برند یا علامت تجاری تصویری است مختص به محصولات و خدمات شما که با ثبت کردن آن و معرفی کالا و خدمات خود با آن اقلام خود را به خریدار شناسانده و حق مالکیت خود را حفظ می کنید . ثبت شرکت ایلیا ثبت برند و علامت تجاری در کرج را با اقل هزینه برای شما به انجام می رساند .

هزینه و تعرفه ثبت برند و علامت تجاری در کرج

برند یا علامت تجاری تصویری است مختص به محصولات و خدمات شما که با ثبت کردن آن و معرفی کالا و خدمات خود با آن اقلام خود را به خریدار شناسانده و حق مالکیت خود را حفظ می کنید ، یعنی اینکه هر موقع شخصی برند یا علامت تجاری شما را بر روی محصولی دید شما را به عنوان تولیدکننده می شناسد و پس از تبلیغات و شناسایی شما اصولا تمایل دارد که از برند شما خرید کند، بنابراین می بینید که ثبت برند و علامت تجاری  ، چطور به حفظ و حراست مالکیت شما بر تولیداتتان کمک می کند .  در این بین باید گفت که در شهر کرج به دلیل اینکه از طرفی به پایتخت نزدیک است و از طرف دیگر شهری نسبتا کوچک است ممکن است یک محصول با یک نام خاص به سرعت معروف شود  سودجویان احتمالی به این فکر بیفتند که با همان نام و یا علامت تجاری محصول خود را پخش کنند تا از فروش خوبی بهره مند گردد. بنابراین می بینید که  ثبت برند و علامت تجاری در کرج اهمیت خاصی دارد.

هزینه و تعرفه ثبت برند و علامت تجاری در کرج

هزینه ثبت برند و علامت تجاری در کرج

ثبت برند و علامت تجاری کرج باید ابتدا امکان سنجی شود یعنی ببینیم که آیا کسی پیش از این برندی را شبیه یا عین برندی که تقاضای ثبتش را می دهیم در کرج یا هرجای دیگری ثبت نموده است  یا خیر . بعد از این مرحله باید نسبت به طراحی نام تجاری یا علامت تجاری که انواع برند است ، اقدام کرد .بدین ترتیب که کارشناس حقوقی ثبت برند در کرج با مراجعه به سایت ثبت علامت تجاری اظهارنامه ثبت برند و علامت تجاری را تکمیل می کند این اظهارنامه دارای چندین مرحله می باشد و تا رسیدن به پذیرش نهایی زمان زیادی می برد . علاوه بر آن هم مرتبا" باید آن را پیگیری کرد تا نتیچه اش اعلام شود زیرا اداره ثبت علامت تجاری برای سراسر ایران مسئولیت دارد و از سراسر ایران پرونده دارد و بنابراین بررسی هر پرونده زمان زیادی می برد . نهایتا" هروقت نتیجه بررسی پرونده بیاید ، کارشناس حقوقی باید به متقاضی جهت تکمیل مدارک کمک کند و سپس مدارک را ارسال نماید و مجددا" جهت اخذ تاییدیه مدارک پیگیری کند. بعد از آن باید با پرداخت هزینه به سازمان روزنامه رسمی روزنامه اول آگهی شود و اگر اعتراضی وارد شود که مجدد باید فرایند را از سر گرفته پیگیری کند و اگر هم اعتراضی نشود ، باید بعد از 31 روز بازهم با پرداخت هزینه قابل توجهی برای بار دوم برند و علامت جاری آگهی شود. در آخر هم وکیل موسسه باید به نمایندگی از متقاضی ضمن مراجعه به اداره مالکیت تصدیق برند را با پرداخت حق الثبت حضورا" دریافت کند . لذا می بینید که هزینه و تعرفه ثبت برند و علامت تجاری در کرج شامل کلیه مراحل و پیگیری های فوق من جمله کار کارشناسی ، حق الچاپ آگهی (2 بار) ، حق الوکاله وکیل و حق الثبت می باشد . به علاوه اگر تعداد محصولات یا طبقات شغلی برای ثبت بیشتر باشد هزینه های دولتی و باتبع هزینه اخذ شده توسط ثبت ایلیا نیز افزایش می یابد .

سایر شرایط  ثبت برند و علامت تجاری در کرج

به منظور ثبت برند و علامت تجاری باید متقاضی حتما" مجوز داشته باشد . این مجوز می تواند مثل مجوز نشر و چاپ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یا مجوز تولید از وزارت صنایع  ( کارخاانه تولید آب معدنی ) و جواز کسب اصناف از اتحادیه مربوط به آن صنف باشد ( مثلا" مجوز صحافی ) و یا مجوز رستوران که از وزارت بهداشت صادر شده و برای ثبت برند رستوران ( نام تابلو رستوران  ) نیاز می باشد . از سایر شرایط ثبت برند و علامت تجاری در کرج ، این است که اگر بخوهید برند لاتین ثبت نمایید نیاز به کارت بازرگانی می باشد .