لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت در کرج
ثبت انواع شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج ثبت موسسه در کرج ثبت شرکت دانش بنیان در کرج ثبت شرکت هلدینگ در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت عمرانی درکرج ثبت شرکت تولیدی در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج
ثبت برند در کرج
ثبت نشان و علامت تجاری در کرج ثبت لوگو در کرج استعلام برند
خدمات ثبتی
خدمات ثبتی
ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج
خدمات اداری
اخذ گرید در کرج اخذ ایران کد در کرج اخذ استاندارد در کرج اخذ نشان حلال در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج اخذ جواز تاسیس صنایع در کرج
تماس

مراحل تاسیس شرکت


ما در این مقاله برآنیم تا در مورد مراحل تاسیس شرکت مطالبی را به متقاضیان محترم ارائه نماییم مقاله را بخوانید و در صورت مواجه شدن با هر سوال یا مسئله ای با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید.

جهت ایجاد یک فعالیت تجاری به طرح و برنامه و محاسبات مالی دقیق و حساب شده نیاز است.منظور از تشکیل و ثبت شرکتها در ایران گوناگون می باشد.گروه اول به اموری مانند واردات که در آن نیازی به ابداع نمی باشد می پردازند و گروه دوم بوسیله ی طرح و برنامه جدیدی که دارند به ارائه راهکار برای رفع مشکلات می پردازند و یا توسط یک پایگاه اینترنتی به به کسب درآمد می پردازند.با توجه به آکاهی از نیازمندیهای بازار این اشخاص به صورت خودکار پیشرفت خواهند کرد. به هر دلیل که مد نظر برای کسب و کار باشد در ابتدا باید شرکت را به ثبت برسانند. در ایران انواع مختلفی شرکت وجود دارد. در اینجا به شرح مراحل تاسیس ثبت شرکت پرداخته می شود.

تعریف مختصری از شرکت

زمانی که دو یا چند نفر به عنوان شریک یا سهامدار جهت دستیابی به یک هدف مشترک اجتماعی را تشکیل می دهند به آن شرکت گویند .پس هدف مشترک و تعداد نفرات در تشکیل شرکت موثر می باشد. برای شکل گیری شرکت باید مراحل مختلف قانونی و اداری را پشت سر گذاشت تا در اداره ثبت شرکتها بتوان شرکت را به ثبت رساند. آخرین مرحله از تشکیل شرکت ثبت آن می باشد.مطابق با ماده ی 95 قانون تجارت تمامی شرکت های تجاری باید ثبت شوند، با ثبت شرکت تمامی شرایط تاسیس مانند شرایط شکلی انجام شده است.

انواع شرکت ها

 • شرکت‌های سهامی.
 • شرکت با مسئولیت محدود.
 • تضامنی.
 • مختلط سهامی.
 • مختلط غیر سهامی.
 • شرکت نسبی.
 • شرکت تعاونی تولید و مصرف.

مراحل تاسیس شرکت در سامانه اداره ثبت شرکتها

با راه اندازی سیستم نوین اینترنتی پایگاه اینترنتی ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری درخواست کنندگان قادرند روند تاسیس شرکت را بدون مراجعه به اداره ی ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری با مراجعه به این پایگاه اینترنی به آدرس http://sherkat.ssaa.ir به انجام برسانند .

لازم به ذکر است ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت ها همچنین بصورت اینترنتی قابل انجام است و اطلاعات به روز در مورد گذراندن مراحل آن مثل تنظیم درخواست ،آخرین وضعیت صورتجلسه ابرازی،اسناد مورد نیاز بخشنامه ها و نحوه ی عملیاتی ثبت شرکتها و همینطور اطلاع رسانی و پیگیری جواب تقاضای ثبت شرکتها به راحتی انجام پذیر است. علاوه بر این ، موارد راهنمای انجام فرایند پذیرش درخواست های انواع ثبت تاسیس و تغییر و ...شرکت ها و موسسات غیر تجاری نیز در سایت ما قابل دسترسی می باشد. برای ثبت و تشکیل و تاسیس شرکت به صورت آنلاین پس از ورود به سامانه ی http://irsherkat.ssaa.ir به قسمت پذیرش درخواست ثبت شرکت مراجعه کنید.

ثبت نام در سامانه‌ی ثبت شرکت

جهت ثبت‌نام اینترنتی میتوانید از طریق پایگاه اینترنتی اداره کل ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری اقدام نمائید.

مرحله‌ی سوم: انتخاب نام مناسب برای شرکت

این مرحله به اسم «نام‌های درخواستی» شما می بایست نام های منتخب خود را به تنهایی وارد نمائید.

مرحله‌ی چهارم: زمان و نوع فعالیت شرکت باید مشخص شود.در این مرحله «زمان و نوع فعالیت» شما میبایست شرح فعالیت شرکت و زمان آن را با کلمه ی محدود و نامحدود انتخاب کنید.

مرحله‌ی پنجم:نشانی شرکت ثبت شود

این بخش به نام«اطلاعات دفتر مرکزی» و چنانکه از اسم آن میتوان فهمید،با نشانی شرکت باید تکمیل شود. پس از اینکه کد پستی تایپ شد و روی «دریافت نشانی کد پستی از اداره‌ی پست»،کلیک کردید نشانیبصورت خودکار در کادر پایین آن قید می شود. چنانچه مکان مورو نظر خود را خریداری یا اجاره نکرده اید مشکلی نیست شما قادرید نشانی محل سکونت یا نشانی یک نفر از شرکا را لحاظ کنید.در نظر داشته باشید پس از این کل اسناد از سمت اداره ثبت شرکتها به آدرس قید شده فرستاده می شود.

مرحله‌ی ششم: تعیین سرمایه‌ی اولیه

این بخش به نام «سرمایه‌ی شخص حقوقی» می باشد.در شرکت‌های مسئولیت محدود دست کم سرمایه ای که در نظر دارید و در شرکت‌های سهامی مقدارسهام و ارزش اسمی آن باید ثبت شود. کمترین سرمایه برای تشکیل شرکت با مسئولیت محدود صد هزار تومان می باشد.

مرحله‌ی هفتم: ثبت شدن نام شرکا

این بخش به نام «اشخاص» می باشد وبا ثبت نام ها و کد ملی شرکا کامل می شود. اگر که شرکا از صد و پنجاه نفر بیشتر باشند لیست موجود در سایت را می بایست دانلود و کامل کنید و همراه با اسناد مربوطه به مقصد واحد ثبتی ارسال نمائید. قید اسم یک نفر از شرکا برای گذراندن این مرحله مورد لزوم می باشد.

مرحله‌ی هشتم: تعیین سمت اشخاص

در بخش به نام «سمت اشخاص» می بایست عنوانی که در نظر دارید (مثل مدیرعامل، رئیس هیئت مدیره و ...) و زمان شروع فعالیت‌های آن‌ها را به تاریخ ثبت کنید.

مرحله‌ی نهم: ثبت سهام شرکا

پس از انتخاب کردن اسم هر کدام از شرکا می بایست مقدار سهام یا سرمایه آنها تعیین گردد.

مرحله‌ی دهم: تعیین ارتباط بین افراد

در این قسمت باید اطلاعات نماینده ی شرکت و حدود اختیارات او قید شود.

مرحله‌ی یازدهم: شعب شرکت ثبت شود

چنانچه در نظر دارید شرکت شعبه ای داشته باشد باید اطلاعات مورد نیاز ثبت شود.

مرحله‌ی دوازدهم: انتخاب روزنامه‌ی سالی/مالی

در این قسمت می بایست روز و ماه سال مالی شرکت ثبت شود و پس از آن روزنامه‌ی مؤسسه یا شرکت را از فهرستی که در اختیار دارید در نظر بگیرید.

مرحله‌ی سیزدهم: ثبت صورت‌جلسه

با توجه به توضیحی که در سایت آمده در فرم این بخش و چنانکه در سایت شرح داده شده می بایست صورت‌جلسه مؤسسین، هیئت مدیره یا مدیریت طرف گفتگو با شرح شخصیت حقوقی شان کاملا قید شود.

مرحله‌ی چهاردهم: اظهارنامه /تقاضانامه

شرح اظهارنامه یا نامه ی درخواست در این بخش قید شود.

مرحله‌ی پانزدهم: کامل کردن اساسنامه

در این بخش بعد از کلیک کردن روی «دریافت متن اساسنامه» یک فرم باز می شود که با توجه به اطلاعاتی که قبلا ثبت شده کامل شده. چنانچه اطلاعات قبلی صحیح نباشد قادرید با رفتن به آن مرحله اطلاعات درست را وارد نمائید. چند مورد از قوانین در ذیل آن می باشد که باید کاملا خوانده شود.

مرحله‌ی شانزدهم: کامل کردن شرکت‌نامه

همانند بخش پیش از این با کلیک روی «دریافت متن شرکت‌نامه» شرح آن در پنجره ی زیر آن باز می شود و قابلیت تغییر دارد.

مرحله‌ی هفدهم: کامل کردن خلاصه اظهارنامه/تقاضانامه

این بخش همانند دو بخش قبلی می باشد و در آن این جمله به چشم میخورد که چنانچه اطلاعات و مدارکتان تکمیل شده باشد و برای صدور آگهی آماده باشد، آگهی می شود.

مرحله‌ی هجدهم: کامل کردن مدارک

مدارک لازم برای ثبت شرکت

 • دو نسخه شرکت‌نامه کامل شده
 • دو نسخه تقاضانامه کامل شده
 • دو نسخه اساسنامه کامل شده
 • مجوزاصلی شروع به کار از مراکز مربوطه چنانچه احتیاج باشد که ثبت موضوع مجوز داشته باشد.
 • عکس اسناد شناسایی شرکا که برابر اصل شده باشد و مديران و هیئت نظارت، چنانچه هيئت نظارت داشته باشد (در صورتی که بيشتر از ۱۲ نفر شریک داشته باشند.)
 • تاییدیه نداشتن سابقه کیفری اصلی اعضاء هیئت مديره و مديرعامل
 • صورت‌جلسه مجمع عمومی مؤسسین در دو نسخه
 • چنانچه ثبت شرکت بوسیله ی وکیل ثبت شرکت انجام می شود وکالت‌نامه اصلی
 • اقرارنامه مدیران و بازرسان ارائه شود

مرحله‌ی پایانی: ارسال مدارک

تمامی اسناد مورد نیاز پس از کامل کردن فرم‌های بالا آماده شده و تمامی شرکا آنها را امضاء کنند و به مقصد اداره‌ی ثبت شرکت‌ها در تهران و بوسیله ی پاکت‌های مخصوص فرستاده شود.

از اینکه ما را تا انتهای مقاله همراهی نمودید سپاسگزاریم.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

از کجا شروع کنیم ؟

مجتمع حقوقی ثبت ایلیا افتخار دارد که با بیش از 18سال تجربه کاری در کلیه ی امور مربوط به ثبت شرکت ،ثبت برند و علامت تجاری ،ثبت تغییرات ،طرح توجیهی و جواز تاسیس صنایع ،کسب نشان حلال ،ثبت طرح صنعتی و همچنین ثبت اختراع ، به روزترین اطلاعات حقوقی و تخصصی ترین شیوه های نوین حقوقی و ثبتی را ارائه کند.

سایت ثبت شرکتها

ایلیا پیشرو در ارائه ی خدمات مشاوره ای به شرکت ها و موسسات غیر تجاری می باشد.

تنظیم طرح توجیهی در کرج

طرح توجیهی طرحی است برای توجیه مالی یک پروژه یا برنامه تولید این توجیه می تواند برای بانک، سرمایه گذار و یا برای وزارت صنعت و معدن جهت اعطای جواز تاسیس باشد . ثبت شرکت ایلیا انواع طرح توجیهی را برای شما تهیه و تنظیم می نماید .

اخذ کارت بازرگانی در شیراز

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص  اخذ کارت بازرگانی در شیراز اعم از حقیقی یا حقوقی و با مشاوران ثبت شرکت ایلیا تماس حاصل نمایید.

اخذ گواهی استاندارد در کرج

به منظور اخذ استاندارد اخذ جواز و ثبت برند محصول الزامی است .جهت تکمیل اطلاعات خود در زمینه اخذ گواهی استاندارد با کارشناسان و مشاورین مجتمع ثبت شرکت ایلیا در تماس بوده و از تجربیات آنها به صورت رایگان برخوردار شوید همچنین با خواندن این مقاله اطلاعات خوبی کسب می کنید .

مراحل ثبت اختراع

جهت کسب اطلاعات تکمیلی خود در خصوص مراحل ثبت اختراع با کارشناسان متخصص مجتمع ثبت شرکت ایلای در تماس بوده و ار تجربیات آنها به صورت رایگان بهره مند شوید

اخذ کارت بازرگانی در تبریز

اخذ کارت بازرگانی در تبریز برای صادرات واردات و ثبت برند لاتین لازم است جهت کسب اطلاعات در خصوص اخذکارت بازرگانی در تبریز با ثبت شرکت ایلیا تماس بگیرید.

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص تنها شامل مراحل ثبتی کار نیست بلکه نیازمند مقدمات و اخذ اطلاعاتی است که به موفقیت کسب و کار کمک شایان می کند ما در این مقاله آن مقدمه را در اختیارتان قرار داده ایم .

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟