مجتمع حقوقی ایلیا با دارا بودن تبحر و تخصص کافی در زمینه ی ثبت و تاسیس شرکت های مختلف آماده ی خدمات رسانی به متقاضیان محترم در شهر های کرج و تهران و سراسر ایران می باشد تا انواع شرکت های تخصصی اعم از شرکت بازرگانی ، پیمانکاری ، خدماتی و... برای شما به ثبت برسد .

مراحل ثبت شرکت های تخصصی

 سئوالی که برای اغلب اصناف و مشاغل پیش می آید این است که ضرورت ثبت قانونی یک کسب و کار چیست؟ ثبت موسسات و ثبت شرکت  به صورت قانونی چه فوایدی دارد و چه تسهیلاتی شامل آن خواهد شد؟ باید بدانیم که برای هر فعالیت و یا خدمات تجاری یا غیر تجاری که ساماندهی و نظم دقیقی داشته باشد نیاز به طی کردن مراحل قانونی ثبتی و حقوقی است. در اصل برای رسیدن به مدارج عالی و پیشبرد در ارائه هرچه بهتر فعالیتمان نیاز به ثبت به صورت حقوقی و مطابق با قوانین موجود در این خصوص می باشد ولی باید در نظر داشت که این موضوع نیز دارای معایب و مزایای مختص خود خواهد بود. یکی از مزایای قابل توجه مراحل ثبت و تاسیس شرکت عبارت است از اینکه انتخاب نوع فعالیت با نام حقوقی (شرکت) یا حقیقی( شخص) به خود افراد بستگی دارد. در ادامه ی این مطلب به نمونه هایی دیگر از این مزایا اشاره خواهیم داشت مجتمع حقوقی ثبت ایلیا افتخار دارد با دارا بودن دپارتمان های کاملا تخصصی حقوقی و ثبتی این امکان را برای متقاضیان خود فراهم نماید که بصورت کاملا رایگان در مسیر تحقق اهداف و رویاهای خود گام برداشته و نسبت به تاسیس شرکت یا موسسه ی خود اقدام نمایند. نحوه ی انجام کار به این صورت می باشد که شما می توانید به طور کل این روند را به ما بسپارید و یا خودتان از طریق سامانه ثبت شرکتها به آدرس اینترنتی www.irsherkat.ir اقدام نمایید

مراحل ثبت شرکت

 در ادامه نکاتی را به عنوان شرایط و ضوابط لازم برای قانونی نمودن هر کسب و کار و مراحل ثبت شرکت بیان خواهیم کرد. برای رسمی نمودن فعالیت تجاری یا غیر تجاری هر موسسه یا شرکتی ( ائم از سهامی عام، سهامی خاص، با مسئولیت محدود، نسبی، تعاونی، تضامنی و .... ) لازم است تا مدارک تعیین شده تهیه گردد و سپس با توجه به ضوابط معین شده مراحل لازم سپری شوند.

مراحل ثبت و تاسیس شرکت

 

 شرایط تاسیس شرکت سهامی عام

 • تعیین سرمایه در قالب های مشخص
 • فروش مبلغ سهام از طریق پذیره نویسی به عموم مردم
 • وجود حداقل سه نفر به عنوان سهامدار
 • تعهد سهامداران به میزان مبلغ اسمی سهام اعضا می باشد.
 • قرار گیری عنوان " شرکت سهامی عام " قبل یا بعد از نام شرکت به صورت واضح و خوانا و بدون فاصله
 • تهیه تمامی مدارک شناسایی و ثبتی در خواستی

شرایط تاسیس شرکت سهامی خاص

 • تامین سرمایه توسط موسسین و تبدیل آن به مبالغ سهام
 • تعیین تعهدات سهامداران بر اساس میزان و مبلغ اسمی سهام
 • حداقل تعداد شرکا 3 نفر
 • ذکر عنوان «‌سهامی خاص» به صورت خوانا قبل یا بعد از نام شرکت
 • تهیه مدارک لازم ( شناسنامه اعضا، اساسنامه و اظهار نامه و .... )

شرایط تاسیس شرکت با مسئولیت محدود

 • زمینه ی فعالیت می تواند تجاری، بازرگانی و .... باشد
 • حداقل تعداد شرکا 2 نفر می باشد
 • عدم نیاز به تبدیل سرمایه ی اولیه به سهام
 • متعهد نمودن اعضا بر اساس میزان سرمایه

قید نمودن عبارت " با مسئولیت محدود " در نام شرکت ضروری می باشد مراحل ثبت شرکت پس از انتخاب هر یک از قالبهای پیشنهادی از جانب قانون برای تاسیس شرکت لازم است  که بر حسب نوع فعالیت و شرایط موجود، مراحل مربوطه انجام پذیرد، شرکت ها با توجه به تعداد نفرات ،میزان سرمایه ،شرایط و موقعیت جغرافیایی و از همه مهمتر برحسب نوع فعالیت شان از قوانین متفاوتی پیروی می نمایند. انتخاب قالب متناسب برای ثبت با نوع فعالیت و شرایط موجود می بایست با نوعی آینده نگریی همراه گردد که انتخاب اولیه محدودیت یا مشکلات ثانوی را در آینده ایجاد نکند. چنین انتخاب هوشمندانه و صحیحی می بایست از اطلاعات جامع و کاملی سرچشمه بگیرد .بی شک کسب چنین اطلاعاتی  در مورد مراحل ثبت و تاسیس شرکت نمی تواند در مدت زمان محدودی بطور کامل و دقیق دریافت گردد و همین موضوع موجب می گردد تا نیاز به برگزیدن مشاوری کاردان و آگاه مطرح شود که انتخاب چنین مشاوری باید با توجه به شرایط موجود بر جامعه ی حقوقی و قوانین تدوین شده در این خصوص انجام شود.کلیه متقاضیان در راستای پیشبرد اهداف ثبتی خود به دو نوع  ورودی مشاوره ای احساس نیاز پیدا خواهند کرد که عبارتند از:

 • مشاوره ی حقوقی
 • مشاوره ی ثبتی

مشاوره ی حقوقی راهنمایی ها و چهارچوب های کلی حقوقی را به شما معرفی می نماید و مشاوره ی ثبتی مجموع  اطلاعات و راهنمایی های لازم را در مرجعیت ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری در اختیار متقاضیان قرار می دهد.موسسه حقوقی ایلیا با برخورداری از کارشناسان مجرب در خصوص ارائه ی مشاوره و راهنمایی های لازم در خدمت اشخاص حقوقی و حقیقی محترم خواهد بود.

ثبت و تاسیس شرکت تخصصی

ثبت شرکت ایلیا ، ثبت انواع شرکت های تخصصی من جمله شرکت های پیمانکاری ، خدماتی ، تولیدی ، بازرگانی و شرکت عمرانی و ساختمانی را برای شما عزیزان به انجام می رساند . 

مزایای تاسیس شرکت

 • جلب اعتماد و اطمینان مشتریان

به عنوان اولین نکته در خصوص این مزایا باید بگوییم که هر فعالیتی با نام " شرکت " می تواند به صورت رسمی و قانونی انجام پذیرد که اعتبار بیشتری خواهد داشت و اینکه برای اشخاص حقیقی یا حقوقی طرف فعالیت اعتماد بیشتری ایجاد میکند . اگر قصد فعالیت در هر صنف و کسب و کاری را دارید سعی کنید که از طریق مراحل قانونی اقدام به ثبت و تاسیس شرکت در موضوع اختصاصی خود نمایید. این مسئله توصیه ی موسسه حقوقی ایلیا به شما دوستان ارجمند می باشد

 • تقسیم مسئولیت بین شرکا

در واقع میزان تعهد اعضا و شرکا، به میزان سهام اعلامی از طرف خود آنها است. اینگونه که سهم افراد و میزان درصد سهام آنها در  اساسنامه شرکت به صورت مکتوب ذکر خواهد شد و در هر زمان که نیاز به بررسی داشته باشد به راحتی می توان از طریق اساسنامه که یکی از ملزومات برای تاسیس شرکت است، به این اطلاعات دسترسی پیدا نمود