لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت در کرج
ثبت انواع شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج ثبت موسسه در کرج ثبت شرکت دانش بنیان در کرج ثبت شرکت هلدینگ در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت عمرانی درکرج ثبت شرکت تولیدی در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج
ثبت برند در کرج
ثبت نشان و علامت تجاری در کرج ثبت لوگو در کرج استعلام برند
خدمات ثبتی
خدمات ثبتی
ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج
خدمات اداری
اخذ گرید در کرج اخذ ایران کد در کرج اخذ استاندارد در کرج اخذ نشان حلال در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج اخذ جواز تاسیس صنایع در کرج
تماس

ثبت شرکت سهامی خاص در کرج


شرکت های سهامی خاص مرسوم ترین و متداول ترین نوع شرکت هایی می باشد که به وسیله ی اشخاص گوناگون و در همه ی موضوعات مختلف تجاری ثبت می شوند.از آن جایی که ثبت این شرکت ها در همه ی موضوعات ممکن و امکان پذیر می باشد و حدود و اختیارات شرکا معین و مشخص است و شامل چارچوب های قانونی معینی است به همین سبب بیشتر اشخاص خواستار داشتن تشکیلات حقوقی در این نوع از شرکت ها می باشند.

ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

مطابق ماده 4لایحه اصلاحی قانون تجارت شرکت های سهامی به دو قسم شرکت های سهامی عام و شرکت های سهامی خاص تقسیم می شوند که ثبت شرکت ایلیا در این مقاله تلاش و کوشش نموده است تا درباره ی ثبت شرکت سهامی خاص در کرج مطالبی را به اشخاصی که در صدد ثبت شرکت سهامی خاص در کرج می باشند ارائه نماید تا انتهای مقاله همراه ما باشید.نوع دوم شرکت های سهامی شرکت های سهامی خاص است بدین صورت است که هر چه سهام آن ها میان همه ی شرکا قسط بندی شده است  و براساس آن چه به شرکت آورده اند تقسیم می گردد و هر کدام یک از شرکا تنها مقداری از سرمایه شرکت را ضمانت می نمایند و در برابر آن سهام اخذ می نمایند و به همان اندازه هم در شرکت از ضرر و منفعت آن سهم می برند.

در امور بسیاری شرکت های سهامی خاص مشابه شرکت های سهامی عام می باشند اما سه تفاوت عمده وجود دارد که این تفاوت ها به شرح ذیل می باشد:

 1. نخست اینکه همه ی سرمایه باید به وسیله ی شرکا ضمانت و فراهم شود.
 2. امکان پذیره نویسی و فروش سهام به غیر وجود ندارد.
 3. ثبت این شرکت مستلزم تشکیل جلسه مجمع عمومی موسس نمی باشد.

شرایط  ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

 1. در نام شرکت سهامی خاص باید قبل از اسم شرکت یا بعد از آن کلمه خاص اضافه شود و این کلمه در همه نوشته های شرکت و آگهی ها باید رعایت گردد.
 2. در شرکت سهامی خاص سرمایه شرکت به وسیله خود مؤسسین فراهم می شود و حق صدور اعلامیه پذیره نویسی را ندارند.
 3. در شرکت سهامی خاص حداقل سرمایه باید یک میلیون ریال باشد.
 4. هیئت مدیره شرکت سهامی خاص حداقل باید از ۵ نفر باشد.
 5. شرکت سهامی خاص حق چاپ و انتشار اوراق قرضه را ندارد.
 6. شرکت سهامی خاص نمی تواند سهام خود را برای پذیره نویسی یا فروش در بورس اوراق بهادار یا توسط بانک ها عرضه نماید یا با انتشار آگهی و اطلاعیه یا هر نوع اقدام تبلیغاتی برای فروش سهام خود مبادرت کند.

شرکت هایی که از قالب شرکت سهامی خاص برای ثبت شرکت خود استفاده می کنند به شرح ذیل می باشند:

 1. شرکت های عمرانی.
 2. شرکت های نفتی
 3. شرکت های پتروشیمی.
 4. شرکت های تولیدی.
 5. شرکت های بورس.
 6. شرکت های دولتی.

مدارک جهت ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت سهامی خاص در کرچ به شرح ذیل می باشد

 1. دو فتوکپی از صورتجلسه مجمع عمومی مؤسسین ارائه گردد.
 2. دو فتوکپی از اظهارنامه شرکت سهامی خاص کامل و ارائه گردد.
 3. دو فتوکپی از اساسنامه شرکت سهامی خاص کامل و ارائه گردد.
 4. فتوکپی کارت ملی برابر اصل شده تمامی اعضای هیئت مدیره و سهامداران و بازرسین ارائه گردد.
 5. چنانچه اعضاء هیئت مدیره یا سهامداران اشخاص حقوقی می باشند، ارائه فتوکپی آخرین روزنامه رسمی شخص حقوقی و نامه معرفی نماینده و فتوکپی شناسنامه و فتوکپی کارت ملی برابر اصل شده نماینده شخص حقوقی الزامی است.
 6. گواهی عدم سوء پیشینه کیفری همه اعضای هیات مدیره، مدیرعامل و بازرسان شرکت از طرف متقاضی ثبت شرکت باید اخذ و ارائه گردد.
 7. اصل وکالتنامه یا فتوکپی برابر اصل و کالتنامه ارائه گردد.
 8. گواهی بانکی مبنی بر پرداخت حداقل ۳۵% سرمایه اولیه شرکت ارائه گردد.
 9. فیش ۴۰,۰۰۰ ریال به عنوان هزینه پرداخت شود.
 10. اصل قیم نامه یا فتوکپی برابر اصل قیم نامه ارائه گردد.
 11. ارائه اقرارنامه در متن صورتجلسه جهت کلیه اعضای هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مبنی بر اینکه مشمول ممنوعیت های مندرج در اصل ۱۴۱ قانون اساسی نبوده و هیچگونه ممنوعیت قانونی موضوع مواد ۱۱۱ و۱۲۶ قانون تجارت برای آنها جهت عضویت در هیأت مدیره و مدیر عاملی وجود ندارد از الزامات می باشد.

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

به عنوان نخستین مرحله از مراحل ثبت شرکت سهامی خاص در کرج نخست باید اطلاعاتی نظیر اطلاعات متقاضی،نام شرکت،موضوع شرکت،آدرس دفتر مرکزی شرکت،سرمایه اولیه شرکت،اشخاص شرکت،سهام و سرمایه هر شخص،سمت اشخاص،ارتباط ما بین اشخاص، شعب شرکت،روزنامه و سال مالی،متن صورتجلسه،درج متن اظهارنامه و اساسنامه شرکت،را وارد نمایید.بعد از آن که اطلاعاتی که در سامانه خواسته شده است را وارد نمودید باید صبر کنید تا کارشناس مربوطه اطلاعات شما را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهد و چنانچه هیچ نقص و اشکالی در اطلاعات وارد شده وجود نداشته باشد باید با توجه به تقاضای اداره ثبت شرکت ها مدارک را به این اداره ارسال کنید.در این مرحله شما باید از اوراق چاپی در سامانه یک پرینت تهیه کنید و آن را باید دیگر اعضای شرکت به امضا برسانند.پس از آن باید مدارک لازم را از طریق پست به صورت سفارشی به آدرسی که در تاییدیه پذیرش ذکر شده است ارسال نمایید. باید شماره مرسوله را پس از ارسال پستی در سامانه اداره ثبت شرکت ها وارد نمایید.چنانچه در مدارک ارائه شده هیچ گونه نقص و اشکالی وجود نداشته باشد کارشناس مربوطه به منظور تهیه پیش نویس آگهی ثبت مبادرت می نماید. در این صورت شخص متقاضی باید با همراه داشتن اصل شناسنامه و کارت ملی برای اخذ مدارک ثبتی و همچنین امضاء ذیل دفاتر به اداره ثبت شرکت ها مراجعه نماید.بعد از آن که مراحل تایید شد و شماره ثبت را اخذ نمودید باید آگهی ثبت شرکت را در روزنامه رسمی ثبت کنید و در این صورت باید  به صورت اینترنتی هزینه چاپ و انتشار آگهی پرداخت شود.بعد از آن که آگهی در روزنامه رسمی چاپ و منتشر شد قادر به آغاز فعالیت به صورت رسمی و قانونی می باشید.

در انتها خاطر نشان می شویم که در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با ثبت شرکت ایلیا تماس بگیرید و با مشاوران و کارشناسان خبره و کاردان ما مشاوره تلفنی یا حضوری داشته باشید و از تجربیات آن دها بهره مند شوید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

تابعیت ثبت شرکت در کرج

تابعیت ثبت شرکت در کرج - تابعیت عبارت است از: «رابطه سیاسی و معنوی که شخصی را به دولت معینی مرتبط می سازد». در خصوص لزوم وجود تابعیت برای شرکت های تجاری دو دیدگاه وجود دارد:عده ای معتقدند که در مورد شرکت ها تابعیت مصداق ندارد،

ثبت شرکت استارت آپ در کرج

ثبت شرکت ایلیا جهت ثبت شرکت استارت آپ در کرج پذیرای ایده های شما و راهنمایی شما عزیزان است و کلیه مراحل کار حتی طراحی اپلیکیشن کسبو کار شما را نیز انجام می .

تفاوت اساسنامه و شرکتنامه

اساسنامه، سند هویتی شرکت به شمار می رود اما شرکتنامه برای همه شرکتها صادق نمی باشد. در این مقاله به توضیحات و نکاتی در مورد تفاوت بین اساسنامه و شرکتنامه می پردازیم

ثبت شرکت غیر تجاری در کرج

شرکتهای غیر تجاری در کرج نهادهایی می باشند که به منظور هدف ها و خواسته های غیر تجاری از قبیل کارهای علمی ادبی یا کارهای خیریه و مانند آن تشکیل و راه اندازی می شوند و امکان دارد که تشکیل دهندگان آن ها هدف بهره گیری داشته و یا نداشته باشند.

هزینه و قیمت ثبت شرکت دانش بنیان در کرج

در این مقاله به مطالبی درباره هزینه و قیمت ثبت شرکت دانش بنیان در کرج پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

شرکت تضامنی

شرکت تضامنی مطابق ماده 116 قانون تجارت،،شرکتی می باشد که تحت اسم مخصوصی جهت انجام کارهای تجارتی میان دو یا چند نفر با مسئولیت تضامنی تشکیل می گردد

هزینه و قیمت ثبت شرکت راه و ساختمان در کرج

در این مقاله به مطالبی درباره ی هزینه و قیمت ثبت شرکت راه و ساختمان در کرج پرداخته شده است.

ثبت شرکت مهندسین مشاور در کرج

شرکت مهندسین مشاور شرکتی است که نوع فعالیت آن وهمچنین نام شرکتش با دیگر شرکت ها متمایز می باشد . ثبت شرکت ایلیا ثبت شرکت مهندسین مشاور در کرج را انجام می دهد

ثبت شرکت بازرگانی در کرج

جهت کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت شرکت بازرگانی با دپارتمان تخصصی ثبت شرکت بازرگانی ایلیا تماس گرفته و از مشاوره تخصصی بهره مند شوید.

شرکت سهامی عام

جهت کسب اطلاعات تکمیلی همین حالا با ما درارتباط باشید.02632525232

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟