دپارتمان امور مالیاتی و اخذ کد اقتصادی در کرج در مجتمع ثبت شرکت ایلیا آماده است با دراختیارداشتن کارشناسان مجرب خود اطلاعاتی را دراختیار شما عزیزان بگذارد.با خواندن این مقاله یا تماس با ثبت شرکت ایلیا اطلاعاتی در خصوص اخذ کد اقتصادی در کرج به دست خواهید آورد .

مراحل اخذ کد اقتصادی و گواهی ارزش افزوده

 چگونگی اخذ کد اقتصادی در کرج

کلیه فعالیتهای اقتصادی که در جامعه صورت میگیرد نیازمند نظارت بر اعمال آنها و حمایت فعالان اقتصادی می باشد این امر تنها در صورتی منجر می شود که فعالان و بنگاههای اقتصادی در جامعه شناخته شده باشند با اخذ کد اقتصادی خود را به سازمان مالیات برای برخورداری از این امکانات معرف می نمایید. مالیات در حقیقت کسب مجوزی است برای انجام فعالیت های تجاری و پرداخت حقوق دولت به منظور جلوگیری از رقابتهای و تلاشهای ناسالم محسوب می گردد. باید بدانید بعد از اتمام ثبت شرکت اخذ کد اقتصادی ضروری حساب می گردد به همین خاطر با در نظر گرفتن مقررات مربوطه که در واحد های ذیربط امور دارای جاری است نسبت به اخذ کداقتصادی اقدام نمایید.

اخذ کد اقتصادی در کرج

باید بدانید اخذ کد اقتصادی در حقیقت شماره ای است که به استناد قانون از سال 73 به اشخاص حقیق و حقوقی که به عنوان بنگاه اقتصادی و واحد تولیدی شناخته می شوند تعلق می گیرد.به این صورت که این اشخاص باید کد اقتصادی خود را روی فاکتورهای خرید و فروش ثبت کنند. یکی از دلایل اخذ کد اقتصادی در کرج درج  آن بر روی فاکتورها برای محاسبه سود و زیان در معاملات می باشد بنابراین با محاسبه دقیق سودهای کسب شده مالیات ها نیز کمتر برآوردی و نظری خواهند بود و محاسبه آنها بیشتر بر اساس اسناد و مدارک صحیح خواهد بود. علاوه براین به وسیله اخذ کد اقتصادی سازمان امور مالیاتی کشور قادر است دفاتر قانونی، فاکتورها و صورتحساب های صادر شده را به راحتی بررسی کند.

اشخاصی که می بایست کداقتصادی دریافت نمایند: کلیه اشخاص حقوقی که به تولید، مونتاژ و یا واردات و صادرات توزیع هرنوع کالا و خدمات مشغول هستند و کلیه اشخاص حقیقی که به امور گفته شده مشغول هستند و یا دارای پروانه کسب از کلیه مراجع ذی صلاح می باشندو محل فعالیت آنها مشخص می باشد واجد شرایط اخذ کد اقتصادی در کرج  می باشند باید بدانید داشتن یکی از شرایط فوق برای تحقق این امر کافی است.

مدارک مورد نیاز برای اخذ کد اقتصادی

  • تهیه دفترچه مالیاتی و تکمیل آن
  • دریافت کلیه فرمهای مربوطه و تکمیل آن
  • ارائه کپی شناسنامه و کارت ملی کلیه اعضای هیئت مدیره
  • ارائه کلیه مدارک ثبتی شرکت (اساسنامه،شرکتنامه،تقاضانامه و...) و در صورتی که شرکت دارای تغییرات باشد آگهی تغییرات
  • ارائه کپی پروانه بهره برداری و یا مجوز تاسیس
  • چنانچه محل فعالیت دارای سند مالکیت باشد ارائه کپی سند الزامی می باشد و چنانچه ملک استیجاری می باشد کپی اجارهنامه کدرهگیری دار الزامی می باشد
  • ارائه نامه عدم فعالیت و شروع فعالیت
  • پرداخت مالیات حق تمبر

کد اقتصادی چیست؟

کداقتصادی در واقع شماره منحصربه فردی می باشد که توسط اداره دارایی پس از گذراندن مراحل ثبت شرکت به فعالان اقتصادی تعلق می گیرد. که در واقع شماره شناسایی اشخاص حقیقی و حقوقی در سازمان امو.ر مالیاتی می باشد.کد اقتصادی در واقع یک کد اجباری است که باید برای امور مهم تجاری نظیر گرفتن کارت بازرگانی، شرکت در مناقصات و مزایده ها، اخذ قرار داد با شرکت های دولتی، و صادر کردن فاکتور و حتی باز کردن حساب در بانک وجود داشته باشد. در حال حاضر کد اقتصادی 12رقمی می باشد که با عدد 4 شروع میشود این امر تا حدودی باعث بهبود سیستم مالیاتی کشور می شود و دلیل عدم کارایی کد اقتصادی فعلی در سیستم جامع مالیاتی، نیاز به دریافت کد اقتصادی جدید می باشد که مراحل دریافت هر یک در زیر شرح داده می شود

مراحل دریافت کد اقتصادی در کرج(12 رقمی):

برای دریافت کد اقتصادی باید تا دوماه پس ازاتمام ثبت شرکت با در دست داشتن معرفی نامه مدارک شرکت به اداره دارایی حوزه فعالیت مراجعه کرده و نسبت به تعیین حوزه مالیاتی خود و دریافت شماره اقتصادی اقدام نمایید.

پس از دریافت کد 12 رقمی شما می تواید جهت دریافت کد اقتصادی هوشمند 6 رقمی و سپس گواهی ارزش افزوده خود اقدام نمایید . 

مالیات بر ارزش افزوده 

مالیات بر ارزش افزوده، مالیاتی است غیرمستقیم که مصرف کننده در ازای خرید کالا یا ارایه خدمات می پردازد. فروشنده یا ارایه دهنده خدمات بایستی مالیات دریافتی را به اداره مالیات بپردازد. تمام خدمات و کالاهایی که در ازای ارایه و فروش آن ها پول داد و ستد می شود شامل مالیات بر ارزش افزوده می گردد. زمانی که فروشنده در ابتدا کالایی را خریداری می کند، مالیات اولیه آن را پرداخته است اما خریدار محسوب نمی شود که در این صورت او می تواند کل مالیات های ارزشز افزوده پرداخت شده خود را از کل مالیات بر ارزش افزوده های که دریافت نموده کم کند و مابه تفاوت را به اداره مالیات واریز کند. اداره گمرک برای کالاهایی که از هر طریق به کشور وارد می شوند پس از کم کردن مبلغی مصوب، مالیات بر ارزش افزوده تخمین زده شده آن کالا را از دارنده کالا دریافت می کند. گمرک مکلف است به نحوی که سازمان مالیات تعیین می کند مالیات را قبل از ترخیص کالاهای وارد شده وصول کند و به ترتیب مقرر شده تا پانزدهم ماه بعد به حساب سازمان مالیات واریز نماید. در این اثنا استثناهایی هم وجود دارد که قانون هر کشور تعیین کننده آن است. مثلا در بعضی کشورها خدمات پزشکی، مواد غذایی و برخی خدمات دولتی شامل این استثنا می شوند. مالیات بر ارزش افزوده هم اکنون در 140 کشور جهان از جمله ایران اجرا می شود. آلمان و فرانسه اولین کشورهایی بودند که مالیات بر ارزش افزوده را اجرا کردند.

در مجموع چهار نوع مالیات در نظام کشور وجود دارد :
مالیات بر ارزش افزوده
مالیات بر اجاره
مالیات بر درآمد
مالیات بر اجاره
تنها مالیات بر درآمد است که به میزان سود کسب شده فرد فروشنده وابسته است و سایر مالیات ها اجباری است و به سود و زیان صاحب کسب و کار بستگی ندارد. کلیه صاحبان کسب و کار موظفند هر سه ماه یک بار که البته با فرجه 15 روزه همراه می باشد، مالیات بر ارزش افزوده خود را اظهار کرده و پرداخت کنند. مالیات بر ارزش افزوده بر اساس اظهارنامه تعیین می گردد. در حال حاضر نرخ مالیات بر ارزش افزوده 9 درصد می باشد که 6 درصد مالیات و 3 درصد عوارض می باشد.