لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت در کرج
ثبت انواع شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج ثبت موسسه در کرج ثبت شرکت دانش بنیان در کرج ثبت شرکت هلدینگ در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت عمرانی درکرج ثبت شرکت تولیدی در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج
ثبت برند در کرج
ثبت نشان و علامت تجاری در کرج ثبت لوگو در کرج استعلام برند
خدمات ثبتی
خدمات ثبتی
ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج
خدمات اداری
اخذ گرید در کرج اخذ ایران کد در کرج اخذ استاندارد در کرج اخذ نشان حلال در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج اخذ جواز تاسیس صنایع در کرج
تماس

ثبت موسسه


ثبت موسسه

ثبت موسسه در انواع مختلف و با کاربردهای غیر تجاری برای مثال با اهداف آموزشی، هنری، حسابداری و .... یکی از ضروری ترین و ابتدایی ترین اقداماتی است که قبل از شروع کار به صورت رسمی باید انجام شود. یکی از سوالات متداولی که امکان دارد برای متقاضیان و کسانی که قصد راه اندازی و فعالیت در قالب موسسه را دارند پیش بیاید؛

این است که چگونه موسسه ای غیر تجاری را ثبت کنیم ؟

در جواب باید بگوییم که سرمایه و تعیین شرکا از ضروری ترین اقدامات می باشد و هم چنین مهم ترین موضوع مربوط به دریافت مجوز های لازم می باشد.

بسته به نوع فعالیت موسسه، در ابتدا مجوز مرتبط باید از ارگان مربوطه اخذ شود به طور مثال گروهی که هدف ثبت موسسه آموزشی دارند ابتدا مجوز آن را از اداره آموزش و پرورش اخذ و سپس نسبت به حقوقی کردن آن اقدام میکنند و یا شخصی که میخواهد موسسه موسیقی به ثبت برساند ،ابتدا از وزارت فرهنگ و ارشاد مجوز اخذ کرده و سپس موسسه را ثبت میکند.ُ

حداقل تعداد شریک برای ثبت موسسه غیر تجاری دو نفر می باشد و حداقل سرمایه اولیه برای ثبت موسسه یک میلیون ریال است و شرکا به میزان سهم الشرکه خود مسئولیت پرداخت قروض و دیون و سود بردن از قرارداد ها را دارند.موضوعات طراحی شده در موسسات بر طبق مجوزات ارائه شده نفرات خواهد بود و هرآنچه در مجوز مربوطه درج شده باشد به عنوان فعالیت آن لحاظ میشود.

ثبت موسسات حقوقی نیز با داشتن یک وکیل دادگستری در اعضای هیئت مدیره برای رسیدگی به پرونده های کیفری و دعاوی لازم است.

ثبت موسسه مجتمع حقوقی ایلیا

یکی دیگر از خدمات مجتمع حقوقی ایلیا ثبت موسسه می باشد و متقاضیان محترم می توانند برای بهره مندی از مشاوره های تخصصی با شماره های مربوطه تماس حاصل نمایند و از راهنمایی های مشاوران و کارشناسان ما بهره مند شوند. مطابق با قانون کار و تجارت برای فعالیت در قالب موسسات با فعالیت های گوناگون و غیر تجاری در حوزه هایی چون امور خیریه، امور علمی و ادبی، فرهنگی و هنری و غیره لازم به سپری نمودن زمان لازم و طی کردن مراحل موجود و تعیین شده از سوی مراجع قانونی می باشد . برای ثبت موسسه نیاز به دریافت مجوز های لازم می باشد که بنا به نوع فعالیت باید مجوزی از ارگان مرتبط دریافت گردد. برای مثال اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن حسابداران و بسیاری از ارگان های دیگر . هرکدام از این ارگان ها طبق آیین نامه های داخلی و منشور های سازمانی خود دارای شرایط به خصوص و متفاوتی برای اعطای مجوز های لازم در شاخه های مختلف به اشخاص حقیقی و حقوقی متقاضی ثبت موسسه می باشند. اعطای موافقت نامه های اصولی برای انجام امور ثبتی نیز از دیگر مواردی است که علاوه بر صدور مجوز، ارگان های مختلف مسئولیت آن را بر عهده دارند. مطابق با قانون پس از رسمی شدن فعالیت، یک موسسه به عنوان شخصیت حقوقی در نظر گرفته می شود.

ثبت موسسه و شرایط آن

- حداقل تعداد شرکا دو نفر می باشد. - مبلغ سرمایه برای شروع به هر میزان که باشد قابل قبول است . - مدت زمان لازم برای دریافت مجوزات و هم چنین انجام مراحل قانونی در اداره ثبت شرکت ها، سه ماه می باشد.

انواع موسسات

- انتفاعی مراکزی هستند که هدف نهایی از تاسیس آنها تامین منافع و سود آوری می باشد که در بین اعضا نیز تقسیم خواهد شد، همانند کانون های فرهنگی و هنری.

- غیرانتفاعی هدف اصلی از ثبت موسسه غیر انتفاعی و ارائه ی خدمات به افراد جامعه صرفا تامین منابع مالی و کسب سود و منفعت نمی باشد، هر چند که در کنار خدماتی که ارائه می دهند مسلما کسب درآمد هم خواهند داشت .همانند انجمن های خیریه. در ادامه با بیان چند مثال به ذکر شرایط لازم برای قانونی نمودن فعالیت موسسات در انواع مختلف می پردازیم.

ثبت موسسه ثبت موسسه

ثبت موسسات ورزشی

 • اخذ مجواز از ارگان مربوطه ( سازمان ورزش جوانان ) و حتما موضوع مورد نظر فعالیت باید در مجوز درج گردد.به طور مثال چنانچه شما خواستار ثبت موسسه ورزشی با موضوعیت فوتبال هستید باید این عنوان در مجوز نیز آمده باشد.
 • پس از تایید نام و امضای تمامی شرکا،اساسنامه موسسه ورزشی به مهر همان ارگان یعنی اداره ورزش و جوانان برسد و سپس به اداره ثبت شرکت ها ارسال گردد.
 • حداقل تعداد شرکا برای ثبت موسسه = دو نفر.
 • حداقل سرمایه = یک میلیون ریال است.
 •  نیازی به اخذ گواهی سو پیشینه نمیباشد و بعد از تایید نام و امضا پرونده به اداره ثبت شرکت ها پست می گردد.

ثبت موسسات حسابرسی

نوعی دیگر از موسسات که ثبت آن در بین حسابداران و حسابرسان و دانشجویان رشته های اقتصاد و حسابداری رواج دارد موسسات حسابداری است. این موسسات یا در قالب موسسه و یا شرکت با هدف فعالیت و ارائه ی خدمات حسابداری و حسابرسی و بستن دفاتر مالیاتی و ارسال اظهارنامه های مالیاتی به ثبت می رسند.

 • دریافت مجوز از خانه حسابداران
 • ثبت آن با حداقل سرمایه یک میلیون ریال و با حداقل دو شریک صورت میگیرد.
 • برخورداری از مدرک حداقل کارشناسی حسابداری توسط یکی از شرکا

ثبت موسسات غیر تجاری فرهنگی هنری

 • فعالیت در زمینه ی فرهنگی هنری در دسته ی موسسات انتقاعی قرار می گیرد.
 • دریافت مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ( پروسه دریافت مجوزهای لازم امکان دارد سه ماه به طول بیانجامد )
 •  مرحله ثبت این گونه موسسات را باید تا مرحله ای پیش برد و بعد از آماده شدن بخشی از مدارک ثبتی آن برای ممهور شدن، به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه گردد تا رسمیت لازم برای اعطا به سایر ارگان های رسمی را داشته باشند .

 انحلال رسمی موسسات

در برخی موارد پس از گذشت مدتی از ثبت موسسه، نیاز به انحلال آن به وجود می اید و پس از این اتفاق دیگر امکان فعالیت آن وجود نخواهد داشت.دلایل اصلی برای منحل کردن فعالیت یک شرکت یا موسسه عبارت است از :

- اختیاری

مطابق با شرایط و قوانین موجود در اساسنامه ی مربوطه، اینکار توسط مدیر یا مدیران اجرایی می گردد. پیگیری تمامی مراحل و کارهای لازم توسط شخصی که از قبل به عنوان متصدی امر تصفیه تعیین شده است صورت می گیرد و اگر چنین شخصی از قبل انتخاب نشده باشد، مجمع عمومی فوق العاده می تواند فردی را بدین منظور برگزیند و اختیارات و مسئولیت هایی را به وی محول نماید.

- حکم دادگاهی

در صورتی که بر اساس یک حکم دادگاهی نیاز است تا فعالیت موسسه منحل شود، فرد متصدی مسئول پیگیری تمامی موارد می باشد.
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

از کجا شروع کنیم ؟

مجتمع حقوقی ثبت ایلیا افتخار دارد که با بیش از 18سال تجربه کاری در کلیه ی امور مربوط به ثبت شرکت ،ثبت برند و علامت تجاری ،ثبت تغییرات ،طرح توجیهی و جواز تاسیس صنایع ،کسب نشان حلال ،ثبت طرح صنعتی و همچنین ثبت اختراع ، به روزترین اطلاعات حقوقی و تخصصی ترین شیوه های نوین حقوقی و ثبتی را ارائه کند.

مراحل اخذ ایزو و ایران کد

ایزو سازمانی بین المللی استاندارد سازی است و شرکت ها برای کسب ایزوهای مختلف بنا به نیاز خود و حوزه تولیداتشان، برای اخذ ایزو از این سازمان اقدام باید اقدام نمود که البته پیش از آن باید نسبت به اخذ استاندارد از سازمان ملی استاندارد اقدام نمود .

تنظیم طرح توجیهی در کرج

طرح توجیهی طرحی است برای توجیه مالی یک پروژه یا برنامه تولید این توجیه می تواند برای بانک، سرمایه گذار و یا برای وزارت صنعت و معدن جهت اعطای جواز تاسیس باشد . ثبت شرکت ایلیا انواع طرح توجیهی را برای شما تهیه و تنظیم می نماید .

اسامی چهار سیلابی - نمونه اسامی چهارسیلابی

از آنجا که امروزه اسم شرکت ها از تعدد بالایی برخوردار است اسامی شرکت به صورت سه سیلابی انتخاب میشوند

ثبت لوگو در کرج

ثبت لوگو در کرج رکن اصلی تبلیغات برای کسب و کار شخصی یا شرکتی شما است لوگو در حقیقت یکی از انواع ثبت برند است . کارشناسان ثبت ایلیا به جهت ثبت لوگو در کرج و البرز خدماتکاملی شامل مشاوره حضوری و تلفنی و نیز طراحی و ثبت لوگو در کرج را ارائه می دهند.

آدرس اداره ثبت شرکتها

جهت کسب اطلاعات تکمیلی  در خصوص آدرس اداره ثبت شرکتها همین حالا با مجتمع حقوقی ثبت ایلیا در ارتباط باشید.02632525232

ثبت شرکت در کرج

ثب شرکت در کرج به فعالیت شما جهت می دهد و با حضور حداقل دو نفر امکانپذیر می باشد. مجتمع ثبت ایلیا با ارائه خدمات تخصصی ثبت شرکت در کرج در خدمت شما می باشد.

اخذ کارت بازرگانی در تبریز

اخذ کارت بازرگانی در تبریز برای صادرات واردات و ثبت برند لاتین لازم است جهت کسب اطلاعات در خصوص اخذکارت بازرگانی در تبریز با ثبت شرکت ایلیا تماس بگیرید.

ثبت تغییرات شرکت

این مقاله اختصاص دارد به تعریف آگهی ثبت تغییرات شرکت های مختلف، شرایط و ضوابط دریافت آن و هم چنین مدارکی که برای اخذ این آگهی لازم می باشد.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟