لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت در کرج
ثبت انواع شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج ثبت موسسه در کرج ثبت شرکت دانش بنیان در کرج ثبت شرکت هلدینگ در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت عمرانی درکرج ثبت شرکت تولیدی در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج
ثبت برند در کرج
ثبت نشان و علامت تجاری در کرج ثبت لوگو در کرج استعلام برند
خدمات ثبتی
خدمات ثبتی
ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج
خدمات اداری
اخذ گرید در کرج اخذ ایران کد در کرج اخذ استاندارد در کرج اخذ نشان حلال در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج اخذ جواز تاسیس صنایع در کرج
تماس

ثبت موسسه در کرج


قانون گذار نهاد حقوقی مشاغلی که در کرج جنبه تجاری ندارند مانند امور فعالیتهای علمی و ادبی و یا امور خیریه و خدماتی و... در کنار شرکتهای تجاری که در کرج ثبت شده می توانند مطابق قوانین مصوبه ، شرکت را به عنوان موسسات غیرتجاری ثبت نمایند . به صورت ذیل می توان شرح داد :

اهداف ثبت موسسات غیر تجاری در کرج بدین صورت است که هدف از تشکیل آنها اجرای فعالیت هایی که جنبه تجاری ندارند مانند فعالیت های علمی و فرهنگی و ادبی ، امور خدمات خیریه ای و.... ( ماده 584 قانون تجارت )

انواع موسسات غیر تجاری به دو صورت می باشد : انتفاعی و غیر انتفاعی

تقسیم موسسات غیر تجاری بر اساس ارائه خدمات علمی و آموزشی و پژوهشی و هم چنین ارائه کمک های انسان دوستانه می باشد که می توان به صورت حقوقی اینگونه فعالیتها را انجام داد . که در ذیل شرح تقسیم بندی را عنوان می کنیم :

موسسات انتفاعی : زمانی که تأسیس موسسه اقدام می کنید باید موضوع کسب درآمد و سودآوری برای شخص متقاضی و اعضا مهم باشد در این صورت بعد از تأسیس و شروع فعالیت سود و درامد در بین اعضا تقسیم بندی می شود اینگونه موسسات غیر انتفاعی گویند . مانند آموزشگاه های علمی و ادبی از جمله کلاس های زبان و هم چنین مدارس غیر انتفاعی – ارائه خدمات شهری مانند نظافت و فضای سبز و....

موسسات غیر انتفاعی : تأسیس اینگونه موسسات بر اساس کسب سودآوری و منفعت نمی باشد و هم چنین این مورد را در نظر ندارند که تقسیم بندی در بین اعضا انجام شود . مانند انجمن های اسلامی و تخصصی و علمی – موسسات خیریه که به کمک انسان ها می پردازند – صندوق قرض الحسنه و...

در صورت اقدام به تأسیس اینگونه موسسات غیر انتفاعی الزامی است که اداره کل اطلاعات نیروی انتظامی استعلام گرفته شود سپس در اخذ تأییدیه این ارگان ، اقدامات ثبت را انجام دهند .

مزایای ثبت موسسه در کرج

  • وقتی شرکتی ثبت می شود قراردادهایی که میان شرکا بسته شده است رسمی و قانونی می شود و بعد از آن هیچ کدام یک از آن ها قادر نمی باشند همانند اسنادی اعم از اساسنامه و شرکتنامه که غیررسمی می باشد و تصمیم های دیگریکه ثبت می شوند اظهار بی اطلاعی کند و یا به ایراداتی که امکان دارد درخصوص اسناد غیررسمی وارد شود دلیل و مدرک بیاورند.
  • از جانب اشخاصی کحه با شرکت فعالیت می کنند ثبت شرکت امری مهم محسوب می شود که بدون مراجعه نمودن به آن نمی توانند معامله کنند.زیرا شخصی که معامله ی مهمی را با شرکت منعقد می کند و یا معامله ی مهمی را انجام می دهد باید بداند که سرمای شرکت تا چه اندازه ای است و حد و حدود اختیارات مدیران تا چه اندازه ای می باشئ و در آخر توان و قابلیت این شخص حقوقی تا چه اندازه ای می باشد.

روش تعیین نام موسسه غیر تجاری

ثبت موسسه غیرتجاری در اداره ثبت شرکتها امکان پذیر می باشد انتخاب نام موسسه بر اساس قوانین تعیین نام باید باشد به صورتی که دارای ریشه فارسی باشد و هم چنین دارای معنایی و مفهوم ویژه ای داشته باشد و غیر فارسی بودن و یا لاتین بودن آن باید با ارائه مدرکی امکان پذیر می باشد . تعیین و انتخاب اسم موسسه توسط کارشناسان اداره ثبت شرکتها می باشد که باید در فرم تعیین نام 5 نام انتخاب گردد و هزینه های تعیین نام را پرداخت نمایید و سپس یک نام برای موسسه انتخاب شود .

مدارک مورد نیاز برای ثبت موسسه غیر تجاری در کرج

  • ارائه 2 برگه تقاضانامه
  • تدوین کردن اساسنامه و ارائه آن در 2 جلد الزامی است اعضا ذیل اوراق اساسنامه را امضا نموده باشند
  • تدوین صورتجلسه و ارائه آن در 2 جلد که الزامی است اعضا به همراه سمت ذیل اوراق را امضا نموده باشند .
  • ارائه مدارک احراز هویتی شناسنامه ثبت احوال و کارت ملی اعضا و مؤسسین
  • در ارتباط با نوع فعالیت موسسه مجوز فعالیت از ارگان مربوطه اخذ نمایید .

شرایط ثبت موسسه غیر تجاری

نکته 1: تأسیس شرکت باید بر اساس مشارکت 2 شریک باشد که کمتر از این تعداد امکان پذیر نمی باشد .

نکته 2: سقف مجازی برای سرمایه شرکت در نظر گرفته نشده است یعنی با هر مقدار سرمایه می توان موسسه را ثبت نمود .

نکته 3: در صورت وجود شعبه ، مدارک مدیر شعبه از جمله شناسنامه و کارت ملی و هم چنین مشخصات محل سکونت الزامی می باشد .

مراحل ثبت موسسه غیر تجاری در کرج

ثبت موسسات غیرتجاری همانند دیگر شرکتهای تجاری در اداره ثبت شرکتها امکان پذیر می باشد وارد سامانه شده و مطابق فرم درخواستی اطلاعات متقاضی را کامل نمایید . در درجه اول تکمیل تقاضانامه موسسه
لازم به ذکر است که در پایان ثبت ذیل اوراق ثبت نهایی را امضا نمایید .
فرم تعین نام را باتوجه به قوانین مصوبه تجارت تکمیل نموده و منتظر تأیید شدن یکی از نام های انتخابی باشید .
سپس مدارک مورد نیاز ثبت موسسه را در سامانه بارگذاری نموده و در قسمت بازبینی مجدد اطلاعات وارد شده را بررسی نمایید در صویت صحت اطلاعات وارد شده و تکمیل مدارک می توانید با انتخاب پذیرش نهایی اطلاعات و درخواست را به اداره ارسال نمایید .

اطلاعات ثبت شده به اداره ثبت شرکتها ارسال می شود کارشناسالن با دیدن پرونده ثبت موسسه در کارتابل خود اقدام به بررسی ها و استعلامات می نمایند . نتیجه این بررسی ها را به متقاضی اعلام می نمایند بدین صورت در صورت وجود هر نقصی مجدد متقاضی باید رفع و اصلاح نماید و در صورت تأیید اقدامات بعدی را انجام دهد.
زمانی که اطلاعات را در سامانه ثبت نمودید الزامی است که ملیه مدارک را به همراه نسخه ثبت به اداره ثبت شرکتها ارسال نمایید . زیرا در بررسی های کارشناسان به این مدارک نیاز است تا کلیه موارد به درستی بررسی شود .

سپس بعد از تأیید اطلاعات ثبت موسسه ، آگهی نوبت اول روزنامه رسمی باید انتشار شود . سپس بعد از اینکه 30 روز از زمان انتشار گذشته باشد و معترضی برای ثبت موسسه وجود نداشت کارشناسان اداره ثبت شرکتها یک نسخه پیش نویس آگهی تأسیس موسسه غیر تجاری ارائه داده و آن را در روزنامه رسمی انتشار می دهند .

الزامی است شخص متقاضی تمام هزینه های مرتبط با ثبت موسسه را پرداخت نماید از هزینه های تعیین نام ، هزینه های حق الثبت ، هزینه های روزنامه رسمی و....

در انتها خاطر نشان می شویم که در صورت مواجه شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با کارشناسان خبره و با تجربه ثبت شرکت ایلیا تماس بگیرید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

اداره شرکت مختلط غیرسهامی

اداره شرکت مختلط غیرسهامی در کرج -اداره شرکت مختلط غیرسهامی به عهده شریک یا شرکای ضامن و حدود اختیارات آنها همان است که در مورد شرکا شرکت تضامنی مقرر است.شریک با مسئولیت محدود نه به عنوان شریک حق اداره کردن شرکت را دارد نه اداره امور شرکت از وظایف او است.

صفر تا صد ثبت شرکت در تبریز

اگر می خواهید بدانید برای ثبت شرکت در تبریز از کجا باید شروع کنید، این مقاله مخصوص شماست ، حتماً آن را بخوانید.

تمدید ثبت طرح صنعتی در کرج

مراحل تمدید ثبت طرح صنعتی در کرج - طبق ماده ۸۹ آیین نامه، با توجه به بند «د» ماده ۲۸ قانون ثبت اختراعات و غيره، مالک طرح صنعتی می تواند با پرداخت هزینه مقرر، درخواست تمدید اعتبار ثبت طرح صنعتی را برای دو دوره پنج ساله متوالی دیگر بنماید. درخواست تمدید ثبت، ظرف شش ماه قبل از انقضای مدت اعتبار ثبت طرح

برای ثبت شرکت در ارومیه از کجا شروع کنیم؟

اگر می خواهید از تمام نکات ثبت شرکت در ارومیه اعم از مراحل ثبت ، هزینه ثبت شرکت و مدارک لازم با خبر شوید، حتماً این مقاله را مطالعه کنید.

اخذ جواز تاسیس صنایع در خراسان رضوی

برای گرفتن جواز تآسیس متقاضیان می توانند با مؤسسه حقوقی و ثبتی ایلیا در ارتباط باشند مشاوران متخصص ایلیا در این خصوص به شما عزیزان یاری می رسانند .تماس از شما ....اجرای کار از صفر تا صد با ما (موسسه حقوقی و ثبتی ایلیا )

ثبت طرح صنعتی در اهواز

طرح صنعتی عنوان طرحی است برای محصولی با شکل ظاهری جدید و به جهت منسوب نمودن آن فرم جدید به پدید آورنده آن محصول و ایجاد حق و حقوق برای او ثبت می شود .طرح صنعتی در اهواز را اداره مالکیت صنعتی در تهران به ثبت می رساند و ثبت ایلیا با وجود فاصله نزدیک تا این اداره به آسانی این کار را به انجام برساند .

تصحیح اشتباهات، تمدید و مهلت انتقال در انواع مالکیت صنعتی

تصحیح اشتباهات، تمدید مهلت و ترتیبات انتقال در انواع مالکیت صنعتی - به دستور ماده ۱۷۶ آیین نامه قانون ثبت اختراعات و غیره، تصحیح اشتباهات اداری اعم از اشتباهات تایپی، املایی و از قلم افتادن حروف و اعداد با نظایر آن به درخواست متقاضی یا به تشخیص مرجع ثبت، توسط اداره کل مالکیت صنعتی انجام می پذیرد.

ثبت شرکت تعاونی عام و خاص در کرج

ثبت شرکت تعاونی عام و خاص در کرج -شرکتی است که عضویت در آن برای همه آزاد می باشد و مؤسسین یا شرکت باید برای تأمین قسمتی از سرمایه اولیه و یا افزایش سرمایه شرکت سهام آن را به عموم عرضه نمایند. شرکتی است که عضویت در آن منحصرا برای گروهی خاص از قبیل:کارگران، کارمندان، کشاورزان، دانشجویان، ایثارگران،

اخذ جواز تاسیس در کرمان

اخذ جواز تاسیس صنایع جهت ثبت برند برای همه نقاط ایران به ویژه جهت برندهای تولیدی توسط ثبت ایلیا انجام می شود. به علاوه به منظور راه اندازی واحد تولیدی یا صنعتی در کرمان نیز پس از تنظیم طرح توجیهی ، اخذ جواز تاسیس در کرمان انجام می شود .

ثبت اختراع در اصفهان

طبق تعریف سازمان جهانی مالکیت فکری که عنوان کرده اختراع محصول یا فرآیندی است که راه نوینی را برای انجام کار ارائه می دهد یا راه حل فنی جدیدی را برای حل مشکلی خاص پیشنهاد میکند . ثبت اختراع در اصفهان را اداره مالکیت در تهران به انجام می رساند زیرا فاقد دوائر در دیگر شهرهاست زین رو ثبت ایلیا ...

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟