لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت در کرج
ثبت انواع شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج ثبت موسسه در کرج ثبت شرکت دانش بنیان در کرج ثبت شرکت هلدینگ در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت عمرانی درکرج ثبت شرکت تولیدی در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج
ثبت برند در کرج
ثبت نشان و علامت تجاری در کرج ثبت لوگو در کرج استعلام برند
خدمات ثبتی
خدمات ثبتی
ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج
خدمات اداری
اخذ گرید در کرج اخذ ایران کد در کرج اخذ استاندارد در کرج اخذ نشان حلال در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج اخذ جواز تاسیس صنایع در کرج
تماس

انحلال شرکت با مسئولیت محدود در کرج


جهت منحل شدن شرکت با مسئولیت محدود در کرج باید در اداره ثبت شرکتها تمامی مراحل قانونی انجام شود در این مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته می شود :

دلایل مختلف عمومی و عام انحلال شرکت با مسئولیت محدود در کرج

شرکت با مسئولیت محدود همچون هر شرکت دیگری با وجود شرایط ذیل منحل می­گردد:

  1. اگر هدف شرکت که بر اساس آن تاسیس شرکت مد نظر بوده است تحقق نیافته باشد و دسترسی به آن هدف امکان پذیر نباشد.
  2. چنانچه مدت زمان شرکت پایان یافته باشد. به عبارتی اگر شرکت از نظر زمان فعالیت دارای زمان مشخص و معین باشد و این زمان به اتمام ریسده باشد و شرکا نیز در جهت ادامه فعالیت شرکت اقدامی نکرده باشند.
  3. اگر قرارداد شرکت از طریق تمامی شرکا صورت گرفته باشد با تصمیم، رای و نظر همه شرکاء می­تواند قرارداد فسخ گردد.
  4. چنانچه تعدادی از شرکاء از میان بروند و تنها یکی از شرکاء حضور داشته باشد، شرکت منحل می­شود.
  5. اگر شرکت به هر دلیلی در شرایط ورشکستگی قرار بگیرد، دیگر نمی­تواند هیچگونه مداخله­ای در فعالیت­ها و اداره شرکت داشته باشد و در نهایت شرکت منحل خواهد شد. لازم به توضیح است ورشکستگی به عدم قدرت و توانایی شرکت در پرداخت مبالغی اشاره دارد که مسوولیت آن با شرکت است.

دلایل خاص انحلال شرکت با مسئولیت محدود در کرج

در بند‌های «ب» ، «ج» و «د» قانون تجارت، ماده ۱۱۴ مواردی که به انحلال شرکت با مسئولیت محدود اختصاص دارد، شرح داده شده است. این موارد شامل بندهای ذیل می­گردد:

۱- بر اساس رای و نظر تعدادی از شرکا که میزان بهره آنان بیش از نیمی از سرمایه شرکت باشد. در صورت تصمیم (بند ب م ۱۱۴ ق. ت). این تعداد کثیر، یک اکثریت سرمایه‌ای هستند. بر این اساس اگر حتی فقط دو نفر از تعداد بیست نفر شرکا شرکت بیشتر از 50% سرمایه شرکت را دارا باشند، هر زمان که تمایل داشته باشند می­توانند به استناد این بند شرکت را منحل نمایند.

این بند جنبه الزامی دارد و در هیچ شرایطی امکان تغییر اکثریت سرمایه ای وجود ندارد. به عنوان مثال امکان ندارد اکثریت را ۸۰% یا ۲۰% قرار داد.

لازم به توضیح است که این بند می تواند شرایط سوء استفاده برخی شرکا که از اکثریت سرمایه برخوردار هستند را فراهم نماید و موجب از بین رفتن حقوق دیگر شرکا گردد. چرا که آنها با تهدید دیگر شرکا به حل شدن، این توان را دارند که رأی و تصمیم خود را در شرکت به کار گیرند و عملی نمایند.

2- زمانی که به واسطه زیان­های وارد شده به شرکت، نیمی از سرمایه شرکت از میان برود و یک نفر از شرکا درخواست انحلال نماید و از سویی دادگاه نیز دلایل وی را منطقی و موجه بداند و شرکای دیگر نیز تمایلی نداشته باشند سهمی را که در زمان انحلال به او متعلق است بپردازند و او را از شرکت بیرون نمایند.

نکات مهم انحلال شرکت با مسئولیت محدود در کرج

نکات قابل اهمیت در رابطه با این بند :

الف. انحلال شرکت واگذار شده منوط به این موضوع می­باشد که یکی از شرکا از دادگاه درخواست انحلال نماید.

ب. تقاضای انحلال شرکت از دادگاه فقط در شرایط ایجاد ضرری است که نیمی از سرمایه شرکت را از میان ببرد.

ت. حکم انحلال شرکت وقتی از سوی دادگاه صادر می‌­گردد که سایر شرکا حضور نداشته باشند که سهم شریک متقاضی انحلال در شرکت را بپردازند. این مطلب اشاره به این موضوع دارد که شریک درخواست کننده انحلال لازم است اثبات نماید که رفع زیان شخصی ��ی بدون انحلال امکان پذیر نیست. در نتیجه هر زمان شرکا توانایی پرداخت سهم او را داشته باشند دلیلی جهت انحلال وجود ندارد.

۳- به موجب بند د ماده ۱۱۴ قانون تجارت و به استناد اساسنامه شرکت، وقتی که یکی از شرکا فوت نماید و فوت شریک موجب انحلال شرکت شود، آن شرکت منحل می گردد.

دلیل طرح این بند، جنبه شخصی بودن شرکت با مسئولیت محدود می­باشد. به این معنی که در این شرکت تا حدودی شخصیت شریک اهمیت دارد.

مدارک ثبت انحلال شرکت با مسئولیت محدود در کرج

  1. اصل صورت جلسه انحلال شرکت
  2. آگهی ­های شرکت که در آخرین روزنامه رسمی انتشار می­یابد.
  3. کپی شناسنامه مدیر تصفیه که باید خارج از شرکاء انتخاب شده باشد.
  4. ارائه سند ثبت دایر شده بر ارسال دعوت نامه برای شرکاء در صورتی که مجمع عمومی فوق العاده با اکثریت شرکاء تشکیل شده باشد.
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

مراحل ثبت تغییرات شرکت

جهت ثبت تغییرات شرکت الزامی است که صورتجلسه تغییرات نیز تنظیم گردد جهت مطالعه در مورد ثبت تغییرات شرکت می توانید به مطالعه ادامه مقاله بپردازید

اسباب انحلال شرکت در کرج و تهران

اسباب انحلال شرکت در کرج و تهران -بر خلاف اشخاص حقیقی که عمر محدود دارند، اصولا دوره حیات شرکت های تجاری می تواند نامحدود باشد. با اینهمه، در مواردی به حکم قانون یا دادگاه شرکت تجاری منحل می شود و در مواردی نیز با اراده شرکاء و سهامداران شرکت قابل انحلال موارد انحلال ناشی از قانون عبارتند از:

شرایط ثبت تغییرات شرکت در کرج

در این مقاله به مطالبی درباره ی شرایط ثبت تغییرات شرکت در کرج پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

مزایای ثبت تغییرات شرکت در کرج

در این مقاله به مطالبی درباره ی مزایای ثبت تغییرات شرکت در کرج پرداخته ایم مقاله را بخوانید.

هزینه و قیمت ثبت تغییرات شرکت در کرج

در این مقله درباره ی هزینه و قیمت ثبت تغییرات شرکت در کرج مطالبی ارائه شده است تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

مراحل ثبت تغییرات شرکت در کرج

در این مقاله به مطالبی درباره ی مراحل ثبت تغییرات شرکت در کرج پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

تجزیه شرکت های تجاری

صورتجلسه تجزیه شرکت های تجاری در کرج و تهران - تجزیه عبارت است از تفکیک دارایی یک شرکت با حفظ شخصیت حقوقی یا بدون آن. پس از لحاظ حقوقی تجزیه شرکت به دو صورت ممکن است:۱- تجزيه جزیی ۲- تجزیه کلی

انحلال شرکت با مسئولیت محدود در کرج

جهت منحل شدن شرکت با مسئولیت محدود در کرج باید در اداره ثبت شرکتها تمامی مراحل قانونی انجام شود در این مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته می شود :

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟