لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت در کرج
ثبت انواع شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج ثبت موسسه در کرج ثبت شرکت دانش بنیان در کرج ثبت شرکت هلدینگ در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت عمرانی درکرج ثبت شرکت تولیدی در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج
ثبت برند در کرج
ثبت نشان و علامت تجاری در کرج ثبت لوگو در کرج استعلام برند
خدمات ثبتی
خدمات ثبتی
ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج
خدمات اداری
اخذ گرید در کرج اخذ ایران کد در کرج اخذ استاندارد در کرج اخذ نشان حلال در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج اخذ جواز تاسیس صنایع در کرج
تماس

ثبت موسسه حقوقی در کرج


موسسه های حقوقی زیر مجموعه موسسه های غیر تجاری می باشند ماده یک آیین نامه اصلاحی ثبت تشکیلات و موسسه های غیرتجاری،موسسه های غیر تجاری را این گونه تعریف کرده است:منظور از تشکیلات و موسسه های غیر تجاری تمامی تشکیلات و موسسه هایی می باشد که به منظور اهداف و مقاصد غیر تجاری مانند امور علمی یا امور خیریه و ......تشکیل می گردد اعم از آنکه موسسین قصد انتفاع داشته باشند یا نداشته باشند.

ثبت شرکت ایلیا در این مقاله تلاش و کوشش نموده است تا درباره ثبت موسسه حقوقی در کرج مطالبی را به متقاضیان محترم ثبت موسسه حقوقی در کرج ارائه نماید. شایان ذکر است که متقاضیان محترم در صورت مواجه شدن با هر سوال و یا مسئله ای می توانند با مشاوران و کارشناسان ثبت شرکت ایلیا در ارتباط باشند.

ثبت موسسه حقوقی در کرج

به یک واحدی که تجاری نمی باشد و به وسیله کارشناسان حقوقی و یا وکلای رسمی دادگستری در زمینه های انجام امور وکالت در حوزه های مختلف نظیر حقوق کیفری،حقوق کار،حقوق مالیاتی،حقوق حمل و تقل ،حقوق بانکی ،دعاوی تجاری ،حقوق مالکیت فکری و …به فعالیت می پردازد موسسه حقوقی گفته می شود.

قابل ذکر است که ارائه خدمات حقوقی از طریق این موسسات یک اقدام سنجیده و کارشناسی شده است که با کاهش ضریب خطا در تشخیص حق می توانند کارکرد مفیدی را در جامعه داشته باشند. متقاضیان محترم ثبت موسسه حقوقی در کرج، می توانند با حداقل مدرک کارشناسی حقوق نسبت به ثبت موسسه حقوقی در کرج اقدام نمایند. ثبت موسسه حقوقی در کرج وابسته به ارائه پروانه تاسیس از قوه قضاییه برای مدتی که در پروانه تعیین شده است خواهد بود و تمدید ثبت تابع تمدید پروانه می باشد.

ارکان موسسه حقوقی

هر موسسه حقوقی دارای ارکان زیر است :

مجمع عمومی – مدیر یا مدیران

مجمع عمومی منحصراَ از اجتماع اعضاء سهامدار تشکیل می گردد .تاریخ و ترتیب تشکیل و نحوه اخذ رای در مجمع را اساسنامه معین می کند.مجمع عمومی ممکن است بصورت عادی ، عادی بصورت فوق العاده و فوق العاده تشکیل شود. هر موسسه حقوقی طبق اساسنامه حسب مورد بوسیله مدیر یا مدیران منتخب از بین اعضاء مجمع اداره می شود. حدود اختیارات مدیر یا مدیران را مجمع عمومی تعیین می کند در هر حال مدیر یا مدیران مسئول اداره موسسه حقوقی از هر نظر می باشند.

شرایط ثبت موسسه حقوقی در کرج

حداقل تعداد شرکا برای ثبت یک موسسه حقوقی در کرج 2 نفر می باشد. هم چنین حداقل یک نفر از وکلای موسس باید دارای بیش از ده سال سابقه وکالت دادگستری باشند.

اعضا موسسه باید همواره دارای شرایط زیر باشد.:

 1. تمدید مستمر پروانه وکالت.
 2. نداشتن دفتر وکالت و عضویت در موسسات مشابه دیگر.
 3. نداشتن سابقه محکومیت کیفری و محکومیت انتظامی از درجه ۴ به بالا.
 4. عدم اشتهار به فساد و اعمال منافی با شغل و شئونات وکالت .

در صورتی که یکی از اعصای موسسه حقوقی حتی یکی از شرایط بالا را نئاشته باشد از عضویت در موسسه حقوقی محروم و برکنار می شود و در صورتی که با خارج شدن عضو تعداد اعضای موسسه حقوقی از حد معمول کمتر گردد بقیه اعضا وظیفه دارند طی مدت زمان سی روز ضمن اعلام به کانون وکلا به جایگزینی یک عضو دارای شرایط فوق مبادرت نمایند.

مدارک لازم جهت ثبت موسسه حقوقی در کرج

 1. رونوشت برابر اصل شناسنامه و کارت ملی همه ی اعضای هیئت مدیره و شرکا.
 2. دو رونوشت از تقاضانامه تکمیل شده ی موسسات حقوقی.
 3. تکمیل دو رونوشت اساسنامه موسسات حقوقی.
 4. ارائهرونوشت روزنامه رسمی شخص حقوقی ( شرکت ) و معرفی نامه نماینده در سربرگ شرکت ( در صورتی که اشخاص حقیقی عضو هیئت مدیره یا سهامداران شرکت باشند).
 5. ارائه اصل وکالتنامه یا رونوشت برابر اصل وکالتنامه .
 6. ارائه اصل قیم نامه یا رونوشت برابر اصل قیم نامه.
 7. رونوشت برابر اصل شناسنامه و کارت ملی نماینده شخص حقوقی.

همان طور که گفته شد، حداقل یکی از اعضای هیئت مدیره ی شرکت باید مدرک تحصیلی کارشناسی حقوقی داشته باشند.

متقاضیان محترم در جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اظهارنامه ثبت برند تجاری در کرج می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید و اطلاعات لازم را کسب کنید.

از همراهی شما عزیزان صمیمانه سپاسگزاریم.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

نقش نظارتی مرجع ثبت شرکتها ی کرج

نقش نظارتی مرجع ثبت شرکتها ی کرج -هر چند عده ای از حقوقدانان قائل به این امر شده اند که ثبت شرکت ها، هیچگونه دخالتی بر چگونگی فعالیت شرکت های تجاری و عملکرد مدیران به عمل نمی آورد، اما باید توجه داشت که در مواردی در قوانین اعمال نوعی نظارت بر شرکت ها توسط مرجع ثبت شرکت ها پیش بینی شده است؛

شرایط ثبت شرکت مهندسین مشاور در کرج

در این مقاله به مطالبی درباره شراط ثبت شرکت مهندسین مشاور در کرج پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

مراحل ثبت موسسه در کرج

در این مقاله مطالبی درباره مراحل ثبت موسسه در کرج ارائه شده است مقاله را مطالعه نمایید.

ثبت شرکت در اردبیل

برای ثبت شرکت در اردبیل حضور حداقل دونفر لازم می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ثبت شرکت در اردبیل با کارشناسان مجتمع ثبت ایلیا تماس بگیرید.

شرکت سهامی عام

جهت کسب اطلاعات تکمیلی همین حالا با ما درارتباط باشید.02632525232

مزایای ثبت انواع شرکتهای پیمانکاری در کرج

در این مقاله به مطالبی درباره مزایای ثبت انواع شرکتهای یپمانکاری در کرج پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

ثبت شرکت سهامی خاص

ثبت شرکت سهامی خاص در مجتمع حقوقی ثبت ایلیا بصورت کاملا تخصصی برای شما عزیزان انجام می پذیرد فقط کافیست با ما تماس بگیرید و یا این مقاله را مطالعه کنید تا اطلاعات خوبی دریافت نمایید .

ثبت شرکت هلدینگ در کرج

شرکت هلدینگ یا مادر شرکتی است که برخلاف سایر شرکت ها محصول یا خدمتی ارائه نمی کند ، بلکه زیرمجموعه های خود را که شرکت ها ی کوچکتری هستند اداره می کند. ثبت شرکت ایلای ددر این مقاه درد خصوص انتخاب اسم شرکت هلدینگ ، مجوز ثبت شرکت هلدینگ در کرج و شرایط تاسیس آن و انواع هولدینگ اطلاعات خوبی را می دهد.

ثبت شرکت تضامنی در کرج

کامل ترین شرکت های تجارتی شرکت تضامنی در کرج می باشد که با انتخاب اسم مخصوص به خود جهت انجام امور فعالیتی تجارتی که در کنار هم قرار گرفتن دو و یا چند نفر با مسئولیت تضامنی تأسیس می گردد

انواع شرکتهای اشخاص در کرج

شرکتهای اشخاص در کرج به 3 سه دسته تقسیم بندی می شوند که در این مقاله به شرح هر کدام پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟