لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت در کرج
ثبت انواع شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج ثبت موسسه در کرج ثبت شرکت دانش بنیان در کرج ثبت شرکت هلدینگ در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت عمرانی درکرج ثبت شرکت تولیدی در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج
ثبت برند در کرج
ثبت نشان و علامت تجاری در کرج ثبت لوگو در کرج استعلام برند
خدمات ثبتی
خدمات ثبتی
ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج
خدمات اداری
اخذ گرید در کرج اخذ ایران کد در کرج اخذ استاندارد در کرج اخذ نشان حلال در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج اخذ جواز تاسیس صنایع در کرج
تماس

اخذ کد اقتصادی در یزد


کد اقتصادی چیست؟

مرجع اخذ کد اقتصادی در اداره مالیات ودارایی استان یزد می باشد. پس بنابراین پس از حضور متقاضی اخذ کد اقتصادی در اداره مالیات استان یزد ؛متقاضی یا وکیل او ملزم به تشکیل پرونده مالیاتی است. اسنادی که معرف متقاضی وثوابق ثبتی او میشود همان مدارک شناسایی متقاضی می باشد. بعد از اینکه تمامی مدارک به اداره مالیت دارای ارجاء پیدا کرد.سرممیز اداره مالیات تمای مدارک متقاضی را پس از تأیید پرونده مالیاتی در جریان می اندازد در نهایت کد اقتصادی ویژه ای را برای این متقاضی در نظر میگیرد. بر این مبنی یک شماره 12 رقمی مخصوص به متقاض تعلق میگرد که همان کد اقتصادی می باشد. که به شما این این امکانرا میدهد ونشان دهنده این است که آن واحد تولید کننده یا خدماتی تحت نظارت اداره مالیاتی و دارایی فعالیت دارد وتمامی آن فعالیتها مطابق موازین قانونی انجام میشود و این موضوع درحال حاضر به خصوص در مورد عقد قراردادهای معتبر وفابل توجه و نیز سایر فعالیت های اقتصادی که ممکن است اشخاص حقیقی و حقوقی به آن مبادرت ورزند ،اهمیت ویژه ایی دارد.

اخذ کد اقتصادی در یزد

  در تمامی اطلاعاتی که در مقالات مختلف عنوان شد آن چه که حائز اهمیت است و در واقع یک شرط کلی و یک قانون می باشد قبل از اقدام به تاسیس شرکت یا سازمانی وجود مجوز مربوط به آن سازمان و شرکت یک پیش نیاز مهم و اصلی است پس لازم به ذکر می باشد که که برای اینکه بتوان با قدرت تمام در دنیای اقتصاد وتجارت فعالیت داشت باید چهارچوبهای قانون ونظام مندی روابط مالی وشغلی تعریف شده دولتی را با احترام پذیرفت و انجام داد به همین منظور افراد حقوقی و حقیقی که تمایل به شروع و فعالیت اقتصادی دارند باید ارگانهای دولتی را از نحوه و نوع فعالیت خود آگاه سازند تا این نهادها جهت نظارت فعالیت اشخاص دعوت شوند. موضوع این مقاله که کد اقتصادی و اخذ کد اقتصادی  در یزد  می باشد یکی از مراحل اولیه و نخست در تأسیس شرکت و سازمانها می باشد که در مراحل ابتدایی در استان یزد صاحبان مشاغل موظف هستند به مراجعه حضوری در دایره مالیاتی . اخذ کد اقتادی در یزد تا دو ماه پس از ثبت شرکت باید انجام شود. پس با این تفاصیل با توضیحات فوق، برابر قوانین مالیاتی کشور ،اخذ کد اقتصادی جهت شناسایی اشخاص و شرکت های فعال توسط اداره مالیات و دارایی و پرداخت انواع مالیات های تعیین شده ،الزامیست و تخلف از آن ،نوعی فرار مالیاتی محسوب می شود. 

 

مدارک مورد نیاز جهت اخذ کد اقتصادی در یزد

 1. دفترچه از واحد اطلاعات و خدمات اداره دارایی دریافت و کامل شود.
 2. دریافت فرم های مربوطه از واحد ثبت و شناسایی اداره دارایی دریافت و کامل شود.
 3. رونوشت مدارک شناسایی تمامی اعضای هیات مدیره ارائه گردد.
 4. رونوشت اساسنامه ارائه گردد.
 5. ارائه رونوشت اظهارنامه شرکت  و یا شرکتنامه و تقاضانامه در شرکت های غیر سهامی الزامی است.
 6. رونوشت آگهی تاسیس شرکت و تغییرات ثبتی در 2 رونوشت ارائه گردد.
 7. رونوشت آگهی روزنامه رسمی و تغییرات آن ارائه گردد.
 8. رونوشت پروانه بهره برداری یا مجوز تاسیس در صورت وجود ارائه گردد.
 9. رونوشت سند مالکیت اقامتگاه قانونی شرکت که در آگهی تاسیس قید است ارائه شده است و در صورت استیجاری بودن،کپی قرارداد اجاره که به تایید واحد مالیاتی محل وقوع ملک رسیده باشد باید ارائه گردد.
 10. نامه آغاز و یا عدم آغاز به فعالیت شرکت و رونوشت آن بعد از ثبت در دبیرخانه ارائه گردد.
 11. مالیات حق تمبر به اداره دارایی ارائه گردد.
 12. مدارک دیگر مورد نیاز که توسط سازمان امور مالیاتی خواسته شود باید ارائه گردد.

مزایای اخذ کد اقتصادی در یزد

 1. کد اقتصادی شماره ای می باشد که توسط اداره امور مالیاتی به اشخاصی که در زمینه اقتصادی فعال می باشند داده می شود و شماره شناسایی این اشخاص در اداره مالیاتی شمرده می شود.
 2. با کد اقتصادی سازمان امور مالیاتی کشور قادر می باشد دفاتر قانونی،صورتحساب ها و فاکتورهایی که صادر شده است را راحت تر بررسی نماید و مورد ارزیابی قرار دهد.

اشخاص مکلف به اخذ کد اقتصادی در یزد

 1. همه اشخاص حقوقی که در زمینه ی تولید،مونتاژ، صادرات و واردات،توزیع کالاها و امور خدماتی فعالیت دارند.
 2. همه اشخاص حقیقی که در زمینه تولید، مونتاژ، صادرات و واردات، توزیع کالا و خدمات فعالیت می کنند.
 3. اشخاص حقیقی باید دارای پروانه ی کسب و کار از مراجع مربوطه داشته باشند و محل فعالیت تجاری داشته باشند و شرایط لازم را برای اخذ کد اقتصادی داشته باشند.

اشخاص غیر مکلف به اخذ کد اقتصادی در یزد

 1. مساجد و تکایا.
 2. اشخاص حقیقی که به فعالیت هنری از قبیل فیلم سازی و فعالیت های مرتبط ، طراحی،خطاطی،نقاشی،نویسندگی،ترجمه کتاب،گرافیک و ویراستاری مشغول می باشند.
 3. اشخاص حقیقی اعم از اعضای هیات علمی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی که به فعالیت تحقیق و یا مشاوره فنی اشتغال دارند.
 4. اتحادیه های امور صنفی.

مراحل اخذ کد اقتصادی در یزد

برای اخذ کد اقتصادی در یزد، باید مدارک کامل شده را به همراه فرم اطلاعات هویت اشخاص حقیقی به حوزه مالیاتی تحویل دهید پس از آن سرممیزی مالیاتی آن ها را مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهد پس از آنکه مدارک تایید شد و در دفتر حوزه به ثبت رسید،در برابر مدارک رسیدی را صادر می نماید و آن را تحویل می دهد،پس از آن مدارک به اداره نظارت و پیگیری تحویل داده می شود و این اداره آن را تحویل می دهد،پس از آن مدارک به اداره نظارت و پیگیری تحویل داده می شود و این اداره آن ها را به اداره کل اطلاعات و خدمات مالیاتی و اداره شماره اقتصادی ارسال می نماید و مسئولان و کاترشناسان مربوطه بعد ازبررسی مدارک، کارت کد اقتصادی را صادر می کنند.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

اداره ثبت شرکت سازمان ثبت شرکتها

در این مطلب از سایت تخصصی موسسه حقوقی ایلیا اطلاعات لازم در خصوص آدرس اداره ثبت شرکت ها در تهران و کرج برای مراجعات حضوی و ارسال مدارک درج شده است

اخذ نشان حلال در کرج

نشان حلال نشانی است که برروی مواد غذایی و نوشیدنی ها درج می شود و نشان دهنده این است که محتویات این مواد مطابق شرع اسلام و حلال می باشد .برای آن دسته از تجاری که صادرات محصولات خود به کشورهای اسلامی را انجام می دهند ، اخذ نشان حلال اهمیت خاصی دارد ثبت ایلیا با این مقاله اطلاعات خوبی را به شما می دهد

نمونه صورتجلسه افزایش سرمایه شرکت های سهامی

مجتمع حقوقی ثبت ایلیا پیشرو در ارائه ی خدمات ثبتی شرکتها و موسسات غیرتجاری.

ثبت برند در شهرکرد

با ثبت برند در شهرکرد به کسب و کار خود سمت و سویی بهتر ببخشید. جهت ثبت برند در شهرکرد شما می توانید از کمکهای مجتمع ثبت ایلیا بهره مند شوید.

کد اقتصادی

هر شخص حقیقی یا حقوقی برای انجام فعالیت های تجاری و اقتصادی قبل از شروع فعالیت هایشان نیاز یه یک کد اقتصادی دارد. این کد را سازمان مالیات صادر می کند.

نمونه صورتجلسه تغییر مدیر عامل

صورتجلسه مجمع عمومی عادی سالانه (یا عادی بطور فوق العاده) شرکت..............سهامی خاص ثبت شده به شماره .....................در مورخ.................ساعت ....................با حضور کلیه/قریب به اتفاق سهامداران در محل قانونی شرکت تشکیل گردید.

ثبت نشان و علامت تجاری در کرج

ثبت نشان و علامت تجاری در کرج یا همان برند در کرج برای رونق بخشیدن به کسب و کار شما اهمیت بسیار دارد . ثبت شرکت ایلیا بهترین خدمات ثبت برند و علامت تجاری در کرج را به شما ارائه می نماید.

ثبت شرکت در کرج

ثب شرکت در کرج به فعالیت شما جهت می دهد و با حضور حداقل دو نفر امکانپذیر می باشد. مجتمع ثبت ایلیا با ارائه خدمات تخصصی ثبت شرکت در کرج در خدمت شما می باشد.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟