رتبه یا گرید پیمانکاری همان گواهی تشخیص صلاحیت پیمانکاران صادره از برنامه و بودجه و استانداری می باشد که از گرید 5 شروع می گردد. ثبت شرکت ایلیا اخذ رتبه یا گرید را برای شما به انجام می رساند .

پرسش و پاسخ متداول اخذ رتبه یا گرید پیمانکاری

سوال- آیا همه شرکت های پیمانکاری ملزم به دریافت رتبه یا گرید هستند ؟ 
بر اساس قوانین کلیه شرکت های دولتی به منظور اجرای پروژه های خود ملزم هستند که با شرکت هایی قرارداد ببندند که این شرکت ها رتبه یا گواهی تشخیص صلاحیت داشته باشند .
سوال- اگر شرکتی رتبه نداشته باشد نمی تواند کار کند ؟
برای شرکت در مناقصات و مزایدات و نیز به منظور عقد قرارداد با ارگان های دولتی نیاز به اخذ گرید می باشد اما برای سایر امور یا قرارداد با شرکت های خصوصی  نیاز به داشتن گرید و رتبه ندارید.

پرسش و پاسخ متداول اخذ رتبه یا گرید پیمانکاری
سوال- آیا بلافاصله پس از ثبت شرکت می توانیم گرید بگیریم ؟
پس از ثبت شرکت در کرج  باید به مدت چند ماه اعضای شرکت بیمه شوند و سپس بعد از 5-6 ماه می توانید جهت اخذ رتبه یا گرید اقدام نمایید. 
سوال- برای اخذ گرید یا رتبه  پیمانکاری چه کار باید بکنیم ؟
به منظور اخذ گریدپس از ثبت شرکت  ابتدا باید از طریق سامانه ساجات برای ثبت نام اقدام کنید وسپس با مراجعه حضوری به استانداری و  سازمان برنامه و بودجه جهت تشکیل پرونده و ارائه مدارک لازم اقدام کنید .
سوال- برای اخذ گرید چه شرکتی باید ثبت کنیم ؟
برای اخذ گرید ثبت شرکت سهامی خاص توصیه می شود که دو سوم اعضای هیات مدیره آن مدرک کارشناسی باید داشته باشند یا مهندس باشند خود این مهندسان هم باید شرایط خاصی داشته باشند.
 سوال- برای رتبه یا گرید مهندسان شرکت چه شرایطی باید داشته باشند ؟
مهندسان یا اعضای هیات مدیره باید برای رتبه امتیاز آور باشند یعنی یا دو مهندس با سه سال سابقه کار مرتبط و یا یک مهندس با 7 سال سابقه کار احتیاج است.
سوال- به منظور اخذ رتبه چه مدارکی مورد نیاز است ؟
کلیه مدارک ثبتی شرکت  به همراه مدارک شناسایی ، تحصیلی و مدارک مربوط به بیمه اعضای شرکت مه نشان دهنده سوابق کاری آنها می باشد جهت اخذ رتبه 5 پیمانکاری لازم می باشد .
سوال- اخذ رتبه یا گرید چه مدتی زمان می برد ؟ 
به جهت اخذ رتبه یا گرید تاییدیه ها و بررسی مدارک زمان بر است و حدودا 3- 4 ماه به طول می انجامد.
سوال- اخذ رتبه یا گرید چه مقدار هزینه  دارد ؟
 به منظور اطلاع از هزینه اخذ رتبه یا گرید با کارشناسان ثبت ایلیا تماس حاصل نمایید .