لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت در کرج
ثبت انواع شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج ثبت موسسه در کرج ثبت شرکت دانش بنیان در کرج ثبت شرکت هلدینگ در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت عمرانی درکرج ثبت شرکت تولیدی در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج
ثبت برند در کرج
ثبت نشان و علامت تجاری در کرج ثبت لوگو در کرج استعلام برند
خدمات ثبتی
خدمات ثبتی
ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج
خدمات اداری
اخذ گرید در کرج اخذ ایران کد در کرج اخذ استاندارد در کرج اخذ نشان حلال در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج اخذ جواز تاسیس صنایع در کرج
تماس

ثبت برند در گیلان


ثبت شرکت ایلیا در این مقاله تلاش و کوشش نموده است تا درباره ثبت برند در گیلان مطالبی را به متقاضیانی که می خواهند برند خود را در گیلان به ثبت برسانند ولی اطلاعات لازم و کافی در این زمینه را ندارند ارائه نماید تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

برند چیست؟

به هر علامتی اعم از اسم، رنگ، حرف، نماد، تصویر، عدد و.... که سبب متفاوت شدن کالاها و خدمات تولید کننده با تولید کننده دیگر می شود برند گفته می شود.

انجمن بازاریابی امریکا برند را اینگونه تعریف کرده است:

 • برند به انگلیسی (Brand) با عنوان قانونی نشان تجاری، یک طرح، نماد، عبارت، نام و.... است که ارائه دهنده خدمات یا فروش محصول خاصی است که به وسیله آن، از سایر محصولات مشابه متمایز می‌شود.
 • نشان تجاری و یا برند همان چیزی است که مخاطب، صفات و ویژگی‌های آن را با دیدن، شنیدن، حس کردن و غیره، به صورت ذهنی (Conceptual)، دیداری (Visual) یا شنیداری (Verbal) در ذهن و قلب خود تداعی می‌کند.
 • در واقع برند شامل همه احساسات، مفاهیم و ویژگی‌هایی است که با یک نام گره خورده است.

واژه برند در جامعه ما و زبان فارسی به محصول یا خدمتی گفته می‌شود که اعتبار و ارزش اجتماعی داشته باشد. در واقع برندهای دلخواه آنهایی هستند که دارای ماهیت و قدرت اجتماعی بالایی بوده و افراد نسبت به آنها حس مالکیت داشته باشند.

مطمئنا بارها شنیده‌اید که این برند،برند مورد علاقه من است و یا من این برند را خیلی دوست دارم، در واقع برندی دارای قدرت است که بتواند هیجان و عواطف مصرف‌کننده را برانگیخته و مشتری بتواند به آن اعتماد کند.

پس یکی از مهم ترین وظایف هر شرکت، پیدا کردن راه برای جلب توجه و وفاداری مشتری است. از جمله خصوصیات یک برند معروف می‌توان به جذابیت، الهام بخش بودن، تک بودن، تناسب، جایگاه و.... اشاره کرد.

ثبت برند در گیلان

 ثبت برند یعنی ثبت علامت یا نشانی خاص به عنوان وجه تمایز کالاها و خدمات از یکدیگر. ثبت برند علاوه بر معرفی محصول ،وفاداری مشتریان، بیان کیفیت محصول، توجه و حمایت مصرف کنندگان و حمایت دولتی برخاسته از قوانین تجارت را به همراه دارد. کلیه اشخاصی که در گیلان صاحب مشاغلی می باشند می توانند برند خود را در گیلان به ثبت برسانند خاطر نشان می شویم که اشخاص با ثبت برند گیلان مزایایی را برای خود به ارمغان می آورند که در ادامه مبحث به آن می پردازیم.

مزایای ثبت برند در گیلان

 • ثبت برند، برای محصولات و شرکت و خدمات شما شهرت و وجه ایجاد می کند.
 • ثبت برند، شرکت ها را تشویق می کند تا در حفظ یا بهبود کیفیت محصولات سرمایه گذاری کنند.
 •  ثبت برند، ممکن است سرمایه و دارایی ارزشمند کسب و کار باشند.
 • ثبت برند، ممکن است برای دریافت وام مفید باشند.
 •  ثبت برند، جزء ضروری موافقت نامه های اعطای نمایندگی است. 
 • با ثبت برند، اجازه استفاده از آن ها به اشخاص ثالث داده می شود و منبع مستقیم درآمد از محل حق امتیازها می باشند.
 • ثبت برند،وسیله بازاریابی و اساس ایجاد وجهه و شهرت شرکت ها هستند.
 •  ثبت برند می تواند برای سهامداران ایجاد ارزش افزوده ی سهام کند و باعث افزایش درآمد شرکت شود.
 •  با ثبت برند می توان تفویض اجازه ی استفاده از یک علامت تجاری ثبت شده را به شرکت های ثالث داد که می تواند منبع درآمد بیشتری برای شرکت یا شخص به وجود آورد و یا اساس انعقاد یک موافقت نامه ی اعطای نمایندگی فروش باشد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند در گیلان

1. دو رونوشت از اظهارنامه علامت کامل شود.
2.مدارک هویت متقاضی ارائه گردد.
الف- اشخاص حقیقی: رونوشت شناسنامه و کارت ملی.
ب- اشخاص حقوقی: آخرین روزنامه رسمی ، تصویر شناسنامه و کارت ملی صاحبان امضاء.
3.مدارک نماینده قانونی: در صورتی که تقاضا توسط نماینده قانونی ( وکیل، دارنده یا دارندگان حق امضاء برای اشخاص حقوقی و ...) به عمل آید مدارک آن ضمیمه گردد.
4.ده نمونه گرافیکی با تصویر از علامت درخواست حداکثر در اندازه های 10×10 سانتی متر.
5. در صورت سه بعدی بودن علامت، ارائه علامت به صورت نمونه گرافیکی یا تصویر دو بعدی به نحوی که از شش زاویه متفاوت تهیه و در مجموع یک نمونه واحد را تشکیل دهند الزامی است.
6.  مدارک دال بر فعالیت در رشته مربوط اعم از جواز اعلامیه تاسیس از صنایع یا پروانه بهره برداری صنایع یا پروانه ساخت . وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی یا پروانه کسب و...باید ارائه گردد.
7. استفاده از حق تقدم: در صورتی که متقاضی یا متقاضیان ثبت بخواهند به استناد تقاضای ثبت خارج از کشور از مزایای حق تقدم (حداکثر تا6 ماه) استفاده نمایند می بایست مدارک مربوطه به حق تقدم را همزمان با تسلیم اظهارنامه یا حداکثر ظرف مدت 15روز از آن تاریخ تسلیم نمایند.
8. رونوشتی از ضوابط و شرایط استفاده از علامت جمعی و تأییدیه مقام صلاحیت دار ارائه گردد.
9. رسید مربوط به پرداخت هزینه های قانونی ارائه گردد.

مراحل ثبت برند در گیلان

برای ثبت برند خود در گیلان می توانید به پایگاه اینترنتی اداره مالکیت صنعتی رجوع کرده و مراحلی که در ذیل ذکر شده است را طی کنید:

کلیه مندرجات مربوط به اطلاعات اولیه متقاضی می باشد را به درستی پر نمایید. سپس مدارک فوق الذکر را اسکن نمایید و در سامانه بارگذاری نمایید. پس از آن می توانید اطلاعات وارد شده را ببینید در این مرحله قبل از ثبت امکان ویرایش وجود دارد . سپس باید هزینه های حق الثبت را بر اساس نوع حقیقی و یا حقوقی بودن از طریق درگاه اینترنتی پرداخت کنید .بعد از پرداخت آن کدرهگیری و رمز به تلفن همراه متقاضی ارسال می شود .در این مرحله ثبت اینترنتی به پایان می رسد و باید منتظر بررسی ها و اعلام نتیجه کارشناس باشید. بعد از تکمیل اظهارنامه و ارائه مدارک ،کارشناس مربوطه به پرونده رسیدگی نهایی کرده و نتیجه را اعلام می نماید.نتیجه ممکن است ثبت برند و یا رد آن باشد. چنانچه ایرادی وجود نداشته باشد بعد از انجام رسیدگی و تایید ثبت، مراتب ثبت و واریز مبلغ نهایی به متقاضی اطلاع داده می شود. سپس از طریق سایت در روزنامه رسمی قوه قضاییه اعلام می شود و بعد از طی یک ماه پرونده وارد سایت اداره مالکیت صنعتی می شود، علامت پیشنهادی جهت ثبت در صورت احراز شرایط فوق در روزنامه رسمی کشور منتشر می شود و چنانچه ظرف مدت سی و یک روز از انتشار آگهی، دعوی یا اعتراضی از طرف اشخاص ذی نفع به عمل نیاید اداره ثبت علامت مورد تقاضا را به نام متقاضی در دفتر مخصوص به ثبت رسانیده و گواهی ثبت را به درخواست کننده تسلیم می نماید.

ثبت شرکت ایلیا با داشتن مشاوران و کارشناسان خبره و کاردان آماده ارائه خدمات به متقاضیان محترم می باشد هم چنین در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با شرکت ایلیا تماس بگیرید و ضمن مشاوره رایگان از تجربیات مشاوران و کارشناسان ما نیز بهره مند شوید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

روش ثبت شرکت در مشهد

همه موارد مربوط به ثبت شرکت در مشهد از انواع شرکت گرفته تا هزینه ثبت شرکت و مراحل ومدارک لازم را یکجا با تیم تحریریه مجموعه ثبت ایلیا در این مطلب بخوانید و لذت ببرید.

ضرورت ثبت برند در شیراز

جهت اطلاع از ضرورت ثبت برند در شیراز این مقاله را مطالعه کنید و اگر هنوز تردیدی داشتید با ثبت ایلیا تماس بگیرید.

ثبت برند در گیلان

ثبت برند در گیلان در زمینه بازاریابی و تبلیغات به شما کمک شایانی می کند .شما می توانید به کمک مجتمع ثبت ایلیا جهت ثبت برند در گیلان اقدام نمایید.

فواید ثبت شرکت در شیراز

جهت ثبت شرکت در شیراز و آگاهی از مراحل آن، مدارکی که لازم دارید و هزینه ها حتماً این مقاله را از ثبت ایلیا بخوانید. ما تا پایان در کنار شماییم.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟