لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت در کرج
ثبت انواع شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج ثبت موسسه در کرج ثبت شرکت دانش بنیان در کرج ثبت شرکت هلدینگ در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت عمرانی درکرج ثبت شرکت تولیدی در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج
ثبت برند در کرج
ثبت نشان و علامت تجاری در کرج ثبت لوگو در کرج استعلام برند
خدمات ثبتی
خدمات ثبتی
ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج
خدمات اداری
اخذ گرید در کرج اخذ ایران کد در کرج اخذ استاندارد در کرج اخذ نشان حلال در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج اخذ جواز تاسیس صنایع در کرج
تماس

ورود و خروج شریک شرکت در کرج


در شرکت ها ورود و خروج اعضا بنا به دلایل ویژه ای صورت میگیرد ؛ که در ذیل به شرح آن میپردازیم :

  • استیفا یکی از اعضاء برای مراحل بعدی کار با شخص جدیدی به مجموعه اضافه شود
  • وارد شدن یک نفر به عنوان شریک از طریق افزایش سرمایه شرکت

ورود شریک جدید به شرکت

وقتیکه شریک جدید به شرکت وارد می شود باید نوع جابجایی سرمایه ای که بین شرکاء صورت می گیرد مشخص شود و این جابجایی میتواند به دو روش زیر انجام شود:

الف) شریک جدید با شرکای قدیمی جایگزین می شود: این نوع شامل اشخاص حقوقی نمی شود .

ب) مبادله شدن شریک جدید با شرکت: در این نوع، بین شخص حقیقی با شخص حقوقی شرکت مبادله صورت می پذیرد .

خروج شریک از شرکت

بر طبق ماده 123 قانون تجارت بدون رضایت سایر شرکاء شریک دیگر نمیتواند سرمایه خود را به دیگری واگذار کرده و از شرکت خارج شود برای خروج شریک در صورتی که تمام شرکا رضایت داشته باشند باید نوع مبادله سرمایه بین شرکاء مثل ورود شریک تعیین شود. این کار به دو روش زیر انجام می شود :

الف) سهم شریک که خارج میشود از محل سرمایه شرکت پرداخت شود: این مبادله بین شخصیت حقیقی و اشخاص حقوقی می باشد و تعیین ارزش مالی و ارزیابی دفتری سرمایه،توسط ثبت حسابداری صورت می پذیرد.

ب) توسط شریکی که خارج شده است به شرکای جدید واگذاری سرمایه صورت می گیرد: در این مبادله مبلغ ریالی مبادله در نظر گرفته نمی شود و مبادله بین اشخاص حقیقی می باشد و فقط با ارزش دفتری سرمایه مبادله شده رویدادها ثبت می شود.

شایان ذکر است در صورت خارج شدن شریک از شرکت تمامی حساب های مربوط به او مانند حساب سرمایه، حساب جاری، حساب برداشت و حساب وام شرکاء از دفاتر حذف می شود.

مدارک مورد نیار خروج شرکاء شرکت

مدارکی که برای خروج شریک از شرکت مورد نیاز می باشد به صورت زیر است :

  • تمامی اعضای شرکت باید مدارک اصلی و شناسایی خود را ارائه دهند
  • مهرمتعلق به شرکت
  • سربرگ موسسه
  • تمام شرکاء باید در جلسه حضور داشته باشند
  • مدارک شناسایی مربوط به شرکت می بایست توسط وکیل شرکت ارائه گردد
  • مدارک جامع در موسسه

ورود و خروج شریک در شرکت های سهامی خاص

در این شرکت ها همراه با افزایش دارایی ورود و خروج شریک امکان پذیر است اما در صورت خروج شریک کاهش سرمایه صورت نمی گیرد بدین جهت در این نوع شرکت ها بهترین راه برای ورود و خروج سهامداران نقل و انتقال سهام می باشد.

برای نقل و انتقال سهام در شرکتهای سهامی خاص اولا صورتجلسه ای جهت نقل و انتقال سهام تنظیم کرد وپس از آن مفاحساب را از دارایی که پرونده مالیاتی شرکت در آن قرار دارد دریافت نمایند. برای گرفتن مفاصا حساب از دارایی می باید چهار درصد از سرمایه ای که انتقال پیدا می کند به اداره مالیات پرداخت کرد. بعد از دریافت کردن مفاصا حساب دارایی می توان صورتجلسه مذکور در اداره ثبت شرکت ها ثبت کرد.

ورود و خروج شریک در شرکت با مسئولیت محدود

در شرکت های با مسئولیت محدود به دو شیوه ممکن است که در ذیل به شرح آن خواهیم پرداخت :

1. ورود و خروج به شیوه نقل و انتقال سهم الشرکه : در این خصوص باید صورتجلسه نقل و انتقال سهم الشرکه را تنظیم کرد و به محل رسمی مثل یکی از دفترخانه های اسناد رسمی مراجعه کرده و صلح نامه را در یافت نمود.

2. ورود و خروج شریک به روش صورتجلسات افزایش وتقلیل سرمایه:برای شروع در صورتجلسه افزایش سرمایه، باید شخص جدید جزء شرکاء شده و پس از آن در صورتجلسه سرمایه خروج شریک را عملی کرد.

تمامی امور ثبتی و اداری ثبت شرکت در کرج را وکلا و کارشناسان ثبت شرکت ایلیا بسپارید.

با بکار گیری از نیروی کارآمد و تیم توانمند خود امور ثبت شرکت ، در حداقل زمان ممکن انجام امور حقوقی و ثبتی لازم را به منظور ثبت شرکت شما ا��لام می نماید .

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

انتخاب نام برند

ثبت ایلیا بهترین ثبت برند را با انتخاب و طراحی برند و لوگوی مناسب برایتان انجام می دهد. تا برند شما مثل نایک مرزهای جهانی را طی کند .ایلیا با برخورداری از متخصص ترین کارشناسان ثبتی انتخاب نام برند در کرج و سراسر ایران را در اسرع وقت برای شما به انجام می رساند .

ثبت تغییرات شرکت ها

برای این که شرکت تغییرات خود را به ثبت برساند باید صورتجلسه ای که با موضوع شرکت هماهنگی دارد را تنظیم نماید و آن را به اداره ثبت شرکت ها تسلیم نماید. که در واقع این صورتجلسه، صورتجلسه تغییرات شرکت می باشد. ثبت شرکت ایلیا ثبت تغییرات شرکت ها را برای شما با تنظیم صورتجلسه برای شما به انجام می رساند.

ثبت نشان و علامت تجاری در کرج

ثبت نشان و علامت تجاری در کرج یا همان برند در کرج برای رونق بخشیدن به کسب و کار شما اهمیت بسیار دارد . ثبت شرکت ایلیا بهترین خدمات ثبت برند و علامت تجاری در کرج را به شما ارائه می نماید.

نمونه صورتجلسه افزایش سرمایه شرکت های سهامی

مجتمع حقوقی ثبت ایلیا پیشرو در ارائه ی خدمات ثبتی شرکتها و موسسات غیرتجاری.

مراحل اخذ ایزو و ایران کد

ایزو سازمانی بین المللی استاندارد سازی است و شرکت ها برای کسب ایزوهای مختلف بنا به نیاز خود و حوزه تولیداتشان، برای اخذ ایزو از این سازمان اقدام باید اقدام نمود که البته پیش از آن باید نسبت به اخذ استاندارد از سازمان ملی استاندارد اقدام نمود .

ثبت شرکت

ثبت شرکت ایلیا کلیه مراحل ثبت شرکت را برای  شما به صورت تخصصی و در اسرع وقت انجام می دهد و در خصوص آنها به رایگان مشاوره ارائه می دهد .

استعلام شماره ثبت شرکت

فرایند استعلام شماره ثبت شرکت ، استعلام نام شرکت و مراحل استعلام ثبت شرکت ها کاملا تخصصی در این مقالع عنوان شده. در صورت نیاز به مشاوره استعلام شرکتها.

ثبت شرکت در کرج

ثب شرکت در کرج به فعالیت شما جهت می دهد و با حضور حداقل دو نفر امکانپذیر می باشد. مجتمع ثبت ایلیا با ارائه خدمات تخصصی ثبت شرکت در کرج در خدمت شما می باشد.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟