لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت در کرج
ثبت انواع شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج ثبت موسسه در کرج ثبت شرکت دانش بنیان در کرج ثبت شرکت هلدینگ در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت عمرانی درکرج ثبت شرکت تولیدی در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج
ثبت برند در کرج
ثبت نشان و علامت تجاری در کرج ثبت لوگو در کرج استعلام برند
خدمات ثبتی
خدمات ثبتی
ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج
خدمات اداری
اخذ گرید در کرج اخذ ایران کد در کرج اخذ استاندارد در کرج اخذ نشان حلال در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج اخذ جواز تاسیس صنایع در کرج
تماس

شرایط اخذ کد اقتصادی در کرج


ثبت شرکت ایلیا در مقاله ای که به شرح ذیل می باشدبه مطالبی درباره ی شرایط اخذ کد اقتصادی در کرج پرداخته است تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

کد اقتصادی چیست؟

کد اقتصادی شماره ای 12رقمی می باشد که مطابق مقررات و قوانین به منظور اشخاص حقیقی و حوقی که در عرصه ی خدمات و تولید کالا مغول به فعالیت می باشند تعیین شده است.کد اقتصادی جهت شناسایی شرکت در واحد مالیاتی به کار می رود.

شرایط اخذ کد اقتصادی در کرج

هر شرکت و یا هر موسسه ای بعد از اینکه در کرج به ثبت رسید و آگهی تاسیس آن هم صادر شد لازم می باشد که طی 2ماه در دارایی پرونده ای را تشکیل دهد و به منظور اخذ کد اقتصادی اقدام نماید.به این دلیل تشکیل پرونده مالیاتی اهمیت دارد که هنگامی که شرکتی تاسیس می شود در صورتی که پرونده مالیاتی نداشته باشد قادر نمی باشد به منظور دریافت کد اقتصادی اقدام نماید.به موجب همین امر شرکت قادر نمی باشد به منظور منعقد نمودن قرارداد مبادرت نماید و فعالیت خود را شروع کند.هم چنین شرکت نمی تواند در پایان سال مالی اظهارنامه مالیاتی فعالیت و یا عدم فعالیت خود را به دارایی ارائه کند.

عواملی که به اخذ کد اقتصادی نیازمند می باشند به شرح ذیل است:

  1. دریافت کارت بازرگانی.
  2. شرکت در مزایده ها.
  3. صادر نمودن فاکتور.
  4. افتتاح حساب در بانک.
  5. شرکت در مناقصات.
  6. دریافت قرارداد با شرکت های دولتی.

مطابق مصوبه پیشین مجلس در صورتی که شرکتی فرآیند اخذ کد اقتصادی را سپری ننماید و این کد را دریافت نکند از معافیت های مالیاتی که در ماده 105قانون سازمان مالیاتی کشور ذکر شده است بی بهره می شوند.براساس ماده 150مقررات و قوانین سازمان مالیاتی کشور در آمد شرکت ها و درآمد ناشی از فعالیت های انتفاعی اشخاص حقوقی دیگر از منابع گوناگون در ایران و یا خارج از کشور حاصل می شود بعد از وضع زیان های (هزینه ها) حاصل از منابع غیر معاف و کسر مالیات های تعیین شده به استثنای مواردی که طبق مقررات این قانون دارای نرخ جداگانه ای می باشد مشمول مالیات حداکثر به نرخ ۲۵ درصد خواهند بود.

در انتها خاطر نشان می شویم که در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با مشاوران و کارشناسان ثبت شرکت ایلیا در ارتباط باشید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

مزایای ثبت شرکت سهامی عام در کرج

در این مقاله به مطالبی درباره ی مزایای ثبت شرکت سهامی عام در کرج پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

هزینه و قیمت ثبت شرکت راه و ساختمان در کرج

در این مقاله به مطالبی درباره ی هزینه و قیمت ثبت شرکت راه و ساختمان در کرج پرداخته شده است.

ثبت شرکت سهامی خاص

ثبت شرکت سهامی خاص در مجتمع حقوقی ثبت ایلیا بصورت کاملا تخصصی برای شما عزیزان انجام می پذیرد فقط کافیست با ما تماس بگیرید و یا این مقاله را مطالعه کنید تا اطلاعات خوبی دریافت نمایید .

ثبت شرکت استارت آپ در کرج

ثبت شرکت ایلیا جهت ثبت شرکت استارت آپ در کرج پذیرای ایده های شما و راهنمایی شما عزیزان است و کلیه مراحل کار حتی طراحی اپلیکیشن کسبو کار شما را نیز انجام می .

ثبت شرکت تضامنی

به منظور ثبت شرکت تضامنی می توانید با کارشناسان ایلیا مشاوره نمایید و یا با خواندن مطلب حاضر اطلاعات مفیدی در این خصوص به شما بدهد.

شرکت سهامی عام

جهت کسب اطلاعات تکمیلی همین حالا با ما درارتباط باشید.02632525232

ثبت شرکت در اردبیل

برای ثبت شرکت در اردبیل حضور حداقل دونفر لازم می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ثبت شرکت در اردبیل با کارشناسان مجتمع ثبت ایلیا تماس بگیرید.

مراحل ثبت موسسه در کرج

در این مقاله مطالبی درباره مراحل ثبت موسسه در کرج ارائه شده است مقاله را مطالعه نمایید.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

یکی از انواع خدماتی که در ثبت شرکت ایلیا به مشتریان ارجمند ارائه می گردد ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تهران مطابق قانون کار و تجارت ایران می باشد

نقش نظارتی مرجع ثبت شرکتها ی کرج

نقش نظارتی مرجع ثبت شرکتها ی کرج -هر چند عده ای از حقوقدانان قائل به این امر شده اند که ثبت شرکت ها، هیچگونه دخالتی بر چگونگی فعالیت شرکت های تجاری و عملکرد مدیران به عمل نمی آورد، اما باید توجه داشت که در مواردی در قوانین اعمال نوعی نظارت بر شرکت ها توسط مرجع ثبت شرکت ها پیش بینی شده است؛

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟