لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت در کرج
ثبت انواع شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج ثبت موسسه در کرج ثبت شرکت دانش بنیان در کرج ثبت شرکت هلدینگ در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت عمرانی درکرج ثبت شرکت تولیدی در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج
ثبت برند در کرج
ثبت نشان و علامت تجاری در کرج ثبت لوگو در کرج استعلام برند
خدمات ثبتی
خدمات ثبتی
ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج
خدمات اداری
اخذ گرید در کرج اخذ ایران کد در کرج اخذ استاندارد در کرج اخذ نشان حلال در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج اخذ جواز تاسیس صنایع در کرج
تماس

مزایای ثبت شرکت تعاونی عام و خاص در کرج


ما در این مقاله تلاش و کوشش نموده ایم تا درباره مزایای ثبت شرکت تعاونی عام و خاص در کرج مطالبی را به اشخاصی که می خواهند شرکت تعاونی عام و خاص در کرج را ثبت کنند ارائه نماییم لذا تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

شرکت تعاونی چیست؟

شرکت تعاونی شرکتی است که از اشخاص حقیقی و حقوقی متشکل است و جهت برطرف نمودن نیازهای مشترگ و بهتر شدن اوضاع اقتصادی و اجتماعی شرکا از طریق همکاری و کمک متقابل و همکاری آن ها و تشویق به پس انداز تشکیل می گردد.هدف از تشکیل شرکت تعاونی کسب سود و منفعت نمی باشد لذا به کاربردن کلمه سود درباره درآمد آن ها جایز نمی باشد و آن چه به شرکا داده می شود مازاد دریافتی می باشد که به نسبت معامله های انجام با شرکت به وسیله شرکت به آن ها پرداخت می گردد.

مزایای ثبت شرکت تعاونی عام و خاص در کرج

1.با ثبت شرکت تعاونی مبالغی که در اواخر هر سال به شرکا پرداخت می گردد از مالیات خواهد بود در خصوص معافیت های مالیاتی لازم می باشد که نکاتی که در ذیل ذکر شده است مورد توجه واقع گردد:

 1. شرکت های تعاونی مصرف و تعاونی مسکن کارکنان موسسات دولتی و غیر دولتی.
 2. شرکت تعاونی صیادان.
 3. شرکت تعاونی دانشجویان و تعاونی دانش آموزان.
 4. شرکت های تعاونی تولید روستایی مشروط به این که متشکل از ساکنان روستا باشد.

2.مطابه هایی که شرکت تعاونی از اعضا دریافت می کند جزء دریافتی های ممتاز شمرده می شود.به بیان دیگر در صورتی که یکی از مشتریان شرکت ورشکسته شود در وهله اول شرکت تعاونی قادر است طلب خود را از دارایی بدهکارها دریافت کند.

3.شرکت های تعاونی مکلف می باشند که هر سال قسمتی از سود ویژه خود را حداکثر 5% به عنوان اندوخته احتیاطی و حداقل 5% به عنوان ذخیره قانونی و 4% حق تعاون و آموزش را کنار بگذارند.البته ذخیره قانونی تا میزان یک چهارم معدل سرمایه سه سال اخیر الزامی است و تعاونی ها می توانند تا حداکثر یک دوم ذخیره قانونی را برای افزایش سرمایه خود به کار بگیرند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت تعاونی عام و خاص در کرج 

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت تعاونی عام و خاص در کرج به قرار ذیل است :

 1. ارائه اساسنامه مصوب شرکت.اساسنامه شرکت تعاونی باید شامل نام با قید کلمه تعاونی،هدف، موضوع ،نوع ،حوزه عملیات،مدت،مرکز اصلی،نشانی،میزان سرمایه،مقررات مربوط به اعضا، ارکان ، مقررات مالی و کار ، انحلال و تصفیه ، حداقل و حداکثر اعضا به نسبت سرمایه و فرصت اشتغال و نوع فعالیت و ... باشد. اعضا در صورتی که واجد شرایط مقرر باشند می توانند به عنوان عضو، فعالیت نمایند و طبق اساسنامه در کلیه امور حق نظارت خواهند داشت.
 2. دعوت نامه تشکیل اولین مجمع عمومی عادی ارائه گردد.
 3. صورتجلسه اولین مجمع عمومی عادی ، دایر بر تصویب اساسنامه و انتخاب اولین هیات مدیره و بازرس یا بازرسان  ارائه گردد.
 4. صورتجلسه درباره جلسه اولین هیات مدیره دایر بر انتخاب رئیس و نایب رئیس و منشی هیات مدیره ، انتخاب صاحبان امضاهای مجاز و اسامی و مشخصات آن ها و انتخاب مدیر عامل ارائه گردد.
 5. لیست اسامی و مشخصات داوطلبان تشکیل تعاونی  ارائه گردد.
 6. لیست اسامی حاضران در اولین مجمع عمومی عادی که حاوی امضای آن ها باشد ارائه گردد.
 7. لیست اسامی و مشخصات و نشانی اعضای اولین هیات مدیره و بازرس یا بازرسان اعم از اصلی و علی البدل و مدیر عامل که حاوی امضای آن ها باشد ارائه گردد.
 8. مدارکی که مربوط به بررسی و تسلیم آن مقدار از سرمایه که به صورت جنبی بوده است ارائه گردد.
 9. قبولی کتبی اعضای نخستین هیات مدیره و بازرس یا بازرسان ارائه گردد.
 10.  رسید پرداخت مقدار وجوه لازم التادیه سرمایه تعاونی براساس اساسنامه ارائه گردد.

در انتها خاطر نشان می شویم که در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با ثبت شرکت ایلیا در ارتباط باشید و از تجربیات آن ها بهره مند شوید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت موسسه حقوقی در کرج

متقاضیان محترم ثبت موسسه حقوقی در کرج، می توانند با حداقل مدرک کارشناسی حقوق نسبت به ثبت موسسه حقوقی در کرج اقدام نمایند. ثبت موسسه حقوقی در کرج وابسته به ارائه پروانه تاسیس از قوه قضاییه برای مدتی که در پروانه تعیین شده است خواهد بود و تمدید ثبت تابع تمدید پروانه می باشد.

اقامتگاه ثبت شرکت در کرج

اقامتگاه ثبت شرکت در کرج -در ماده ۵۹۰ قانون تجارت مقرر شده است که: « اقامتگاه شخص حقوقی محلی است که اداره شخص حقوقی کرج در آنجاست». ماده ۱۰۰۲ قانون مدنی هم اقامتگاه اشخاص حقوقی را «مرکز عملیات» آنها دانسته است.

ثبت شرکت استارت آپ در کرج

ثبت شرکت ایلیا جهت ثبت شرکت استارت آپ در کرج پذیرای ایده های شما و راهنمایی شما عزیزان است و کلیه مراحل کار حتی طراحی اپلیکیشن کسبو کار شما را نیز انجام می .

ثبت شرکت تضامنی در کرج

کامل ترین شرکت های تجارتی شرکت تضامنی در کرج می باشد که با انتخاب اسم مخصوص به خود جهت انجام امور فعالیتی تجارتی که در کنار هم قرار گرفتن دو و یا چند نفر با مسئولیت تضامنی تأسیس می گردد

مزایای ثبت شرکت دانش بنیان در کرج

در این مقاله به مطالبی درباره مزایای ثبت شرکت دانش بنیان در کرج پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

ثبت شرکت تضامنی

به منظور ثبت شرکت تضامنی می توانید با کارشناسان ایلیا مشاوره نمایید و یا با خواندن مطلب حاضر اطلاعات مفیدی در این خصوص به شما بدهد.

ثبت شرکت تولیدی در کرج

ثبت شرکت تولیدی در کرج توسط ثبت شرکت ایلیا انجام می شود . تنظیم اساسنامه شرکت تولیدی ، مشاوره تلفنی و حضوری رایگان و سایر خدمات ثبت شرکت تولیدی را از ما بخواهید . همچنین با خواندن مقاه حاضر اطلاعات خوبی در این زمینه کسب می کنید .

شرایط تنظیم طرح توجیهی در کرج

در این مقاله درباره مدارک جهت تنظیم طرح توجیهی در کرج به مطالبی پرداخته شده است.

ثبت شرکت بازرگانی در کرج

جهت کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت شرکت بازرگانی با دپارتمان تخصصی ثبت شرکت بازرگانی ایلیا تماس گرفته و از مشاوره تخصصی بهره مند شوید.

شرایط ثبت موسسه در کرج

در این مقاله به مطالبی درباره ی شرایط ثبت موسسه در کرج پرداخته ایم مقاله را بخوانید.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟