لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت در کرج
ثبت انواع شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج ثبت موسسه در کرج ثبت شرکت دانش بنیان در کرج ثبت شرکت هلدینگ در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت عمرانی درکرج ثبت شرکت تولیدی در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج
ثبت برند در کرج
ثبت نشان و علامت تجاری در کرج ثبت لوگو در کرج استعلام برند
خدمات ثبتی
خدمات ثبتی
ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج
خدمات اداری
اخذ گرید در کرج اخذ ایران کد در کرج اخذ استاندارد در کرج اخذ نشان حلال در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج اخذ جواز تاسیس صنایع در کرج
تماس

ثبت شرکت سهامی خاص و اساسنامه شرکت سهامی خاص


شرایط و مراحل ثبت شرکت سهامی خاص در این مطلب به طور کامل شرح داده شده است که امیدواریم برای شما مفید واقع شود.

مجموعه ایلیا با برخورداری از مشاوران حقوقی مجرب و با تجربه همراه متقاضیان عزیز در کلیه ی مراحل قانونی نمودن کسب و کار آنهاست، شما می توانید با مراجعه حضوری به مجتمع حقوقی ایلیا طبق آدرسی که در سایت موجود می باشد از مشاوره رایگان در خصوص تاسیس انواع شرکت و موسسات برخوردار شوید و با بهره گیری از راهنمایی های اختصاصی مشاوران متبحر ما بتوانید تمامی مراحل را با موفقیت سپری نموده و فعالیت خود را قانونی نمایید، زیرا مطابق با قانون کار و تجارت کشور ایران فعالیت رسمی شما از زمانی آغاز خواهد شد که مراحل ثبت شرکت سهامی خاص را به صورت منظم انجام دهید و به تصویب اداره ی کل ثبت شرکت ها برسانید. همانطور که در مقالات قبلی خود ذکر نمودیم می توانید با مراجعه به آدرس اینترنتی www.irsherkat.ir اطلاعات اولیه را در این سامانه وارد نمایید و کد رهگیری دریافت کنید .

شرکت سهامی خاص

به عنوان یک تعریف جامع و کامل می توان گفت که فعالیت این نوع شرکت در زمینه بازرگانی بوده و سرمایه آن توسط موسسین تامین می گردد و سرمایه ی آن به سهام تقسیم شده و مسئولیت هر یک از شرکا بر اساس میزان مبلغ اسمی سهام آنها خواهد بود . در خصوص تعداد اعضا و شرکا حداقل 3 نفر با مشارکت یکدیگر می توانند اقدامات لازم برای ثبت شرکت سهامی خاص را انجام دهند. نوع شرکت در قالب عبارت " سهامی خاص" باید قبل یا بعد از نام شرکت بدون فاصله با نام شرکت به صورت کاملا واضح قید شود.

ثبت شرکت سهامی خاص

این شرکت از یک هیئت مدیره که شامل مدیرعامل، رئیس هیئت مدیره و نایب رئیس است تشکیل می شود .

تعداد شرکا عبارت است از حداقل سه نفر سهامدار اصلی و دو نفر بازرس(اصلی و علی البدل )

انتخاب بازرس الزام می باشد و بازرسین نباید هیچ رابطه ی سببی و نسبی از درجه ی 1 و طبقه 2 با اعضاء مدیره داشته باشند.

مدت تصدی گری هیئت مدیره هر دو سال و بازرسان هر سال قابل تمدید یا تنفیض اختیار می باشد .

حداقل میزان سرمایه لازم برای ثبت شرکت سهامی خاص یک میلیون ریال می باشد که باید 35 در صد از سرمایه اعلامی به صورت نقدی واریز به بانک گردد و 65 درصد باقی مانده در تعهد مدیر عامل می باشد ( تحویل گواهی مربوطه به بانک به همراه سایر مدارک به اداره ی ثبت ضروری می باشد )

انتخاب روزنامه ی کثیر الانتشار جهت دعوت از مجامع و درج در اساسنامه در زمان تاسیس ضروری است.

اساسنامه شرکت سهامی خاص

مطابق با ماده 101 قانون کار و تجارت، هیات رئیسه ای مشتمل بر یك رئیس و دو ناظر و یك منشی از بین سهامداران انتخاب ( منشی می تواند خارج از سهامداران باشد) و سپس رئیس رسمیت جلسه را اعلام و نسبت :

 • الف) تصویب اساسنامه
 • ب) انتخاب هیات مدیره
 • ج) انتخاب بازرسان
 • د) انتخاب روزنامه كثیرالانتشار جهت درج آگهی های شركت اقدام می نماید و ذیل صورتجلسه مصوبات مجمعع توسط هیات رئیسه باید امضا شود.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت سهامی خاص

لازم است که اساسنامه، اظهارنامه، صورتجلسه مجمع عمومی موسسین، صورتجلسه هیئت مدیره، فتوكپی شناسنامه و کارت ملی سهامداران و بازرسین، مجوز برای موضوع شرکت در صورت نیازبه مجوز تهیه شود و تمامی این مدارک پس از تكمیل اطلاعات و مشخصات با قید نام شركت و امضای ذیل تمام اوراق اساسنامه و اظهارنامه برای انجام مراحل بعدی تحویل داده شود.

ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی خاص

صورتجلسه هیات مدیره در خصوص نقل و انتقال سهام در شرکتهای سهامی خاص

برای اطلاع از چگونگی تدوین و تنظیم صورتجلسه هیات مدیره در خصوص نقل و انتقال سهام در شرکتهای سهامی خاص پیشنهاد می نماییم که در ادامه با ما همراه باشید. البته در صورت نیاز به مشاوره و مکالمه ی حضوری یا تلفنی نیز کارشناسان مجتمع حقوقی ثبت ایلیا راهنمای شما خواهند بود.
 • این صورتجلسه باید در چند نسخه تنظیم شده و کلیه نسخ و صفحات آن به امضای هیات مدیره و خریدار و فروشنده برسد .
 • نهایتا در مدت سه روز تحویل اداره پست داده شود و سپس بارکد پستی آن در سیستم درج گردد.
 •  ضروری است که تمامی صورتجلسات روی سربرگ شخصیت حقوقی مربوطه تهیه شده و به مهر و امضای وی برسد و در نهایت ارسال گردد.
 • فتوکپی شناسنامه و کارت ملی سهامدار یا سهامداران جدید به همراه صورتجلسه تحویل اداره پست شود.
 • یک نسخه از صورتجلسه به دارایی مربوطه جهت تعیین مالیات نقل و انتقال سهام تحویل و پس از پرداخت مالیات مربوطه برگ مفاصا حساب بهمراه صورتجلسه ظرف مدت سه روز تحویل اداره پست شود و سپس بارکدپستی در سیستم درج گردد.

انحلال شرکت های تجاری سهامی خاص

چه دلایلی موجب منحل شدن فعالیت رسمی یک شرکت یا موسسه می گردد؟
 • منقضی شدن مدت برقراری آن، که در هنگام ثبت تعیین شده بود ( در صورت عدم تمدید آن، ادامه ی فعالیت مقدور نخواهد بود )
 •  غیر ممکن بودن عملی کردن اهداف و موضوعاتی که به منظور انجام آن ثبت شده است .
 • شرایطی که مطابق با آنها مجمع عمومی فوق العاده انحلال یک شرکت را ضروری می داند.
 • در این صورت با ارائه ی مدارک لازم به اداره کل ثبت شرکتها و پیگیری موضوع توسط مدیر تصفیه اینکار قابل انجام می باشد .

جهت کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص نحوه ثبت شرکت سهامی خاص و سایر موراد مربوطه، شما متقاضیان محترم می توانید با موسسه حقوقی ایلیا تماس حاصل نمایید. کارشناسان ما راهنمای شما در زمینه هایی چون ثبت انواع شرکت و موسسات، تدوین صورتجلسات مختلف، ثبت آگهی تغییرات شرکت، ثبت برند و غیره خواهند بود.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت برند در شهرکرد

با ثبت برند در شهرکرد به کسب و کار خود سمت و سویی بهتر ببخشید. جهت ثبت برند در شهرکرد شما می توانید از کمکهای مجتمع ثبت ایلیا بهره مند شوید.

همراه مشاور ایلیا

همراه مشاور ایلیا

اخذ گواهی استاندارد در کرج

به منظور اخذ استاندارد اخذ جواز و ثبت برند محصول الزامی است .جهت تکمیل اطلاعات خود در زمینه اخذ گواهی استاندارد با کارشناسان و مشاورین مجتمع ثبت شرکت ایلیا در تماس بوده و از تجربیات آنها به صورت رایگان برخوردار شوید همچنین با خواندن این مقاله اطلاعات خوبی کسب می کنید .

سامانه ثبت شرکتها در کرج

در این مقاله از سایت موسسه و مجتمع حقوقی ایلیا اطلاعاتی در خصوص سایت و سامانه ثبت شرکتها بیان شده است که لازم است متقاضیان در این سامانه ثبت نام نمایند

اخذ نشان حلال در کرج

نشان حلال نشانی است که برروی مواد غذایی و نوشیدنی ها درج می شود و نشان دهنده این است که محتویات این مواد مطابق شرع اسلام و حلال می باشد .برای آن دسته از تجاری که صادرات محصولات خود به کشورهای اسلامی را انجام می دهند ، اخذ نشان حلال اهمیت خاصی دارد ثبت ایلیا با این مقاله اطلاعات خوبی را به شما می دهد

ثبت لوگو در کرج

ثبت لوگو در کرج رکن اصلی تبلیغات برای کسب و کار شخصی یا شرکتی شما است لوگو در حقیقت یکی از انواع ثبت برند است . کارشناسان ثبت ایلیا به جهت ثبت لوگو در کرج و البرز خدماتکاملی شامل مشاوره حضوری و تلفنی و نیز طراحی و ثبت لوگو در کرج را ارائه می دهند.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟