لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت در کرج
ثبت انواع شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج ثبت موسسه در کرج ثبت شرکت دانش بنیان در کرج ثبت شرکت هلدینگ در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت عمرانی درکرج ثبت شرکت تولیدی در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج
ثبت برند در کرج
ثبت نشان و علامت تجاری در کرج ثبت لوگو در کرج استعلام برند
خدمات ثبتی
خدمات ثبتی
ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج
خدمات اداری
اخذ گرید در کرج اخذ ایران کد در کرج اخذ استاندارد در کرج اخذ نشان حلال در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج اخذ جواز تاسیس صنایع در کرج
تماس

اهمیت ثبت برند در کرج


طبق ماده 1 قانون ثبت علامت ها و اختراعات مصوب اول تیر1310 برند عبارت از هر قسم علامتی می باشد اعم از نقش، تصویر، رقم، حرف، عبارت، مهر، لفاف و غیر آن که به منظور امتیاز و تشخیص محصول صنعتی تجارتی یا کشاورزی اختیار می شود. به تبیین دیگر یک نام تجاری عبارت و یا اصطلاحی می باشد که معرف کالا و خدماتی است که به وسیله یک فروشنده یا یک بنگاه عرضه می گردد.

یک برند تجاری شامل تمامی احساسات، ویژگی ها و مفاهیمی می باشد که به یک نام گره خورده است. اعتماد و داشتن اطمینان خاطر به یک عنوان و نام تجاری اتفاقی نمی باشد. نکته قابل توجهی که در این خصوص وجود دارد این است که قیمت،ماندگاری کیفیت،شیوه ارائه محصول و خدمات می باشد که سبب اعتماد و رضایت مندی مشتریان می گردد.

نام تجاری سازمان از سرمایه و دارایی های نامشخص آن سازمان محسوب می شود و خود قادر می باشد ارزش های بسیاری را به وجود بیاورد. در دنیای تجارت در ک این مبحث که مشتری چه می خواهد بسیار مهم و با اهمیت می باشد.

تا هنگامی که یک محصول یا خدمت دربردارنده وجه تشخیص مشخصی نباشد می توان به سادگی و به راحتی آن را برند نمود و این برند را به نحوی پایدار داشت.از جانب دیگر شایان ذکر می باشد که دربرداشتن برند اختیاری می باشد و در مواردی که دولت ثبت آن را الزامی بداند بایستی به ثبت رسانده شود.

در جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مراحل ثبت برند در کرج به مقاله آن مراجعه نمایید.

اهمیت ثبت برند در کرج

طبق ماده 2 مجوز استعمال انحصاری برند در کرج تنها به کسی تعلق می گیرد که برند خود را ثبت نموده باشد.بنابراین شخصی که علامت خود را ثبت ننموده باشد قادر نمی باشد دیگران را از استفاده آن ممنوع نماید.هم چنین ثبت برند سبب ایجاد وجه تمایز میان کالا و خدمات تولید کننده با تولید کننده دیگر می گردد.

مزایای ثبت برند در کرج

 1. ثبت برند سبب جلوگیری از سو استفاده ی افراد متقلب می گردد که به سبب آن قادر می باشید از عرضه ی کالاهای متشابه به وسیله افراد ثالث تحت برند تجاری که مانند یا به صورت گمراه کننده ای متشابه علامت تجاری شما می باشند جلوگیری نمایید.
 2. ثبت برند برای مصرف کنندگان این امکان را فراهم می کند را بتوانند انتخاب کنند بدین نحو که ثبت برند ضمانت می کند که مشتریان قادر می باشند محصولات را از یکدیگر تمییز و تشخیص دهند.مشتریان به هنگام رویت علامت می داند که این محصول به کارخانه یا تجارت خانه ای که مورد اعتماد ائ می باشد تعلق دارد.
 3. ثبت برند شرکت ها را قادر می سازد محصولاتشان را از یکدیگر متمایز سازند.
 4. ثبت برند قادر می باشد به منظور شرکت ها اعتبار و شهرت به وجود بیاورد و ابزار مناسبی به منظور بازاریابی باشد.
 5. برند قابل نقل وانتقال می باشد و بایستی مطابق مقررات قانون ثبت علائم و اختراعات ایران به ثبت برسد.بنابراین واگذاری اجازه ی استعمال از یک علامت تجاری ثبت شده ،به شرکت های ثالث داده می شود که قادر می باشد منبع درآمد بیشتری به منظور شرکت یا شخص به وجود آورد و یا پایه و بنیان منعقد نمودن یک موافقت نامه ی اعطای نمایندگی فروش باشد.
 6. سبب می گردد تا کالاها به صورت فله ای فروخته نشود.
 7. با ثبت برنداطمینان بیشتری در برندهای ثبت شده نسبت به کالاهای فله ای به وجود می آید.
 8. ممکن است یک برند دارائی ارزشمند کسب و کار باشد.
 9. ثبت برند قادر می باشد به منظور دریافت وام هم حائز اهمیت باشد.
 10. ثبت برند شرکت ها را تشویق می کنند تا در حفظ یا بهبود کیفیت محصولات سرمایه گذاری نمایند.
 11. ثبت برند قادر می باشد به منظور سهامداران هم ارزش افزوده ی سهام به وجود بیاورد و سبب افزایش درآمد شرکت شود.
 12. ثبت برند سبب گسترش تجارت بین المللی می گردد.
 13. مطابق ماده 49 قانون: قانون برند های اشخاصی را که به ثبت رسیده اند را حمایت می کند و افراد دیگر را از تعرض و سواستفاده نسبت به آن منع می کند و به منظور منفعت هایی که به منظور جامعه در گسترش برند وجود دارد اشخاص گوناگونی را به جبران خسارت هایی که به صاحب برند وارد شده است محکوم می نماید و دامنه خسارت را به نحوی گسترده قرار داده است که دربردارنده ضررهای وارد شده و حتی منفعت هایی می داند که شخص از آن محروم گردیده است .در حقیقت قانون عدم النفع را در این مورد جز خسارت قرار داده است.

علاوه بر آن مقررات سختی را به منظور تعقیب جزائی تصویب نموده است . قانون مجازات اسلامی (تعزیرات) مصوب مرداد ماده 1362 برای متخلفین مجازاتی به شرح زیر تعیین نموده است:

ماده 122-هر کس برند ثبت شده در ایران را از روی علم و آگاهی قبلی جعل کند یا با علم به مجعول بودن استعمال نماید یا در روی اوراق و اعلانات یا روی محصولات قرار دهد یا با علم به مجعول بودن به معرض فروش گذاشته یا به فروش به برساند و یا به الحاق یا کسر یا تغییر قسمتی از خصوصیات آن تقلید کند به نحوی که سبب فریب مشتری گردد،به مجازات شلاق تا 74 ضربه محکوم خواهد گردید.

ماده 123-هر کس محصولی را که دربردارنده علامت مجعول یا تقلیدی باشد یا دربردارنده علامتی است که بدن مجوز استعمال شده است را از ایران صادر نماید و یا به مملکت وارد کند،به حبس از سه ماه تا سه سال محکوم می شود.

ماده 124-اشخاص ذیل به حبس تا شش ماه محکوم خواهند شد:

 1. کسانی که برند اجباری را در روی محصولی که اجباراَ باید دارای آن برند باشد استعمال نکنند.
 2. کسانی که از روی علم و آگاهی محصولی را به معرض فروش بگذارند یا بفروشند که دارای برندی نباشد که برای آن محصول اجباری است.

در نظام نامه به منظور تمامی اجناس طبقه هایی قائل شده اند و آن را به 36 قسمت تقسیم کرده اند به عنوان مثال طبقه 1 محصولات شیمیایی که در صنایع و علوم و عکاسی و کشاورزی و کود طبیعی و مصنوعی و مواد آب دادن فلزات و دباغی می باشد و طبقه 8 انواع ابزار و وسایل دستی و طبقه 20 مبلمان و اثاثیه می باشد.به همین منظور در خواست کننده می بایست مشخص نماید که جنس مورد درخواست او با کدام یک از طبقه هایی که در نظام نامه ی قید گردیده مطابقت دارد و به منظور هر طبقه هزینه ثبت جداگانه ای را بایستی پرداخت نماید.
ثبت شرکت ایلیا ماده ارائه خدمات ثبتی به متقاضیان محترم می باشد در صورت مواجه شدن با هر سوال یا موردی با ما در ارتباط باشید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت شرکت راه و ساختمان در کرج

در کرج شرکت راه و ساختمان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد و برای مهندسان ما شغلی محسوب می شود در این مقاله از شرایط و مدارم ثبت شرکت راه و ساختمان توضیحاتی داده شده است لطفا مطالعه نمایید

فرق بین هیأت مدیره و هیأت رئیسه

اشخاصی که برای نظم جلسه و دریافت آرا نظارت دارند هیأت رئیسه هستند .د راین مقاله می توانید اطلاعاتی در مورد هیأت مدیره و هیأت رئیسه مطالعه نمایید .

شرایط اخذ نشان حلال در کرج

در این مقاله به مطالبی درباره ی شرایط اخذ نشان حلال در کرج پرداخته شده است تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

مدارک جهت اخذ نشان حلال در کرج

در این مقاله درباره ی مدارک جهت اخذ نشان حلال در کرج مطالبی ارائه شده است مقاله را بخوانید.

مراحل ثبت برند لاتین در کرج

نخستین مرحله از مراحل ثبت برند لاتین در کرج رجوع به سایت اداره مالکیت صنعتی و انتخاب گزینه ثبت اظهارنامه الکترونیکی می باشد در صورتی که اطلاعی در خصوص تکمیل این اظهارنامه ندارید حتما از اشخاص متخصص در این زمینه راهنمایی بگیریدبرای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را مطالعه نمایید.

ضوابط ثبت شرکت مختلط سهامی

در قانون تجارت ماده 162 ، شرکت مختلط سهامی شرکتی می باشد که با اسم مخصوصی بین شرکا سهامی و یا چند شریک ضامن تاسیس می گردد .دراین مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید .

فروش برند در کرج

با توجه به قانون علامت تجاری یا برند قابلیت خریداری نمودن و به فروش رساندن را دارد در این مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته می شود جهت آشنایی بیشتر مطالعه نمایید

شرایط تعیین نام شرکت در کرج

یکی از مهم ترین و با اهمیت ترین مرحله های ثبت شرکت و راه اندازی آن در کرج انتخاب اسم شرکت در کرج می باشد

مراحل اخذ گواهی استاندارد در کرج

در این مقاله به مطالبی درباره ی مراحل اخذ گواهی استاندارد در کرج پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

تغییر در سرمایه شرکت سهامی

مجمع عمومی فوق العاده عهده دار تغییر در سرمایه شرکت سهامی می باشد و می تواند به دو شکل افزایش سرمایه و کاهش سرمایه باشد.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟