لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت در کرج
ثبت انواع شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج ثبت موسسه در کرج ثبت شرکت دانش بنیان در کرج ثبت شرکت هلدینگ در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت عمرانی درکرج ثبت شرکت تولیدی در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج
ثبت برند در کرج
ثبت نشان و علامت تجاری در کرج ثبت لوگو در کرج استعلام برند
خدمات ثبتی
خدمات ثبتی
ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج
خدمات اداری
اخذ گرید در کرج اخذ ایران کد در کرج اخذ استاندارد در کرج اخذ نشان حلال در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج اخذ جواز تاسیس صنایع در کرج
تماس

مدارک جهت اخذ کد اقتصادی در کرج


ثبت شرکت ایلیا در این مقاله به مطالبی درباره ی مدارک اخذ کد اقتصادی در کرج پرداخته است تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

کد اقتصادی چیست؟

کد اقتصادی کد 12رقمی است که از جانب نهاد امور مالیاتی برای همه ی اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی که فعالیت تجاری دارند صادر می شود.در حقیقت کد اقتصادی که کدی 12 رقمی است کد احراز هویت اشخاص حقیقی و حقوقی در نهاد امور مالیاتی می باشد.

به منظور همه ی اشخاصی که در عرصه ی تولید،توزیع،مونتاژ و صادرات و واردات فعال می باشند اخذ کد اقتصادی الزامی و ضروری می باشد خاطر نشان می شویم که اخذ کد اقتصادی جهت شخصیت هایی که حقیقی می باشند مستلزم ارائه پروانه کسب و معرفی محل فعالیت می باشد.

اخذ کد اقتصادی در کرج

پس از به ثبت رسانیدن شرکت و جهت دریافت کارت بازرگانی اخذ کد اقتصادی الزامی و ضروری می باشد.از زمانی که شرکتی در اداره ثبت شرکت ها ثبت می شود تا 2ماه مهلت دارند تا جهت تشکیل پرونده مالیاتی و دریافت کد اقتصادی خود مبادرت نمایند.در صورتی که این چنین نباشد نمی توانند قراردادی را منعقد و یا در پایان سال مالی اظهارنامه مالیاتی را ارائه دهند علاوه بر موارد مذکور مواردی اعم از اخذ کارت بازرگانی،عقد قرارداد با موسسه های دولتی و افتتاح حساب بانکی ،شرکت و حضور در مناقصه ها و مزایده ها هم مستلزم داشتن کد اقتصادی  می باشد.

مدارک جهت اخذ کد اقتصادی در کرج

الف- اشخاص حقیقی

 1. ارائه تقاضای کتبی شخص.
 2. ارائه رونوشت از همه ی صفحات مدارک شناسایی.
 3. ارائه سه قطعه عکس 2*3 متقاضی(3 قطعه)
 4. ارائه رونوشت از پروانه کسب.
 5. تکمیل و ارائه فرم اطلاعات هویتی اشخاص حقیقی.
 6. ارائه رونوشت کارت اقتصادی قبلی یا فیش کامپیوتری.
 7. پرداخت مبلغ 10000 ریال و ارائه فیش پرداختی.

ب- اشخاص حقوقی

 1. ارائه تقاضای کتبی شرکت.
 2. ارائه رونوشت از همه ی صفحات شناسنامه.
 3. ارائه روزنامه ی رسمی که آگهی تأسیس شرکت در آن درج شده باشد.
 4. تنظیم و ارائه فرم اطلاعات هویتی اشخاص حقوقی.
 5. ارائه رونوشت کارت اقتصادی قبلی یا فیش کامپیوتری.
 6. ارائه فیش پرداختی به مبلغ 10000 ریال.

اشخاصی که موظف به اخذ کد اقتصادی می باشند به شرح ذیل می باشند:

 1. همه ی اشخاص حقوقی که در زمینه ی تولید، مونتاژ، صادرات و واردات، توزیع کالاها و امور خدماتی فعالیت دارند.
 2. همه ی اشخاص حقیقی که در عرصه ی تولید، مونتاژ، صادرات و واردات، توزیع کالا و خدمات فعال می باشند.
 3. اشخاص حقیقی بایستی دارای پروانه ی کسب و کار از مراجع مربوطه باشد و محل فعالیت تجاری داشته باشند و برای اخذ کد اقتصادی شرایط لازم را داشته باشند.

اشخاصی که موظف به اخذ کد اقتصادی نمی باشند به شرح ذیل است:

 1. مساجد و تکایا.
 2. اشخاص حقیقی که به فعالیت هنری از قبیل فیلمسازی و فعالیت های مرتبط،طراحی، خطاطی، نقاشی، نویسندگی، ترجمه کتاب، گرافیک و ویراستاری اشتغال دارند.
 3. اشخاص حقیقی که به فعالیت تحقیق و یا مشاوره فنی اشتغال دارند.از جمله اعضای هیات علمی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی.
 4. اتحادیه های امور صنفی ( به موجب مواد 4 و 23 قانون نظام صنفی،اتحادیه های مجاز به فعالیت های اقتصادی نمی باشند.)
 5. اشخاص حقیقی که به فعالیت پیمانکاری مشغول می باشند و شرایط مذکور در بند (الف-2) این دستورالعمل را دارا نمی باشد منوط به آن که ارزش پیمان و یا مبلغ دریافتی کل پیمان های آن ها در یکسال شمسی از مبلغ پنجاه میلیون ریال بیشتر نباشد.

خاطر نشان می شویم که جهت اخذ کد اقتصادی در کرج  نخست باید برای شرکتی که مد نظر دارید پرونده مالیاتی تشکیل دهید هم چنین اشخاص حقیقی و حقوقی که جهت تشکیل پرونده مالیاتی خود مبادرت نمی نمایند در مقابل مقررات و قوانین سازمان امور مالیاتی کشور علی الراس محسوب و شناخته می شوند.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

آگهی تاسیس شرکت

هر شرکتی پس از اخذ شماره ثبت می بایست برای آگهی تاسیس شرکت اقدام کند. با اخذ آگهی تاسیس شرکت به طور رسمی توسط قوه قضاییه شناخته می شود.

جستجوی بهترین نام برای شرکت

جستجوی بهترین نام برای شرکت جهت ثبت شرکت یکی از مراحل انتخاب نام یا اسم شرکت می باشد. شما می توانید از گزینه جستجوی بهترین نام برای شرکت در وب سایت مجتمع حق

مراحل ثبت علامت تجاری

ثبت علامت تجاری یکی از مهمترین ارکان تجارت محسوب شده و عامل مهمی در پیشرفت و رونق کسب و کار می باشد. در این مقاله ثبت شرکت ایلیا مرحله به مرحله روند ثبت علامت تجاری و برند را برای شما توضیح می دهد .

ثبت شرکت بهتراست یا فعالیت شخصی ( حقیقی ) ؟

ثبت شرکت ایلیا در این مقاله سعی دارد به سوال ثبت شرکت بهتراست یا فعالیت شخصی ( حقیقی ) ؟ پاسخ دهد و مزایای ثبت شرکت را با مزایای فعالیت شخصی حقیقی قیاس کند

نمونه صورتجلسه تغییر مدیر عامل

صورتجلسه مجمع عمومی عادی سالانه (یا عادی بطور فوق العاده) شرکت..............سهامی خاص ثبت شده به شماره .....................در مورخ.................ساعت ....................با حضور کلیه/قریب به اتفاق سهامداران در محل قانونی شرکت تشکیل گردید.

اخذ گواهی استاندارد در کرج

به منظور اخذ استاندارد اخذ جواز و ثبت برند محصول الزامی است .جهت تکمیل اطلاعات خود در زمینه اخذ گواهی استاندارد با کارشناسان و مشاورین مجتمع ثبت شرکت ایلیا در تماس بوده و از تجربیات آنها به صورت رایگان برخوردار شوید همچنین با خواندن این مقاله اطلاعات خوبی کسب می کنید .

اخذ کارت بازرگانی در ارومیه

کارشناسان ثبت شرکت ایلیا جهت اخذ کارت بازرگانی در ارومیه خدمات ارائه می نمایند. ابتدا با تماس با ثبت ایلیا ثبت اظهارنامه کارت بازرگانی در ارومیه انجام میشود

ثبت موسسه

یکی دیگر از خدمات مجتمع حقوقی ایلیا راهنمایی مشاوره و اجرا در خصوص ثبت موسسه به روش های قانونی می باشد، که در این مقاله در خصوص آن توضیحاتی داده شده است

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟