیان ثبت بخواهند با توجه به تقاضای ثبت یا ثبت خارج از کشور از مزیت های حق تقدم ( حداکثر 6 ماه ) استفاده کنند بایستی مدارک مربوط به حق تقدم را مصادف با ارائه اظهارنامه یا حداکثر طی 15 روز از آن تاریخ ارائه نمایند.
 8. رونوشتی از ضوابط و شرایط استفاده از علامت جمعی و تاییدنامه ی مقام صلاحیت دار ارائه شود.
 9. رسیدی که به پرداخت هزینه های قانونی مربوط می شود ارائه شود.

مراحل ثبت برند برنج در کرج

برای ثبت برند باید به سایت http://iripo.ssaa.ir رجوع کنید و در سامانه اظهارنامه برند را کامل کنید.پس از آنکه اظهارنامه را کامل نمودید باید مراحلی که در ذیل ذکر شده است را به ترتیب انجام دهید:

 1. نوع اظهارنامه را انتخاب کنید.
 2. مشخصات مالک را کامل کنید ،اطلاعات شخص حقیقی یا حقوقی را وارد کنید و چنانچه فرد از وکیل یا نماینده قانونی استفاده می کند مشخصات او را نیزدرج نمایید.
 3. مدارک مورد نیاز برای ثبت برند را ذکر کنید.
 4. به صورت مجدد مدارک را بررسی و اطلاعات را تایید کنید.
 5. هزینه ثبتی را  از طریق اینترنت پرداخت کنید.
 6. شماره اظهارنامه و رمز را  از طریق تلفن دریافت کنید.پس از اتمام مراحل ثبت نام و تکمیل آن، سیستم نام کاربری، کلمه عبور و کد رهگیری را به شخص می دهد.

پس از آن نوبت به امضای نسخه تایید شده می رسد که شخص باید یکی از رونوشت ها را با مدارکی که قبلا برابر با اصل شده اند، همراه با فیش به آدرس مرکز ارسال نماید.

پس از آنکه اظهارنامه کامل و مدارک ارائه گردید،کارشناس مربوطه به صورت نهایی به پرونده رسیدگی می کند و نتیجه را ابلاغ می نماید.این امکان وجود دارد که نتیجه آن ثبت برند و یا رد آن باشد.در صورتی که اشکال و ایرادی در پرونده وجود نداشته باشد پس از انجام رسیدگی های لازم و تایید ثبت،چگونگی ثبت و واریز مبلغ نهایی به شخص متقاضی اطلاع رسانی می شود.سپس در روزنامه رسمی قوه قضاییه از طریق سایت ابلاغ می گردد و پس از سپری نمودن یک ماه وارد پرونده در سایت اداره مالکیت صنعتی می شود.نشان وعلامت تجاری جهت ثبت در صورت احراز شرایط فوق در روزنامه رسمی کشور چاپ و منتشر می شود و در صورتی که طی مدت سی و یک روز از انتشار آگهی، دعوی یا اعتراضی از جانب اشخاص ذی نفع صورت نگیرد اداره ثبت علامت مورد تقاضا را به نام متقاضی در دفتر مخصوص به ثبت رسانیده و گواهی ثبت را به درخواست کننده تسلیم می نماید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت برند برنج در کرج

هنگامی که برند برنج را در کرج به ثبت می رسانید ، این امکان فراهم می شود تا بتوانید به شهرت سریع آن کمک کنید و برای این که اشخاص دیگر از آن استفاده نکنند جلوگیری نمایید

ثبت علائم تجاری در کرج

در این مقاله مطالبی درباره ی ثبت علائم تجاری در کرج ارائه شده است تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

اظهارنامه ثبت علامت تجاری

برای ثبت علامت تجاری باید اظهارنامه ای به زبان فارسی تنظیم شود و دارای تاریخ و امضاء باشد در این مقاله به نکاتی بیشتر می پردازیم لطفا مطالعه نمایید

مراحل ثبت علائم تجاری در کرج

در این مقاله درباره ی مراحل ثبت علائم تجاری در کرج مطالبی ارائه شده است مقاله را بخوانید.

ثبت برند در رشت

ثبت برند در رشت در معرفی و شناسایی محصولات و خدمات شما بسیار موثر است. جهت مشاوره رایگان برای ثبت برند در رشت شما می توانید با مجتمع ثبت ایلیا تماس بگیرید.

مدارک ثبت برند در کرج

در جهت ثبت برند در کرج ملزم به ارائه مدارک ثبت برند در اداره ثبت مالکیت صنعتی می باشید در این مقاله مطالب مفید مدارک ثبت برند در کرج را مطالعه نمایید .

نام تجاری در حقوق ایران

نام تجاری در حقوق ایران -در یک نتیجه گیری کلی می توان گفت نام تجاری در حقوق ایران از چهار نظام مختلف تبعیت می کند:۱) نظام ناشی از اصول و قواعد مسلم حقوقی: این نظام بر اصل حمایت تأکید دارد. قواعد مالکیت و مسئولیت مدنی حمایت عمومی را از نام تجاری به عمل می آورند؛

ثبت برند در ساری

ثبت برند در ساری به منزله ثبت و قانونی شدن نام و نشان تجاری شماست و شما را در امر تبلیغات و بازاریابی یاری می کند. ثبت ایلیا در این مسیر در کنارتان می باشد.

مدارک جهت ثبت لوگو در کرج

در این مقاله به مطالبی درباره ی مدارک جهت ثبت لوگو در کرج پرداخته شده است.مقاله را بخوانید.

نشان تجاری

نشان تجاری خود را از ایلیا بخواهید.02632525232

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟