لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت در کرج
ثبت انواع شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج ثبت موسسه در کرج ثبت شرکت دانش بنیان در کرج ثبت شرکت هلدینگ در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت عمرانی درکرج ثبت شرکت تولیدی در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج
ثبت برند در کرج
ثبت نشان و علامت تجاری در کرج ثبت لوگو در کرج استعلام برند
خدمات ثبتی
خدمات ثبتی
ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج
خدمات اداری
اخذ گرید در کرج اخذ ایران کد در کرج اخذ استاندارد در کرج اخذ نشان حلال در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج اخذ جواز تاسیس صنایع در کرج
تماس

مدارک جهت اخذ کد اقتصادی در کرج


ثبت شرکت ایلیا در این مقاله به مطالبی درباره ی مدارک اخذ کد اقتصادی در کرج پرداخته است تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

کد اقتصادی چیست؟

کد اقتصادی کد 12رقمی است که از جانب نهاد امور مالیاتی برای همه ی اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی که فعالیت تجاری دارند صادر می شود.در حقیقت کد اقتصادی که کدی 12 رقمی است کد احراز هویت اشخاص حقیقی و حقوقی در نهاد امور مالیاتی می باشد.

به منظور همه ی اشخاصی که در عرصه ی تولید،توزیع،مونتاژ و صادرات و واردات فعال می باشند اخذ کد اقتصادی الزامی و ضروری می باشد خاطر نشان می شویم که اخذ کد اقتصادی جهت شخصیت هایی که حقیقی می باشند مستلزم ارائه پروانه کسب و معرفی محل فعالیت می باشد.

اخذ کد اقتصادی در کرج

پس از به ثبت رسانیدن شرکت و جهت دریافت کارت بازرگانی اخذ کد اقتصادی الزامی و ضروری می باشد.از زمانی که شرکتی در اداره ثبت شرکت ها ثبت می شود تا 2ماه مهلت دارند تا جهت تشکیل پرونده مالیاتی و دریافت کد اقتصادی خود مبادرت نمایند.در صورتی که این چنین نباشد نمی توانند قراردادی را منعقد و یا در پایان سال مالی اظهارنامه مالیاتی را ارائه دهند علاوه بر موارد مذکور مواردی اعم از اخذ کارت بازرگانی،عقد قرارداد با موسسه های دولتی و افتتاح حساب بانکی ،شرکت و حضور در مناقصه ها و مزایده ها هم مستلزم داشتن کد اقتصادی  می باشد.

مدارک جهت اخذ کد اقتصادی در کرج

الف- اشخاص حقیقی

 1. ارائه تقاضای کتبی شخص.
 2. ارائه رونوشت از همه ی صفحات مدارک شناسایی.
 3. ارائه سه قطعه عکس 2*3 متقاضی(3 قطعه)
 4. ارائه رونوشت از پروانه کسب.
 5. تکمیل و ارائه فرم اطلاعات هویتی اشخاص حقیقی.
 6. ارائه رونوشت کارت اقتصادی قبلی یا فیش کامپیوتری.
 7. پرداخت مبلغ 10000 ریال و ارائه فیش پرداختی.

ب- اشخاص حقوقی

 1. ارائه تقاضای کتبی شرکت.
 2. ارائه رونوشت از همه ی صفحات شناسنامه.
 3. ارائه روزنامه ی رسمی که آگهی تأسیس شرکت در آن درج شده باشد.
 4. تنظیم و ارائه فرم اطلاعات هویتی اشخاص حقوقی.
 5. ارائه رونوشت کارت اقتصادی قبلی یا فیش کامپیوتری.
 6. ارائه فیش پرداختی به مبلغ 10000 ریال.

اشخاصی که موظف به اخذ کد اقتصادی می باشند به شرح ذیل می باشند:

 1. همه ی اشخاص حقوقی که در زمینه ی تولید، مونتاژ، صادرات و واردات، توزیع کالاها و امور خدماتی فعالیت دارند.
 2. همه ی اشخاص حقیقی که در عرصه ی تولید، مونتاژ، صادرات و واردات، توزیع کالا و خدمات فعال می باشند.
 3. اشخاص حقیقی بایستی دارای پروانه ی کسب و کار از مراجع مربوطه باشد و محل فعالیت تجاری داشته باشند و برای اخذ کد اقتصادی شرایط لازم را داشته باشند.

اشخاصی که موظف به اخذ کد اقتصادی نمی باشند به شرح ذیل است:

 1. مساجد و تکایا.
 2. اشخاص حقیقی که به فعالیت هنری از قبیل فیلمسازی و فعالیت های مرتبط،طراحی، خطاطی، نقاشی، نویسندگی، ترجمه کتاب، گرافیک و ویراستاری اشتغال دارند.
 3. اشخاص حقیقی که به فعالیت تحقیق و یا مشاوره فنی اشتغال دارند.از جمله اعضای هیات علمی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی.
 4. اتحادیه های امور صنفی ( به موجب مواد 4 و 23 قانون نظام صنفی،اتحادیه های مجاز به فعالیت های اقتصادی نمی باشند.)
 5. اشخاص حقیقی که به فعالیت پیمانکاری مشغول می باشند و شرایط مذکور در بند (الف-2) این دستورالعمل را دارا نمی باشد منوط به آن که ارزش پیمان و یا مبلغ دریافتی کل پیمان های آن ها در یکسال شمسی از مبلغ پنجاه میلیون ریال بیشتر نباشد.

خاطر نشان می شویم که جهت اخذ کد اقتصادی در کرج  نخست باید برای شرکتی که مد نظر دارید پرونده مالیاتی تشکیل دهید هم چنین اشخاص حقیقی و حقوقی که جهت تشکیل پرونده مالیاتی خود مبادرت نمی نمایند در مقابل مقررات و قوانین سازمان امور مالیاتی کشور علی الراس محسوب و شناخته می شوند.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

تنظیم طرح توجیهی در کرج

طرح توجیهی طرحی است برای توجیه مالی یک پروژه یا برنامه تولید این توجیه می تواند برای بانک، سرمایه گذار و یا برای وزارت صنعت و معدن جهت اعطای جواز تاسیس باشد . ثبت شرکت ایلیا انواع طرح توجیهی را برای شما تهیه و تنظیم می نماید .

اخذ کارت بازرگانی در شیراز

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص  اخذ کارت بازرگانی در شیراز اعم از حقیقی یا حقوقی و با مشاوران ثبت شرکت ایلیا تماس حاصل نمایید.

اخذ کارت بازرگانی در تبریز

اخذ کارت بازرگانی در تبریز برای صادرات واردات و ثبت برند لاتین لازم است جهت کسب اطلاعات در خصوص اخذکارت بازرگانی در تبریز با ثبت شرکت ایلیا تماس بگیرید.

مراحل ثبت اختراع

جهت کسب اطلاعات تکمیلی خود در خصوص مراحل ثبت اختراع با کارشناسان متخصص مجتمع ثبت شرکت ایلای در تماس بوده و ار تجربیات آنها به صورت رایگان بهره مند شوید

جستجوی بهترین نام برای شرکت

جستجوی بهترین نام برای شرکت جهت ثبت شرکت یکی از مراحل انتخاب نام یا اسم شرکت می باشد. شما می توانید از گزینه جستجوی بهترین نام برای شرکت در وب سایت مجتمع حق

از کجا شروع کنیم ؟

مجتمع حقوقی ثبت ایلیا افتخار دارد که با بیش از 18سال تجربه کاری در کلیه ی امور مربوط به ثبت شرکت ،ثبت برند و علامت تجاری ،ثبت تغییرات ،طرح توجیهی و جواز تاسیس صنایع ،کسب نشان حلال ،ثبت طرح صنعتی و همچنین ثبت اختراع ، به روزترین اطلاعات حقوقی و تخصصی ترین شیوه های نوین حقوقی و ثبتی را ارائه کند.

کد اقتصادی

هر شخص حقیقی یا حقوقی برای انجام فعالیت های تجاری و اقتصادی قبل از شروع فعالیت هایشان نیاز یه یک کد اقتصادی دارد. این کد را سازمان مالیات صادر می کند.

اخذ جواز تاسیس صنایع در کرج

جواز تاسیس برگه ای است که جهت تاسیس واحد تولیدی در شهرک های صنعتی قید شده در آن برگه و برای تولید کالای ذکر شده در آن صادر می گردد و مرجع صدور آن ، وزارت صنعت و معدن می باشد . جواز تاسیس صنایع در رشته های مختلف را از ثبت ایلیا بخواهید .

سایت ثبت شرکتها

ایلیا پیشرو در ارائه ی خدمات مشاوره ای به شرکت ها و موسسات غیر تجاری می باشد.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟