لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت در کرج
ثبت انواع شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج ثبت موسسه در کرج ثبت شرکت دانش بنیان در کرج ثبت شرکت هلدینگ در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت عمرانی درکرج ثبت شرکت تولیدی در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج
ثبت برند در کرج
ثبت نشان و علامت تجاری در کرج ثبت لوگو در کرج استعلام برند
خدمات ثبتی
خدمات ثبتی
ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج
خدمات اداری
اخذ گرید در کرج اخذ ایران کد در کرج اخذ استاندارد در کرج اخذ نشان حلال در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج اخذ جواز تاسیس صنایع در کرج
تماس

ضرورت ثبت برند در شیراز


برای ثبت برند در شیراز شما باید یا به صورت شخصی اقدام کنید یا در قالب شخصیت حقوقی، در هر صورت روال ثبت برندتان یک مسیر را باید طی کند و تنها تفاوت این دو نوع ثبت در مدارک شخصی و حقوقی می باشد ، علامت تجاری یا برند بر اساس نگارش شامل ؛ علامت تجاری تصویری ، علامت تجاری نوشتاری ، علامت تجاری ترکیبی تصویری و نوشتاری می باشد، که شما می توانید هر کدام از این موارد را که تمایل داشته باشید برای ثبت برند در شیراز درخواست دهید ، هر چند برای ثبت علامت تجاری قواعد و مقرراتی وجود دارد که ما در این مقاله به آن پرداخته ایم تنها کافی است ما را تا انتهای این مطلب دنبال نمایید پاسخ تمام سوالاتتان اینجاست. 

قوانین ثبت برند در شیراز 

قانونی که در خصوص ثبت علائم تجاری در ایران اجرا می شود ، قانون ثبت اختراعات ، طرح های صنعتی و علائم تجاری مصوب 1386 و آیین نامه اجرایی آن مصوب 1387می باشد علاوه بر این قواعد داخلی ، قواعد بین المللی هم در خصوص ثبت علائم تجاری وجود دارد که تحت عنوان پروتکل مادرید می باشد که 106 عضو ثابت و برخی عضو غیر ثابت دارد ، که به طور کلی 109 عضو دارد ، که ایران در سال 1959 این پروتکل را قبول و در 25 دسامبر 2003 میلادی به طور رسمی به آن پیوست و بر اساس آن ثبت برند بین المللی در ایران ممکن شد. 

نقش جواز برای ثبت برند در شیراز 

یکی از مدارکی که برای ثبت برند باید ارائه گردد جواز می باشد، این جواز می تواند هر نوع مجوزی را شامل شود ، مثل جواز تأسیس ، جواز کسب ، پروانه بهره برداری ،موافقت اصولی و حتی اینماد های مربوطه در سایت ها هم نوعی مجوز فعالیت محسوب می شوند. 

حالا چرا یکی از اصلی ترین موارد در ثبت برند شیراز ارائه جواز می باشد، علی الاصول برند باید در یک یا چند طبقه از طبقات معرفی شده اداره ثبت علائم تجاری قرار گیرد که هر طبقه کالایی را مد نظر قرار داده تا از مالکیت معنوی اشخاص حمایت کند و از هر گونه سوء استفاده جلوگیری به عمل آورد، حال چگونه می توان این طبقات را برای برندی در نظر گرفت ؟ اینجا است که کارشناس مربوطه به موضوع جواز شما نگاه می کند و طبقات درخواست شده باید به حوزه فعالیت مورد تعریف در جواز هم خوانی داشته باشد. علاوه بر این باید اسم دارنده مجوز با شخص باشدمتقاضی یکی باشد و برند بدین منظور به نام متقاضی به ثبت می رسد .

مدارک ثبت برند در شیراز 

همان طور که در مقدمه عنوان شد برند به دو صورت قابل ثبت است یا متقاضی آن شخص حقیقی باشد و یا متقاضی آن شخص حقوقی یعنی شرکت یا موسسه ثبت شده باشد و تنها تفاوتی که در نحوه ثبت برند این دو روش وجود دارد در تکمیل مدارک می باشد ، که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

مدارک ثبت برند برای شخص حقیقی

 • کپی مدارک هویتی شخص 
 • مجوز مربوط به حوزه فعالیت برای ثبت علامت تجاری 
 • تصویری از علامت تجاری با کادر سفید 
 • در صورت غیر فارسی بودن علامت ارائه کارت بازرگانی 

مدارک ثبت برند برای شخص حقوقی

 • کپی مدارک احراز هویت مدیر عامل شرکت 
 • رونوشت آگهی تأسیس یا روزنامه رسمی شرکت 
 • رونوشت آگهی یا روزنامه رسمی اخرین تغییرات 
 • کپی برابر اصل جواز تأسیس یا پروانه بهره بردای شرکت 
 • کارت بازرگانی در صورت غیر فارسی بودن علامت تجاری 

نکاتی که در ثبت برند شیراز باید رعایت شود 

 • ابتدا باید بدانید در صورت درخواست ثبت برند هایی که قبل از این به ثبت رسیده اند موجب رد اظهارنامه شما می شود ، پس باید برای ثبت برند برندی را انتخاب کنید که قبل از این به ثبت نرسیده باشند و بدین منظور حتماً از استعلام برند تیم ایلیا استفاده کنید.
 • برند هایی که توصیف محصول هستند و یا نام یکی از محصولات باشند برای همان محصول قابل ثبت نیستند. 
 • برند باید اسم خاص و یا ترکیبی از کلمات باشد و برند هایی که خلاف نظم عمومی جامعه باشند قابل ثبت نیستند. 
 • مواردی چون پرچم رسمی کشور ها، نماد ملی آنها، نماد و یا مشابه نماد و یا مخفف سازمان های بین المللی و مواردی این چنینی قابل ثبت نیستند. 
 • علامت تجاری مورد تقاضای شما نباید مشابه برند های معروف داخلی یا خارجی باشد. 
 • استفاده از اسامی مقدسه به عنوان نام برند قابل اعمال نمی باشد. 

مراحل ثبت برند در شیراز 

 1. برای ثبت برند باید مراحل زیر طی شود.
 2. تکمیل مدارک و ملزومات ثبت برند در شیراز. 
 3. ورود به سایت اداره ثبت. 
 4. تکمیل فرم اظهارنامه ثبت برند و مشخصات مربوطه متقاضی .
 5. اخذ کد پذیرش از سامانه ثبت علائم تجاری.
 6. تأیید و ارسال ابلاغیه ثبت برند در شیراز.
 7. مراجعه به اداره ثبت علائم تجاری و ارائه اصل مدارک به کارشناس ثبتی مربوطه .
 8. پرداخت و چاپ آگهی روزنامه نوبت اول ثبت برند شیراز. 
 9. طی سی روز از آگهی نوبت اول باید هزینه حق الدرج پرداخت شود. 
 10. پرداخت و چاپ آگهی نوبت دوم جهت ابلاغ ثبت نهایی برند.
 11.  اخذ تصدیق ده ساله علامت تجاری.

تعرفه و هزینه ثبت برند در شیراز 

قطعاً ثبت برند در شیراز هزینه هایی به دنبال دارد چرا که مالکیت یک نام را به شما واگذار می کند ، اما محاسبه هزینه های ثبت برند در شیرازشامل ؛ هزینه روزنامه ها ، هزینه حق ثبت برند ، حق الوکاله وکیل  و هزینه پست می باشد. و مبلغ هزینه های ثبت برند از سوی اداره ثبت شرکت ها به روز می شود و میزان کلی آن به طبقات مختلف ثبت برندتان و تعداد محصولات و خدمات و حجم باکس آگهی بستگی دارد. 

ثبت برند در شیراز به چه معناست؟ 

این ضرب المثل قدیمی را همه شنیده اید : «مالت را سفت بگیر همسایه ات را دزد نکن» حالا فکر کنید چیزی را دارید که حتی مالک آن هم نیستید، این مسئله قطعاً تبعات سنگینی برایتان به دنبال دارد، امروزه جهان با قواعد و قوانینی که توسط تمدن ها شکل گرفته پشتیبانی می شود و افراد به موجب آن حقوق مادی و معنوی خود را مطالبه می کنند. 

فرق یک برندی که شخص اقدام به ثبت آن می کند و برندی که بدون اینکه به ثبت برسد مورد استفاده قرار می گیرد ، اولاً مالکیت آن است که شخص مالک چیزی می شود و بعد از آن استفاده می کند. دوماً برندی که به ثبت نرسیده ممکن است مالک دیگری داشته باشد و اگر چنین باشد شخصی که به موجب ثبت برندش در شیراز مالک آن شده می تواند مدعی ضرر و زیان شود و این امر بار حقوقی به دنبال دارد. 

بد نیست بدانید مالکیت برند بعد از ثبت قابل نقل و انتقال است و ارزش مادی دارد ، بعد از ثبت برند در شیراز شما به مدت ده سال مالکیت استفاده آن را به طور انحصاری دارید. امیدوارم ضرورت ثبت برند در شیراز را متوجه شده باشید و تا دیر نشده نسبت به ثبت برندتان اقدام کنید.

در آخر

شاید شما هم برند «مک دونالد» را بشناسید این برند مبلغ 33.6 میلیارد دلار ارزش دارد و توسط «ریچارد » و «ماریس مک دونالد» در سال 1940 معرفی شد. این برند ابتدا در رستورانی که فقط برای سفارش غذا تأسیس شده بود  استفاده شد تا در سال 1954 «ری کراک» این برند را از برادران مک دونالد خریداری کرد و شرکت مک دونالد را تأسیس کرد و این کسب و کار را گسترش داد. امروزه 23 هزار مک دونالد در دنیا وجود دارد که خالق این برند یعنی برادران مک دونالد هیچ سهمی در گسترش آن نداشتند و سودی هم از مک دونالد نبردند. این ماجرا می تواند قصه برند هر کسی شود پس بعد از ثبت برند به این راحتی مالکیت برندتان را انتقال ندهید و زحمت برندینگ آن را بکشید تا مثل برادران مک دونالد از امتیاز ام برند خود بی بهره نمانید. برند حق مالکیتی است که بعد از ثبت آن در اختیار شخص قرار می گیرد ، به این راحتی از دستش ندهید، ما برای همشهریان عزیزمان ثبت برند در شیراز را با تخفیف ویژه انجام می دهیم تنها کافی است با تیم کارشناسان ثبت برند ما در ایلیا تماس بگیرید. 

ثبت برند در استان فارس

 • ثبت برند در شیراز
 • ثبت برند در فسا
 • ثبت برند در  فیروز
 • ثبت برند در جهرم
 • ثبت برند در آباده
 • ثبت برند در اردکان
 • ثبت برند در کازرون
 • ثبت برند در مرودشت
 • ثبت برند در داراب
 • ثبت برند در نی ریز
 • ثبت برند در  لارستان
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ضرورت ثبت برند در شیراز

جهت اطلاع از ضرورت ثبت برند در شیراز این مقاله را مطالعه کنید و اگر هنوز تردیدی داشتید با ثبت ایلیا تماس بگیرید.

فواید ثبت شرکت در شیراز

جهت ثبت شرکت در شیراز و آگاهی از مراحل آن، مدارکی که لازم دارید و هزینه ها حتماً این مقاله را از ثبت ایلیا بخوانید. ما تا پایان در کنار شماییم.

ثبت برند در گیلان

ثبت برند در گیلان در زمینه بازاریابی و تبلیغات به شما کمک شایانی می کند .شما می توانید به کمک مجتمع ثبت ایلیا جهت ثبت برند در گیلان اقدام نمایید.

روش ثبت شرکت در مشهد

همه موارد مربوط به ثبت شرکت در مشهد از انواع شرکت گرفته تا هزینه ثبت شرکت و مراحل ومدارک لازم را یکجا با تیم تحریریه مجموعه ثبت ایلیا در این مطلب بخوانید و لذت ببرید.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟