لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت در کرج
ثبت انواع شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج ثبت موسسه در کرج ثبت شرکت دانش بنیان در کرج ثبت شرکت هلدینگ در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت عمرانی درکرج ثبت شرکت تولیدی در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج
ثبت برند در کرج
ثبت نشان و علامت تجاری در کرج ثبت لوگو در کرج استعلام برند
خدمات ثبتی
خدمات ثبتی
ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج
خدمات اداری
اخذ گرید در کرج اخذ ایران کد در کرج اخذ استاندارد در کرج اخذ نشان حلال در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج اخذ جواز تاسیس صنایع در کرج
تماس

شرایط اخذ نشان حلال در کرج


ثبت شرکت ایلیا در این مقاله تلاش و کوشش نموده است تا درباره‌ی شرایط اخذ نشان حلال در کرج به متقاضیان محترمی که درصدد اخذ نشان حلال در کرج می‌باشند مطالبی را ارائه نماید تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

اخذ نشان حلال در کرج

حلال کلمه ایست که دارای ریشه عربی می‌باشد و برای غذاها و نوشیدنی‌ها به‌کاربرده می‌شود و البته بیشترین کاربرد آن برای مسلمانان است، به این دلیل که مهم‌ترین خواسته مسلمانان غذای حلال است. درج این پروانه بر روی کالا و خدمات باعث می‌گردد مصرف‌کنندگان نسبت به کالاهای مورد خریداری خود اطمینان خاطر داشته باشند. این محصولات با گواهی حلال در سرتاسر جهان موجود می‌باشند. این نشان به‌عنوان یک نشان جهانی از جانب کشورهای اسلامی مطرح‌شده است و بر روی مواردی ازجمله : غذا،دارو،مواد بهداشتی ،مواد آرایشی و... درج می‌گردد. اگر شما می‌خواهید درزمینهٔ تولید مواد فوق و به‌ویژه صادرات آن‌ها به کشورهای اسلامی فعالیت نمایید جهت کسب اعتماد مشتریان خود و موفقیت بیشتر در بازار هدف ارجح است که نسبت به اخذ نشان حلال برای تولیدات خود اقدام نمایید.

شرایط اخذ نشان حلال در کرج

  1. محصول موردنظر باید حاوی هیچ ماده‌ای که مطابق ضوابط شرع اسلامی ممنوع و غیرمجاز شناخته‌شده است،باشد.
  2. محصول موردنظر باید در مراحل آماده‌سازی،فرآیند،حمل‌ونقل و ذخیره‌سازی با وسایل و تجهیزاتی که از جنس مواد غیرمجاز ازنظر ضوابط شرعی هستند،در تماس نباشد.
  3. محصول موردنظر باید در مراحل آماده‌سازی،فرآیند،حمل‌ونقل و ذخیره‌سازی با مواد غیرمجاز ازنظر ضوابط شرعی هستند،در تماس نباشد.
  4. غذاهایی که حلال می‌باشند  تنها در صورتی می‌توانند در کارخانه و خطوطی که غذاهای حرام،تولید و حمل و ذخیره شوند که ناظر شرعی در همه‌ی پروسه تولید حضورداشته باشد و مقدمات لازم به‌منظور اجتناب از هرگونه تماس میان مواد غذایی حلال و حرام در نظر گرفته شود.
  5. _ابزار و تجهیزات تولید،حمل‌ونقل و ذخیره درصورتی‌که  برای تولید غذای حلال و حرام مشترک است در هنگام تولید غذای حلال باید مطابق ضوابط  و قواعد اسلامی مورد شستشو و آبکشی قرار بگیرند و ناظر شرعی در همه‌ی پروسه تولید حضورداشته باشد.
  6. _گواهی حلال مرکز،دارای اعتبار زمانی خاص باشد که بعد از انقضای آن بدون اعتبار است و درخواست‌کننده قبل از به پایان رسیدن آن باید پروسه صدور یا تمدید مجدد گواهی را سپری نماید.

اخذ نشان حلال برای موضوعاتی به شرح ذیل کاربرد دارد:

  1.  مواد اولیه و افزودنی‌های غذایی که ریشه‌ی حیوانی یا مستی آور دارند. این مواد می‌تواند شامل: انواع مواد افزودنی،نگه‌دارنده،طعم‌دهنده،قوام دهنده و مانند آن با پایه حیوانی و مستی آور مانند ژلاتین،مایه‌پنیر، آلبومین و ترکیبات آنزیمی باشد .
  2. محصولات غذایی که در تولید و فرآوری آن‌ها،به هر میزان هرچند اندک از مواد اولیه و افزودنی‌هایی که از فرآورده‌های حیوانی یا مستی آور استفاده‌شده باشد .این فراورده‌ها ممکن است شامل : انواع فراورده‌های گوشتی،لبنی،روغنی ،آشامیدنی و فراورده‌های تخمیری و الکلی و مشتقات آن‌ها باشد .
  3.  مواد اولیه ، افزودنی‌ها و فرآورده‌های غذایی که امکان دارد در هر مرحله از زنجیره غذایی با مواد نجس یا غیر حلال در تماس باشند. این مراحل می‌تواند شامل دریافت،آماده‌سازی،فراوری ،جداسازی،استحصال،استخراج،تعیین،بسته‌بندی،برچسب‌گذاری،علامت‌گذاری،کنترل، جابجایی،حمل‌ونقل،توزیع ،انبارش ،عرضه و سرو کردن غذای حلال و محصولات آن اعم از اجزای تشکیل‌دهنده مواد غذایی و ترکیبات یاری‌دهنده‌ی فراوری باشد .
  4.  مواد اولیه افزودنی‌ها و محصولات غذایی که در شیوه‌ی تولید آن‌ها این امکان وجود دارد که به شیوه‌ای منجر به تغییر در اصل حلالیت ماده غذایی گردد. مثل آب انگور که براثر جوشیدن تا قبل از تبخیر دوسوم آن حرام می‌گردد .

همه‌ی الزامات و خصوصیات درج‌شده در این استاندارد، به جهت استفاده در همه‌ی مراجع قانونی کشور که در ارتباط با زنجیره غذایی هستند در نظر گرفته‌شده است.

مشاوران و کارشناسان ثبت شرکت ایلیا آماده ارائه خدمات به متقاضیان محترم می باشد چنانچه با هر سوال و مسئله ای مواجه شدید با ثبت شرکت ایلیا تماس حاصل نمایید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

صورتجلسه چیست ؟

به نوشته ای که بتوان رویدادها و گفتگوهایی که در جلسه انجام شده است به صورت مکتوب بتوان نوشت صورتجلسه می گویند

فروش برند در کرج

با توجه به قانون علامت تجاری یا برند قابلیت خریداری نمودن و به فروش رساندن را دارد در این مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته می شود جهت آشنایی بیشتر مطالعه نمایید

سامانه کد اقتصادی

کد اقتصادی در اصل اصطلاح همان شماره اقتصادی می باشد که هرشرکت جهت فعالیت خود نیاز به این کد دارد و از طریق سامانه اینترنتی می توان اقدامات ثبت ان را انجام داد که در این مقاله به آن پرداخته می شود .

تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج

بعد از آن که مرحله های ثبت شرکت در کرج به پایان رسید شرکت شما دربردارنده شخصیت حقوقی می شود و در این مرحله شما قادر می باشید به منظور انجام تغییرات شرکت خود در کرج در قالب اساسنامه مبادرت کنید.

ثبت شرکت راه و ساختمان در کرج

در کرج شرکت راه و ساختمان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد و برای مهندسان ما شغلی محسوب می شود در این مقاله از شرایط و مدارم ثبت شرکت راه و ساختمان توضیحاتی داده شده است لطفا مطالعه نمایید

هزینه و قیمت اخذ جواز تاسیس صنایع در کرج

در این مقاله به مطالبی درباره ی هزینه و قیمت احذ جواز تاسیس صنایع در کرج پرداخته شده است مقاله را مطالعه نمایید.

مزایای اخذ جواز تاسیس صنایع در کرج

در این مقاله به مطالبی درباره ی مزایای اخذ جواز تاسیس صنایع در کرج پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

مراحل اخذ نشان حلال در کرج

در این مقاله درباره ی مراحل اخذ نشان حلال در کرج مطالبی ارائه شده است تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

طرح توجیهی چیست ؟

طرح توجیهی به گزارشی می گویند که یک طرح را در ابعاد مختلف مانند بازار ، فنی و مالی مورد بررسی و مطالعه قرار می دهند

تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج

بعد از اینکه شرکت سهامی خاص در کرج به ثبت رسید، ممکن است به دلایل گوناگونی احتیاج به تغییراتی در نظام ساختاری و اساسنامه ی خود داشته باشد.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟