لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت در کرج
ثبت انواع شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج ثبت موسسه در کرج ثبت شرکت دانش بنیان در کرج ثبت شرکت هلدینگ در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت عمرانی درکرج ثبت شرکت تولیدی در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج
ثبت برند در کرج
ثبت نشان و علامت تجاری در کرج ثبت لوگو در کرج استعلام برند
خدمات ثبتی
خدمات ثبتی
ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج
خدمات اداری
اخذ گرید در کرج اخذ ایران کد در کرج اخذ استاندارد در کرج اخذ نشان حلال در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج اخذ جواز تاسیس صنایع در کرج
تماس

ثبت اختراع


چنانچه یک راهکار مبتکرانه و نوین بتواند در رفع یک مشکل کمک کند یا باعث پیشرفت یک عملیات شود اختراع محسوب می شود. که  به آن اصطلاحا Innovation گفته می شود و به همراه آن ابتکار یا Enovation به معنی ترمیم و ارتقاء چیزی است که با ابتکاری که انجام گرفته تغییر داده شده است و اختراع به حساب نمی آید.

در صورتی می توان طرحی را به عنوان اختراع به ثبت رساند که مبتکرانه بوده و مورد استفاده صنعتی قرار بگیرد.اگر یک طرح پیش از این در صنعت بکار نرفته باشد و برای یک کاربر عادی مشخص و بارز نباشد از لحاظ صنعتی ییک اختراع کاربردی به حساب می آید.که بتوان در قسمتی از فعالیتهای صنعتی ساخت یا آن راوقتی صحبت از صنعت به میان می آید مشتمل بر مواردی مثل کشاورزی ، صنایع دستی،ماهیگیری و دیگر خدمات می شود.

موارد ذیل برای ثبت اختراع مورد تایید نبوده و قابل ثبت نیستند:اکتشافات وتئوری ها، شیوه های تجاری یا درمانی بیماری، چیزی که پیش از این به آن اشاره شده باشدو هرچه با موازین شرعی و عمومی و اخلاقی در تضاد باشد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت اختراع

شخص حقیقی

 • فتوکپی اسناد هویتی مالک و مخترع
 • فتوکپی شناسنامه و کارت ملی مخترع
 • فتوکپی اسناد شناسایی (کارت ملی و شناسنامه)
 • تکمیل فرم های مربوط به اختراع
 • طرح اختراع(چنانچه اختراع دستگاه یا کالا باشد)
 • نشانی و کدپستی (مالک و مخترع)
 • گواهی استعلام (به تقاضای اداره ثبت اختراع)
 • طرح اختراع(چنانکه اختراع دستگاه یا کالا باشد)
 • اگرکه مشابهتی وجود داشته باشد دفاعیه انجام شود

شخص حقوقی

 • فتوکپی اسناد هویتی مالک و مخترع
 • فتوکپی شناسنامه و کارت ملی مخترع
 • فتوکپی اسناد هویتی (کارت ملی و شناسنامه)
 • تکمیل فرم های مربوط به اختراع
 • طرح اختراع(در صورتیکه اختراع دستگاه یا کالا باشد)
 • نشانی و کدپستی (مالک و مخترع)
 • چنانکه اختراع حقوقی باشد روزنامه تأسیس و تغییرات لازم می باشد.
 • گواهی استعلام (به درخواست اداره ثبت اختراع)
 • طرح اختراع(در صورتیکه اختراع دستگاه یا کالا باشد)
 • چنانچه مشابهت وجود داشته باشد دفاعیه انجام شود

مزایای ثبت اختراع

در صورتی که اختراعی را به ثبت برسانید قادر خواهید بود در انجمن نخبگان ملی عضو شده و از مزایای ان بهره مند شوید.

یکی از این امتیازاتی که به شما تعلق می گیرد خدمت سربازی می باشد کسری به آن تعلق می گیرد یا در یکی از نهادهای تحقیقاتی دوره ی سربازی سپری شود و یا فعالیت روی یک نقشه که  به منزله ی سربازی محسوب شده و اخذ کارت پایان خدمت در دوره ی تحصیل،در صورتی که تمایل به ادامه تحصیل داشته باشید در لیست دانشجویان ممتاز قرار خواهید گرفت و دستیابی به این امر با سهولت بیشتری انجام می شود و با حضوردر سمینارها ومسابقات جهانی قادر به کسب  مدال خواهند بود.

*چنانچه مخترع فوت کند ورثه مالک حقوق ثبتی ان خواهند بود.

*اسم مخترع در گواهی ثبت اختراع نگاشته می شود و اگر مخترع تمایل نداشته باشد اسم او در گواهی ثبت اختراع قید شود باید به صورت مکتوب تقاضای خود را اعلام نماید.لکن این امکان وجود ندارد به نام فرد دیگری به ثبت برسد.

برای ثبت اختراع در ایران و جهان چه روش هایی وجود دارد :

⭐ روش اعلامی : در صورتی که فردی اعلام نماید یک اختراع را انجام داده است اداره ی مالکیت صنعتی بر این ادعا صحه می گذارد مشروط به آنکه پیش از این آن اختراع ثبت نشده باشد.در این روش برگه یا همان سند دلیل بر این نمی شود که متقاضی یا موکل او در واقع مخترع چیزی باشند که ادعا می کنند.

بنا به ماده ی 36 قانون ثبت ،ثبت اختراع در ایران به شکل اعلامی می باشد.

مخترع اسنادی را دال بر اختراع خود به اداره مالکیت صنعتی ارائه داده ودر صورتی که قبلا به ثبت نرسیده باشد  اختراع ثبت خواهد شد و سند آن به اسم مخترع به صدور می رسد..اداره ی مالکیت صنعتی در برابر این سند هیچگونه مسئولیتی بر عهده نخواهد داشت و شخص مخترع باید مسئولیت را بر عهده بگیرد.و اگر شخصی مدعی شود اختراع از آن او می باشد می بایست با اسناد مربوطه به دادگاه رفته و مدارک را ارائه دهد تا نتیجه پس از بررسی اعلام گردد.

⭐ روش تحقیقی : در برخی از کشورها هنگامی که فردی بیان کند که صاحب یک اختراع می باشد با ابزار و  امکانات پیشرفته و ازمایش های گوناگون برای مدت طئلانی روی اختراع صورت می گیرد تا درستی و سلامت اختراع ثابت شود.اختراع تا پیش از به ثبت رسیدن سرپوشیده می ماند تا زمانی که درستی ادعای مخترع به اثبات برسد و پس از آن ثبت خواهد شد.ولی چنانچه محقق نشود صحت آن مورد تایید قرار نمی گیرد.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت برند در شهرکرد

با ثبت برند در شهرکرد به کسب و کار خود سمت و سویی بهتر ببخشید. جهت ثبت برند در شهرکرد شما می توانید از کمکهای مجتمع ثبت ایلیا بهره مند شوید.

مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود

مراحل ثبت شرکت ها در کرج و مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود از تعیین اسم شرکت تا تحویل مدارک ثبتی آن توسط ثبت شرکت ایلیا انجام می شود . برای اطلاع از این مراحل خواندن مقاله حاضر را توصیه می کنیم .

نمونه اسم های سه سیلابی

از آنجا که امروزه اسم شرکت ها از تعدد بالایی برخوردار است اسامی شرکت به صورت سه سیلابی انتخاب میشوند

مراحل ثبت شرکت های تخصصی

مجتمع حقوقی ایلیا با دارا بودن تبحر و تخصص کافی در زمینه ی ثبت و تاسیس شرکت های مختلف آماده ی خدمات رسانی به متقاضیان محترم در شهر های کرج و تهران و سراسر ایران می باشد تا انواع شرکت های تخصصی اعم از شرکت بازرگانی ، پیمانکاری ، خدماتی و... برای شما به ثبت برسد .

اخذ نشان حلال در کرج

نشان حلال نشانی است که برروی مواد غذایی و نوشیدنی ها درج می شود و نشان دهنده این است که محتویات این مواد مطابق شرع اسلام و حلال می باشد .برای آن دسته از تجاری که صادرات محصولات خود به کشورهای اسلامی را انجام می دهند ، اخذ نشان حلال اهمیت خاصی دارد ثبت ایلیا با این مقاله اطلاعات خوبی را به شما می دهد

آدرس اداره ثبت شرکتها

جهت کسب اطلاعات تکمیلی  در خصوص آدرس اداره ثبت شرکتها همین حالا با مجتمع حقوقی ثبت ایلیا در ارتباط باشید.02632525232

تمدید ثبت شرکت

جهت کسب اطلاعات تکمیلی  در خصوص تمدید ثبت شرکت همین حالا با ما در ارتباط باشید.02632525232

اخذ کارت بازرگانی در شیراز

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص  اخذ کارت بازرگانی در شیراز اعم از حقیقی یا حقوقی و با مشاوران ثبت شرکت ایلیا تماس حاصل نمایید.

مراحل ثبت علامت تجاری

ثبت علامت تجاری یکی از مهمترین ارکان تجارت محسوب شده و عامل مهمی در پیشرفت و رونق کسب و کار می باشد. در این مقاله ثبت شرکت ایلیا مرحله به مرحله روند ثبت علامت تجاری و برند را برای شما توضیح می دهد .

اخذ ایران کد در کرج

ایران کد یا کد شناسایی ملی کالا مانند بارکدی است که بر روی محصولات درج می شود و سبب اعتبار کالا و شناساییی آن از کالای قاچاق می شود و اجبارا باید بر روی بسیاری از محصولات درج گردد که البته پیش از آن نیاز به ثبت برند دارید. ثبت ایلیا در این مقاله اطلاعات خوبی برای اخذ ایران کد در کرج ارائه می کند.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟