لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت در کرج
ثبت انواع شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج ثبت موسسه در کرج ثبت شرکت دانش بنیان در کرج ثبت شرکت هلدینگ در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت عمرانی درکرج ثبت شرکت تولیدی در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج
ثبت برند در کرج
ثبت نشان و علامت تجاری در کرج ثبت لوگو در کرج استعلام برند
خدمات ثبتی
خدمات ثبتی
ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج
خدمات اداری
اخذ گرید در کرج اخذ ایران کد در کرج اخذ استاندارد در کرج اخذ نشان حلال در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج اخذ جواز تاسیس صنایع در کرج
تماس

ثبت شرکت تعاونی و اخذ مجوز و مدارک و مراحل در کرج


ثبت شرکت تعاونی و اخذ مجوز و مدارک و مراحل

ثبت شرکت تعاونی و اخذ مجوز و مدارک و مراحل در کرج

مجوز و ثبت شرکت تعاونی در کرج

شرکت تعاونی شرکتی که دارای حداقل ۷ نفر سهام‌دار است. شرکت تعاونی به دو صورت تعاونی تولید و تعاونی مصرف به ثبت می‌رسد. قبل از ثبت شرکت تعاونی در اداره ثبت شرکت‌ها باید توجه داشت که برای ثبت یک شرکت تعاونی هیئت مؤسس باید پس از تشکیل جلسه موسسین صورتجلسه مربوطه را به اداره تعاون ارجاع و مجوز لازم جهت ثبت شرک تعاونی دراداره ثبت شرکتها اخذ شود. طبق ۲ قانون شرکت های تعاونی، شرکت تعاونی شرکتی است متشکل از اشخاص حقیقی و یا حقوقی که به منظور رفع نیازمندی های مشترک و بهبود وضع اقتصادی و اجتماعی شرکاء از طریق خودیاری و کمک متقابل و همکاری آنان و تشویق به پس انداز تشکیل می شود. انواع شرکت‌های تعاونی عبارت است از : تعاونی تولید ، تعاونی مصرف ، تعاونی سهامی عام و تعاونی فراگیر ملی.

نکته: لازم به ذکر است که برای ثبت شرکت تعاونی، کلیه سهام داران باید درهنگام ثبت شرکت دارای تعداد سهام مساوی باشند.

تعریف شرکت تعاونی

شرکت تعاونی را همان‌طور که ذکر شد نوعی شرکت تجاری است که بین اشخاص حقیقی و حقوقی، برای فعالیت در امور مربوط به تولید و توزیع تاسیس می‌شود. معمولا این شرکت‌ها در راستای اهداف مصرح در قانون بخش تعاونی و حهت بهبود وضع اقتصادی و اجتماعی اعضاء از طریق همکاری و تشریک مساعی آن ها، با رعایت قانون مزبور، تاسیس می‌شود. تمام اشخاص حقیقی می‌توانند شرکت تعاونی ثبت کنند یا به اعضای یک تعاونی بپیوندند. این موضوع در ماده ۸ قانون بخش تعاونی نیز ذکر شده است در این ماده از قانون آمده است: "عضو در شرکت های تعاونی، شخصی است حقیقی و حقوقی" که از آن این برداشت می‌شود که برای عضویت در شرکت تعاونی شخص می‌تواند شخصیت حقیقی یا حقوقی داشته باشد. در شرکت تعاونی آراء تمامی اعضأ یکی است و برخلاف شرکت سهامی خاص مقدار سهام هر فرد و سهم‌الشرکه تاثیری در آراء و تصمیمات شرکت تجاری تعاونی ندارد.

شرایط ثبت شرکت تعاونی در کرج

تعداد اعضاء شرکت تعاونی نمی تواند از هفت نفر کمتر باشد. ( ماده ۶ ق. ب. ت )

اعضاء شرکت می توانند شخص حقیقی یا حقوقی باشند. ( ماده ۸ ق. ب. ت )

اگر عضو شخص حقوقی است، باید در زمره اشخاص حقوقی غیردولتی باشد. بنابراین دولت ، وزارتخانه ها ، سازمان های دولتی و شرکت های دولتی نمی توانند به عنوان عضو در یک شرکت تعاونی وارد شوند. ( ماده ۸ ق. ب. ت )

در تعاونی های چند منظوره اگر عضویت برای همه آزاد باشد، داشتن عضو غیرشاغل مجاز است. اما هیات مدیره و مدیر عامل باید از میان اعضاء شاغل باشند.
اعضاء برای عضویت در شرکت تعاونی باید واجد شرایط مذکور در ماده ۹ ق. ب. ت باشند.

برای انجام ثبت شرکتها در کرج و اتحادیه های تعاونی پس از طرح و تصویب آن ارائه مدارک مندرج در ماده ۵١ الزامی می باشد که باید در چهار نسخه به اداره ثبت شرکتهای کرج داده شود.

شرایط عضویت در تعاونی ها برای اشخاص

  1. تابعیت جمهوری اسلامی ایران
  2. عدم ممنوعیت قانونی و حجر
  3. خرید حداقل سهام مقرر در اساسنامه
  4. درخواست کتبی عضویت و تعهد به رعایت مقررات اساسنامه تعاونی
  5. عدم عضویت در تعاونی مشابه

در یک شرکت تعاونی باید حداقل ۵۱ % سرمایه به وسیله اعضاء در اختیار شرکت تعاونی قرار می‌گیرد. لازم به ذکر است که در شرکت‌های تعاونی اعضا این حق را دارند که بر امور شرکت تعاونی نظارت کنند. نظارت آنان ممکن است به واسطه انتخاب بازرسان یا به طور مستقیم باشد. ( ماده ۱۰ ق. ب. ت )
ارکان مهم در یک شرکت تعاونی را می‌توان مجمع عمومی ، هیات مدیره و بازرس یا بازرسان دانست که دوره انتخاب مدیران در شرکت‌های تعاونی برای مدیران ( اعضای هیات مدیره ) و بازرسان شرکت حداکثر یک سال است. ولی برای مدیرعامل شرکت سه سال است.

هدف از ثبت شرکت تعاونی در کرج

هدف از تاسیس یک شرکت تعاونی با سایر شرکت‌های تجاری متفاوت است. زیرا هدف از ثبت شرکت‌های سهامی عام و خاص و نسبی و مسئولیت محدود یا دیگر شرکت‌ها، فعالیت به منظور سود و بهره‌یرداری حداکثری است این در حالی است که یک شرکت تعاونی معمولا برای کمک به بهبود وضع اقتصادی و رفاه شرکاء و مخصوص آنان تاسیس می‌شود و هدف اصلی از ثبت شرکت تعاونی معمولا برای کسب منفعت و ارائه خدمات برای خود سهام‌داران است تا دریافت سود بیشتر. یک شرکت تعاونی معمولا زمانی تشکیل می‌شود که وضع اقتصادی در وضعیت مطلوبی نباشد و به علل مختلفی مانند تورم و رکود، قدرت خرید مردم کاهش یابد بنابراین برای ارائه خدمات و تولید و امکانات رفاهی، اقشار کم درآمد را تحت پوشش خود قرار می دهند.

همچنین باید این موضوع را نیز درنظر داشته باشیم که در شرکت های تعاونی نیز نفع مادی چشم پوشی نمی‌شود لیکن کسب سود و منفعت بیشتر به عنوان هدف فرعی در یک شرکت تعاونی است. شرکت‌های تعاونی در زمینه‌های مختلفی فعالیت می‌کنند مانند شرکت های تعاونی کشاورزی که برای تهیه بذر مرغوب و تهیه سموم و کود برای روستاییان و کشاورزان تشکیل شده‌اند. برخی تعاونی‌ها نیز برای قشر کم درآمد با قیمت مناسبی مسکن تهیه می‌کنند و یا شرکت های تعاونی که به همین منظور به کسبه جزء و سایر افراد وام قرض‌الحسنه می‌دهند. برخی شرکت‌های کاریابی نیز به صورت شرکت تعاونی ثبت می‌شوند.

مراجعه به سایت سامانه تشکیل الکترونیکی تعاونی‌ها در استان البرز

در صورت تمایل برای ثبت شرکت تعاونی، باید درخواست خود را در این سایت ثبت کنید. برای ارائه درخواست تشکیل و انجام مراحل ثبت شرکت تعاونی بصورت الکترونیکی و یا پیگیری درخواست تشکیل الکترونیکی تعاونی خود ابتدا می‌بایست وارد سایت سامانه تشکیل الکرونیکی تعاونی‌‌ها شده و سپس با استفاده از لینک‌های موجود در سامانه به زیر سامانه تشکیل و ثبت تعاونی وارد شوید. اگر قصد ارائه درخواست جدید دارید نیز می‌توانید از همان سامانه اقدام کنند. همچنین برای ادامه روند ثبت تعاونی و یا رفع نقض و اصلاحات در آن نیز می‌توانید از همان طریق اقدام کنید.

ارکان تصمیم گیرنده در شرکت تعاونی

بالاترین مرجع تصمیم‌گیری و نظارت درامور شركتهای تعاونی مجامع عمومی هستند كه از اجتماع اعضای تعاونی یا نمایندگان تام‌الاختیار ایشان به صورت عادی و فوق العاده تشكیل شده و هر عضو بدون در نظر گرفتن میزان سهم تنها یک رای دارد.

  • الف - مجمع عمومی عادی

مجمع عمومی عادی در هرسال یک مرتبه تشکیل می‌شود. جلسات محمع عمومی عادی معمولا بعد از پایان سال مالی و برای انجام وظایف قانونی خود با دعوت هیئت مدیره تشكیل می‌شود و وظایف آن به شرح زیر است.

انتخاب هیئت مدیره و بازرس یا بازرسان برای مدت ٢ سال

رسیدگی و اتخاذ تصمیم درباره ترازنامه و حساب سود و زیان

سایر گزارشهای مالی هیئت مدیره

تعیین خط مشی و برنامه شرکت تعاونی و تصویب بودجه جاری و سرمایه گذاری و اعتبارات وام‌های درخواستی و سایر عملیات مالی به پیشنهاد هیئت مدیره و .... .

  • ب - مجمع عمومی فوق العاده

مجمع عمومی فوق العاده نیز با تقاضای كتبی یک سوم اعضای تعاونی (حداقل) و یا اكثریت مطلق اعضا هیئت مدیره و یا بازرس و یا بازرسان با حضور حداقل دو سوم اعضا كل مجمع تشكیل می‌شود. در تعاونی هایی که بیش از ۵۰۰ نفر عضو دارند در صورتی كه در مرتبه اول مجمع با دو سوم اعضا تشكیل نشد در مرتبه دوم با نصف به علاوه یک تن از اعضا رسمیت می‌یابد.اگر مجمع عمومی فوق العاده توسط هیئت مدیره تشکیل نشود، بعد از مدت حداكثر یک ماه وزارت تعاون اخود راسا این کار را انجام خواهد داد. و اما وظایف مجمع عمومی فوق العاده به شرح زیر است:

تغییر در مواد اساسنامه شرکت تعاونی (در حدودی که قانون مشخص کرده است)

تصمیم گیری نسبت به عزل یا قبول استعفای هیئت مدیره و ادغام یا انحلال شرکت تعاونی.

مدارک لازم جهت ثبت و اخذ مجوز ثبت شرکت تعاونی در کرج

مدارک و اوراقی که جهت اخذ مجوز شرکت تعاونی و ثبت آن نیاز است تا به همراه درخواست به داره کل یا اداره تعاون تسلیم شوند را در زیر می‌توانید مشاهده کنید.

اساسنامه مصوب شرکت یا اتحادیه
دعوتنامه تشکیل اولین مجمع عمومی عادی صورت جلسه اولین مجمع عمومی عادی ، دایر بر تصویب اساسنامه و انتخاب اولین هیئت مدیره و بازرس یا بازرسان
رسید پرداخت مقدار وجوه لازم التادیه سرمایه تعاونی ، طبق اساسنامه
مدارک مربوط به تقویم و تسلیم آن مقدار از سرمایه که به صورت جنسی بوده است
فهرست اسامی و مشخصات داوطلبان تشکیل تعاونی
فهرست اسامی حاضران در اولین مجمع عمومی عادی که حاوی امضای آن ها باشد
فهرست اسامی و مشخصات و نشانی اعضای اولین هیئت مدیره و بازرس یا بازرسان مانند بازرسان اصلی و
علی البدل و مدیر عامل که حاوی امضا باشد
تایید کتبی اعضای اولین هیئت مدیره مبنی بر انتخاب رئیس و نایب رئیس و منشی هیئت مدیره، انتخاب صاحبان امضاهای مجاز و اسامی و مشخصات آن ها و انتخاب مدیر عامل.

ثبت شرکت تعاونی در ایلیا

گروه ثبت شرکت در کرج سامانه حقوقی و اطلاع‌رسانی مجتمع ایلیا با ارائه خدمات نوین در بستر اینترنت جهت ارائه خدمات حقوقی و ثبت‌شرکت‌ها و ثبت برند در کرج و سایر خدمات مربوطه همواره در تلاش بوده است تا رضایت شما مخاطبین را جلب کند. به همین دلیل افتخار داریم تا به عنوان یکی از قدرتمندترین بسترهای اینترنتی در زمینه ارائه خدمات ثبت شرکت‌ها در بین مراکز ثبتی در خدمت شما متقاضیان گرامی باشیم.تمامی تلاش ما و همکاران متعهد ما همواره این بوده است تا مسعولانه پاسخگوی سوالات و مشکلات شما عزیزان در کلیه موارد و موضوعات حقوقی باشیم. برای اخذ پشتیبانی و راهنمایی و یا پرسیدن سوالات خود درمورد خدماتی که توسط عدل‌بان ارائه می‌شود می توانید از طریق شماره‌های مندرج در سامانه، با متخصصان این مرکز تماس و مشاوره حقوقی بگیرید.

ادغام تعاونی

مجامع عمومی فوق العاده قادر به ادغام شركتهای تعاونی هستند و صورتجلسات مجامع عمومی فوق العاده آن دسته از تعاونی‌هایی كه با هم ادغام شده‌اند به همراه مدارک مربوطه حداكثر ظرف مدت دو هفته جهت ثبت به اداره ثبت شركت‌ها ارائه شود و خلاصه تصمیمات نیز به كلیه بستانكاران اطلاع داده شود.

تصفیه و انحلال شرکت تعاونی در کرج

انحلال شركتهای تعاونی به دو صورت است. اولی به رای مجمع عمومی فوق العاده است و دومی توسط وزارت تعاون که مورد دوم در موارد زیر انجام می‌شود.

در هنگام تصمیم مجمع عمومی فوق العاده كاهش تعداد اعضا از حد نصاب مقرر در صورتی كه حداكثر ظرف مدت ٣ ماه تعداد اعضا به نصاب مقرر نرسد به طوری که تعداد اعضا از هفت نفر کمتر باشد، باعث انحلال شرکت تعاونی می‌شود.
انقضای مدت تعیین شده در اساسنامه و اگر در اساسنامه مدت مشخصی تعیین شده باشد و مجمع عمومی مدت را تمدید نكرده باشد.
توقف فعالیت بیش از یک سال بدون عذر موجه
عدم رعایت قوانین و مقررات مربوط به تعاونی‌ها پس از ٣ بار اخطار كتبی در سال به وسلیه وزارت تعاون مطابق آیین نامه
در صورت ورشكستگی طبق قوانین مربوطه از موجبات انحلال تعاونی است

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

تمدید ثبت طرح صنعتی در کرج

مراحل تمدید ثبت طرح صنعتی در کرج - طبق ماده ۸۹ آیین نامه، با توجه به بند «د» ماده ۲۸ قانون ثبت اختراعات و غيره، مالک طرح صنعتی می تواند با پرداخت هزینه مقرر، درخواست تمدید اعتبار ثبت طرح صنعتی را برای دو دوره پنج ساله متوالی دیگر بنماید. درخواست تمدید ثبت، ظرف شش ماه قبل از انقضای مدت اعتبار ثبت طرح

اخذ کارت بازرگانی همدان

تمامی اشخاصی که میخواهند در زمینه تجارت وبازرگانی ودر زمینه وعرصه جهانی فعالیت داشته باشند و حال اینکه بخواهند که این تجارت در داخل کشور محدود نباشد ودر واقع بخواهند واردات وصادرات کالا انجام بدهند نیاز به مجوز کارت بازرگانی می باشد.متقاضیان جهت اخذ کارت بازرگانی خود می توانند از مشاواران ایلیا کمک

برای ثبت شرکت در ارومیه از کجا شروع کنیم؟

اگر می خواهید از تمام نکات ثبت شرکت در ارومیه اعم از مراحل ثبت ، هزینه ثبت شرکت و مدارک لازم با خبر شوید، حتماً این مقاله را مطالعه کنید.

مراحل نقل و انتقال سهم الشرکه شرکت در کرج

مراحل نقل و انتقال سهم الشرکه شرکت در کرج - در شرکت با مسئولیت محدود، سرمایه به سهام تقسیم نشده و به صورت سهم الشرکه می باشد و برای آن ورقه ای به نام سهم الشرکه صادر نمی شود؛ طبق ماده ۱۰۲ قانون تجارت، سهم الشرکه در شرکت با مسئولیت محدود، نمی تواند به شکل اوراق تجارتی قابل انتقال اعم از با اسم و یا

ثبت طرح صنعتی در اهواز

طرح صنعتی عنوان طرحی است برای محصولی با شکل ظاهری جدید و به جهت منسوب نمودن آن فرم جدید به پدید آورنده آن محصول و ایجاد حق و حقوق برای او ثبت می شود .طرح صنعتی در اهواز را اداره مالکیت صنعتی در تهران به ثبت می رساند و ثبت ایلیا با وجود فاصله نزدیک تا این اداره به آسانی این کار را به انجام برساند .

تشکیل پرونده مالیاتی در قزوین

پس از ثبت شرکت یکی از اقدامات مهم در حوزه مالیاتی تشکیل پرونده مالیاتی است که در این مقاله ثبت ایلیا اطلاعات مفیدی را در این خصوص ارائه نموده است .به دلیل نبود وکیل در قزوین در صورت پرداخت هزینه رفت و آمد وکیل ایلیا به آن استان تشکیل پرونده مالیاتی در قزوین برای شما انجام می شود .

تنظیم طرح توجیهی در اردبیل

در هر کسب کاری که اشخاص حقیقی و حقوقی انجام می دهند باید در نظر داشته باشند که برای ایجادوبرپایی ستونهای کسب کار خود نیاز است تا ازنقشه وراهنما ویا الگوی راه درست برای کسب کار خود استفاده کنند که یکی از ایننقشه ها که برای اخذ جواز تاسیس و وام هم استفاده می شود طرح توجیهی است که کارشناسان ایلیا ..

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج

به شرکتی شرکت با مسئولیت محدود گویند که مابین دو یا چند نفر تشکیل می شود تا به فعالیت بازرگانی مشغول شوند. در این شرکت شرکا به مقدار سرمایه خود در قبال بدهی ها و مطالبات اشخاص ثالث مسئولیت بر عهده دارند

صفر تا صد ثبت شرکت در تبریز

اگر می خواهید بدانید برای ثبت شرکت در تبریز از کجا باید شروع کنید، این مقاله مخصوص شماست ، حتماً آن را بخوانید.

گام به گام ثبت شرکت در اردبیل

هر آنچه باید در مورد ثبت شرکت در اردبیل بدانید را در این مقاله خواهید یافت ، پس باما در ثبت شرکت ایلیا باشید.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟