لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت در کرج
ثبت انواع شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج ثبت موسسه در کرج ثبت شرکت دانش بنیان در کرج ثبت شرکت هلدینگ در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت عمرانی درکرج ثبت شرکت تولیدی در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج
ثبت برند در کرج
ثبت نشان و علامت تجاری در کرج ثبت لوگو در کرج استعلام برند
خدمات ثبتی
خدمات ثبتی
ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج
خدمات اداری
اخذ گرید در کرج اخذ ایران کد در کرج اخذ استاندارد در کرج اخذ نشان حلال در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج اخذ جواز تاسیس صنایع در کرج
تماس

مراحل ثبت شرکتهای اشخاص در کرج


ما در این مقاله تلاش بر آن داریم تا درباره مراحل ثبت شرکتهای اشخاص در کرج مطالبی را ارائه نماییم تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

شرکتهای اشخاص چیست؟

شرکت های اشخاص شرکتهایی می باشند که شخصیت شرکا مورد توجه آن ها می باشد و اعتبار شرکت به اعتبار شرکا وابسته است و سرمایه شرکت در اعتبار شرکت نقش عمده ای ندارد.در شرکت های اشخاص مسئولیت شرکا در مقابل اشخاص ثالث نامحدود و تضامنی است و اشخاص ثالث قادر می باشند به منظور استیفای طلب خود به هر کداک یک از شرکا رجوع نمایند.

انواع شرکت های اشخاص

مطابق قانون تجارت شرکت های اشخاص به سه دسته به شرح ذیل تقسیم می شوند:

  1. شرکت نسبی
  2. شرکت تضامنی
  3. شرکت مختلط سهامی

در شرکت نسبی مسئولیت اشخاص در مقابل قروض و دیون شرکت تا اندازه آورده ای می باشد که در شرکت دارند یعنی در صورتی که شرکت دارای قروض و دیون باشد و سرمایه شرکت جهت پرداخت قروض و دیون کافی نباشد از سرمایه آورده آن ها استفاده می گردد.

در شرکت های تضامنی که همه سهامداران مسئولیت تضامنی دارند.شرکت های مختلط غیر سهامی تنها سهامدارانی که شرکای ضامن می باشند در برابر قروض و دیون شرکت مسئول می باشند ولی سهامداران دیگر با توجه به آن چه به شرکت آورده اند در برابر قروض و دیون شرکت مسئول می باشند در ذیل به بررسی هر کدام یک از شرکت ها می پردازیم.

شرکت نسبی چیست؟

مطابق ماده 183 قانون تجارت شرکت نسبی شرکتی است که برای امور تجاری تحت اسم مخصوص، بین دو یا چند نفر تشکیل می شود و مسئولیت هر یک از شرکا به نسبت سرمایه ای است که به شرکت آورده اند این گونه از شرکت ها مختص قانون ایران است و در کشورهای اروپایی چنین شرکتی وجود ندارد و تنها شرکت نسبی شرکتی است که با اصول فقه اسلامی و اصول حقوق مدنی ایران مطابقت دارد.

شرکت تضامنی چیست؟

شرکت تضامنی شرکتی می باشد که میان دو یا چند نفر تشکیل می گردد در این گونه از شرکت  در صورتی که شرکت به منظور پرداخت قروض و دیون شرکت کافی نباشد هر کدام یک از شرکا به تنهایی در برابر پرداخت آن مسئول می باشند.جهت تشکیل شرکت تضامنی نیازی به داشتن سرمایه ی زیادی نیست و اشخاص در این گونه از شرکتها به هم اعتماد دارند نمونه ی آن فرزندانی هستند که با پدر خود شریک می شوند و یا نمونه دیگر آن دوستانی می باشند که به هم اعتماد کامل دارند و با هم شرکتی را ثبت کنند.

شرکت مختلط غیر سهامی چیست؟

شرکت مختلط غیر سهامی شرکتی می باشد که میان یک یا چند نفر با مسئولیت محدود و یا یک یا چند نفر شریک ضامن تشکیل می گردد.چنانچه به صورت شریک ضامن باشد اشخا نسبت به همه ی قروض و دیون شرکت مسئول می باشند و این امکان وجود دارد که این قروض و دیون بیشتر از اموال و دارایی های شرکت باشد ولی در صورتی که از نوع مسئولیت محدود باشد شخص تا اندازه ی سرمایه ای که در شرکت دارد نسبت به قروض و دیون شرکت مسئول است.

مراحل ثبت شرکتهای اشخاص در کرج

در جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره مراحل ثبت شرکت اشخاص در کرج می توانید با ثبت شرکت ایلیا تماس بگیرید و از تجربیات آن ها بهره مند شوید.

از اینکه تا انتهای مقاله همراه ما بودید صمیمانه سپاسگزاریم خاطر نشان می شویم که در صورت روبرو  شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با ثبت شرکت ایلیا تماس بگیرید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

مزایای ثبت شرکت هلدینگ در کرج

در این مقاله به مطالبی درباره مزایای ثبت شرکت هلدینگ در کرج پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

نقش ثبت شرکتهای کرج برای ثبت شرکت دولتی

نقش ثبت شرکتهای کرج در ایجاد شرکت های دولتی -در خصوص نقش ثبت شرکتهای کرج در ایجاد شخصیت حقوقی شرکتهای دولتی دو دیدگاه وجود دارد: 1- بر اساس دیدگاه نخست، از آنجا که شرکت های دولتی جزو اشخاص حقوقی حقوق عمومی هستند اصولا به محض ایجاد شخصیت حقوقی پیدا می کنند و اصولا نیاز به ثبت ندارند.

مراحل ثبت موسسه در کرج

در این مقاله مطالبی درباره مراحل ثبت موسسه در کرج ارائه شده است مقاله را مطالعه نمایید.

مدارک جهت ثبت انواع شرکت پیمانکاری در کرج

در این مقاله به ارائه مطالبی درباره مدارک جهت ثبت انواع شرکت پیمانکاری در کرج پرداخته ایم مقاله را بخوانید.

هزینه و قیمت ثبت شرکت دانش بنیان در کرج

در این مقاله به مطالبی درباره هزینه و قیمت ثبت شرکت دانش بنیان در کرج پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

ثبت شرکت مهندسین مشاور در کرج

شرکت مهندسین مشاور شرکتی است که نوع فعالیت آن وهمچنین نام شرکتش با دیگر شرکت ها متمایز می باشد . ثبت شرکت ایلیا ثبت شرکت مهندسین مشاور در کرج را انجام می دهد

نقش نظارتی مرجع ثبت شرکتها ی کرج

نقش نظارتی مرجع ثبت شرکتها ی کرج -هر چند عده ای از حقوقدانان قائل به این امر شده اند که ثبت شرکت ها، هیچگونه دخالتی بر چگونگی فعالیت شرکت های تجاری و عملکرد مدیران به عمل نمی آورد، اما باید توجه داشت که در مواردی در قوانین اعمال نوعی نظارت بر شرکت ها توسط مرجع ثبت شرکت ها پیش بینی شده است؛

مزایای ثبت شرکت دانش بنیان در کرج

در این مقاله به مطالبی درباره مزایای ثبت شرکت دانش بنیان در کرج پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

مزایای ثبت شرکت سهامی عام در کرج

در این مقاله به مطالبی درباره ی مزایای ثبت شرکت سهامی عام در کرج پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

شرایط ثبت شرکت مهندسین مشاور در کرج

در این مقاله به مطالبی درباره شراط ثبت شرکت مهندسین مشاور در کرج پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟