لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت در کرج
ثبت انواع شرکت
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج ثبت موسسه در کرج ثبت شرکت دانش بنیان در کرج ثبت شرکت هلدینگ در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت عمرانی درکرج ثبت شرکت تولیدی در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج
ثبت برند در کرج
ثبت نشان و علامت تجاری در کرج ثبت لوگو در کرج استعلام برند
خدمات ثبتی
خدمات ثبتی
ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج
خدمات اداری
اخذ گرید در کرج اخذ ایران کد در کرج اخذ استاندارد در کرج اخذ نشان حلال در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج اخذ جواز تاسیس صنایع در کرج
تماس

مراحل ثبت اختراع


ثبت اختراع پروسه ای که با ابعاد علمی و حقوقی می باشد ثبت شرکت ایلیا با دارا بودن دپارتمان های تخصصی مراحل ثبت اختراع و ثبت مالکیت فکری و معنوی و برخورداری از تجربه و دانش و با توجه به آخرین قوانین اداره ثبت اختراعات کشور اقدام می نماید. تنظیم پرونده مراحل ثبت اختراع باید به گونه ای باشد که تمام خصوصیات فنی و مبتکرانه اختراع را در برگرفته باشد و بتواند از طرح حمایت های لازم را انجام دهد اقدامات لازم جهت ثبت اختراع به شرح ذیل می باشد:

 • مشاوره کار آمد در زمینه ترسیم گرافیکی نقشه های فنی محصولات و شبیه سازی سه بعدی
 • تنظیم و تدوین مسائل فنی و حقوقی شامل توصیف، ادعانامه و خلاصه اختراع
 • رفع نقص پرونده های ثبت اختراع
 • دفاع از عملکرد دستگاه و رفع اخطار احتمالی
 • مشاوره جهت اخذ تاییدیه علمی از مراجع ذیصلاح اختراع
 • مراحل ثبت اختراع

شرایط ثبت اختراع چیست؟

ثبت اختراع در واقع نتیجه آفرینش ذهنی اشخاص می باشد که سبب ایجاد یک راه حل جدید برای محصولات و مشکلات فنی آنها می باشد و یا در قالب یک محصول صنعتی متبلور می شود. اختراعاتی قابل ثبت می باشد که ناشی از ابتکار ذهنی مخترع به شرط وجود نوآوری و کاربرد صنعتی است باید بدانید ابتکار جدید به این معنا می باشد که در صنعت قبلی وجود نداشته باشد و یا فردی با مهارت معمول آن را به ثبت نرسانده باشد.از نظر صنعتی نیز اختراعی کاربردی محسوب می شود که در رشته ای از صنعت قابل ساخت یا استفاده باشد. تصدیق ثبت اختراع در واقع سندی است که اداره مالکیت صنعتی برای حمایت از مخترع و صاحبان آن صادر می کند که در این صورت دارنده آن میتواند از کلیه حقوق ثبت انحصاری بهره مند گردد.

در موارد ذیل حمایت از اختراع انجام نمی گردد :

 • کلیه اکتشافاتی که مرتبط با تئوری های علمی ،روش های ریاضی و آثار هنری می باشد.
 • طرح ها و قواعد و یا روش های انجام کار تجاری و سایر فعالیتهای ذهنی و اجتماعی
 • روشهای تشخیص و درمان بیماریهای انسان ها و حیوانات
 • منابع ژنتیک و اجزاء تشکیل دهنده آنها و همچنین فرایندهای بیولوژیک و تولید آنها

مدارک مورد نیاز جهت ثبت اختراع

 1. تنظیم و تدوین اظهارنامه مراحل ثبت اختراع که باید در سه نسخه به اداره مالکیت صنعتی ارائه گردد.
 2. بسط اختراع که در سه نسخه A4 و مجزا باشد.
 3. نقشه های اختراع در برگه های A4 و در سه نسخه مجزا.
 4. ادعانامه اختراع در برگه های A4 و در سه نسخه مجزا.
 5. ارائه کپی برابر اصل مدارک شناسایی مخترع یا مخترعین.
 6. قبض رسید بانکی حق الثبت اختراع.

مدت اعتبار ثبت اختراع

ثبت اختراع با توجه به در خواست مخترع برای مدت 5 ، 10، 15 و 20 سال معتبر می باشد.

مراحل ثبت اختراع به شرح ذیل می باشد :

به ثبت رساندن یک اختراع نیازمند ارائه اظهارنامه به مرجع ثبت آن می باشد بنابر قانون هرشخصی زودتر اظهارنامه خود را تسلیم نماید حق ثبت اختراع با آن می باشد در حقیقت تاریخ و زمان اظهارنامه معیار اولویت و تقدم نسب به سایرین می باشد و بنابر اصل "اولین تسلیم کننده اظهارنامه" اولین متقاضی و ثبت کننده اختراع محسوب می شود و کسی که مدعی خلاف این اصل باشد باید دلیل و مدرک و بینه ارائه نماید تا خلاف آن را اثبات نماید. به این نکته توجه نمایید که ازائه سریع اظهارنامه ممکن است مشکلاتی را از جمله : اشتباه در توصیف و ادعاهای ناقص و یا توصیفاتی ناپخته می باشد پس میتوانید با گرفتن مشاوره های کارآمد از کارشناسان متخصص و مجرب در این زمینه بهترین اظهارنامه را رائه دهید.

پس از ورود به سایت اداره کل مالکیت صنعتی به آدرس http://iripo.ssaa.ir وبه بخش ثبت اظهارنامه

1- مراحل ثبت اظهارنامه در سامانه وارد شوید :

 • پذیرش تعهد نامه مبنی بر توجه و رعایت مواد قانونی.
 • نوع اظهارنامه گزینش شود( بر ثبت یک اظهار نامه جدید دلالت کرده و انتقاد به ثبت اظهارنامه اختراع)
 • اطلاعات اظهارنامه ثبت شود

وارد کردن اطلاعات اظهارنامه به این شرح می باشد:

* مالکیت اظهارنامه :

شخصی مالک اظهارنامه است که به اسم او و درخواست او یک اختراع به ثبت می رسد این شخص می تواند حقیقی باشد یا یک شخص حقوقی. در صورتی که درخواست کننده شخص باشد اطلاعات و مشخصات وی به عنوان مالک ثبت خواهد شد و چنانچه بیشتر از یک مالک وجود داشته باشد با در نظر گرفتن اولویت نام دیگر مالکین باید قید شود.

*نماینده قانونی :

صاحب امضاء شرکت، وکیل دادگستری، دفتر حقوقی و نماینده قانونی می توانند به عنوان نماینده قانونی معرفی شوند. در صورتی که درخواست کننده فاقد نماینده قانونی یا وکیل باشد می بایست گزینه مرحله بعد را کلیک نماید و مشخصات مالک را در آن قید نماید و چنانچه وکیل دادگستری اختیار کرده باشد اطلاعات وکیل.باید درج شود. همچنین دفاتر حقوقی را می توان نماینده قانونی به حساب آورد.

*دریافت کننده ابلاغ :

شخص حقوقی قادر است دریافت کننده ی ابلاغ باشد و یا یکی از مالکین یا یکی از نمایندگان قانونی ابلاغ را دریافت نمایند.

*مشخصات مخترع :

یکی از موارد الزامی درج اطلاعات فرد مخترع است که حتما می بایست یک شخص حقیقی باشد وچنانچه تمایل به ذکر نام خود در گواهی نامه اختراع نداشته باشد بصورت کتبی نامه ای را مبتنی بر درج نکردن نام مخترع به اظهارنامه پیوست شود.

*عنوان و خلاصه ی اختراع :

در خلاصه ی اختراع الزاما کلمه ی اختراع باید ذکر شود که می بایست مبتکرانه، فنی و موجز باشد.اطلاعات تکنیکی را در خلاصه اختراع درج می کنند . در اصل موقعیتی که اختراع در آن قرار گرفته شده و راهکار های عرضه شده به شکل خلاصه بیان شود.

*ادعای حق تقدم :

بوسیله ی افرادی که اختراع خود را در حوزه ی یکی از اعضای کنوانسیون پاریس به ثبت رسانده اند ادعای حق تقدم پر می شود.. ( فرم به زبان اصلی و با ترجمه رسمی دادگستری پر شود)

2_ پیوست ها آپلود شود

برای پیوست کردن ضمائم، گزینه بارگزاری پیوست انتخاب شود. عکس مدرک مورد نظر انتخاب شود و ضمائم ارسال شود.

3_ کنترل اطلاعات و پیوست ها

خلاصه ای از اطلاعات ثبت شده مشاهده و در صورت درست بودن مورد تایید واقع شود. این وهله تأیید اطلاعات به مرحله ی اول و دوم مرتبط است که به طور موجز قابل مشاهده می باشد.

4_ تادیه هزینه و اخذ شماره اظهارنامه

تادیه هزینه ها توسط اینترنتی و به شکل آنلاین دریافت خواهد شد.(جهت مالکین ایرانی) و برای افراد خارجی معادل ارزی هزینه ها و تعرفه های ثبتی که ملاک آنها فرانک سوئیسی می باشد پرداخت می شود. به شکل واریز به شماره حساب بانک ملی به نام خدمات ثبتی اداره کل مالکیت صنعتی.پس از آن عکس فیش و مراحل ثبت اظهارنامه یا تقاضا ارسال می شود.
پس از واریز اینترنتی، شخص شماره اظهارنامه را دریافت می نماید.

بنا به ماده 29 آیین نامه ثبت علایم و اختراعات از زمانی که اظهارنامه دریافت می شود متصدی شعبه ثبت اختراعات ، از نظر مطابقت با مقررات قانون و مواد آیین نامه موجود مورد بازدید و رسیدگی قرار داده و چنانچه در اظهارنامه کاستی وجود داشت مراتب در سامانه به اطلاع درخواست کننده خواهد رسید.

ماده 30 آیین نامه ثبت علایم و اختراعات تعیین کرده: چنانچه تعیین شود اظهارنامه بدون ایراد و قانونی است در دفتر ویژه ای اختراع با شرح مراتب ذیل ثبت می شود.

 1. شماره ثبت
 2. شماره دفتر اظهارنامه
 3. تاریخ دریافت اظهارنامه به همراه مشخص شدن ساعت ، روز ، ماه و سال
 4. اسم و آدرس دقیق تسلیم ارائه دهنده ی اظهارنامه
 5. چنانچه اختراع بوسیله ی وکیل درخواست به ثبت رسیده باشد، اسم و آدرس وکیل متقاضی اختراع.
 6. مبحث اختراع
 7. زمان اعتبار برگه اختراع
 8. شماره ثبت و زمان اعتبار اختراع در خارج
 9. تاریخ ثبت اختراع
 10. توسط رییس شعبه ثبت علایم تجاری و اختراعات امضا شود
 11. توسط متقاضی ثبت اختراع یا نماینده او به امضا برسد.

تبصره – برای هر اخترعی در دفتر ثبت اختراعات دو صفحه در نظر گرفته شده است.چنانچه موضوع اخترا دچار هرگونه تغییر و تکمیلی بشود و در صورتی که اختراع کلا یا جزئا دارای نقل و انتقال باشد باید در صفحه های ذکر شده قید گردد.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

اخذ گواهی استاندارد در کرج

به منظور اخذ استاندارد اخذ جواز و ثبت برند محصول الزامی است .جهت تکمیل اطلاعات خود در زمینه اخذ گواهی استاندارد با کارشناسان و مشاورین مجتمع ثبت شرکت ایلیا در تماس بوده و از تجربیات آنها به صورت رایگان برخوردار شوید همچنین با خواندن این مقاله اطلاعات خوبی کسب می کنید .

نمونه صورتجلسه افزایش سرمایه شرکت های سهامی

مجتمع حقوقی ثبت ایلیا پیشرو در ارائه ی خدمات ثبتی شرکتها و موسسات غیرتجاری.

سایت ثبت شرکتها

ایلیا پیشرو در ارائه ی خدمات مشاوره ای به شرکت ها و موسسات غیر تجاری می باشد.

ثبت برند در شهرکرد

با ثبت برند در شهرکرد به کسب و کار خود سمت و سویی بهتر ببخشید. جهت ثبت برند در شهرکرد شما می توانید از کمکهای مجتمع ثبت ایلیا بهره مند شوید.

اخذ جواز تاسیس صنایع در کرج

جواز تاسیس برگه ای است که جهت تاسیس واحد تولیدی در شهرک های صنعتی قید شده در آن برگه و برای تولید کالای ذکر شده در آن صادر می گردد و مرجع صدور آن ، وزارت صنعت و معدن می باشد . جواز تاسیس صنایع در رشته های مختلف را از ثبت ایلیا بخواهید .

آگهی تاسیس شرکت

هر شرکتی پس از اخذ شماره ثبت می بایست برای آگهی تاسیس شرکت اقدام کند. با اخذ آگهی تاسیس شرکت به طور رسمی توسط قوه قضاییه شناخته می شود.

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص تنها شامل مراحل ثبتی کار نیست بلکه نیازمند مقدمات و اخذ اطلاعاتی است که به موفقیت کسب و کار کمک شایان می کند ما در این مقاله آن مقدمه را در اختیارتان قرار داده ایم .

تمدید ثبت شرکت

جهت کسب اطلاعات تکمیلی  در خصوص تمدید ثبت شرکت همین حالا با ما در ارتباط باشید.02632525232

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟