مراحل ثبت علامت تجاری

ثبت علامت تجاری

ثبت علامت تجاری یکی از مهمترین ارکان تجارت محسوب شده و عامل مهمی در پیشرفت و رونق کسب و کار می باشد. به همین علت انتخاب نام تجاری مناسب یا نام تجاری ماندگار در اذهان میتواند در این زمینه امری حیاتی باشد.. باید بدانید تنها به ثبت رسیدن علامت تجاری و حقوق انحصاری ایجاد شده حائز اهمیت نیست بلکه قوانین استفاده و نگهداری از علامت تجاری نیز کارایی خاصی دارند. به علاوه ثبت آرم و نشان تجاری نیز یکی از بهترین راههای دستیابی به رقابتی سالم در بازار می باشد واز مهمترین راهکارهای متمایز کردن کالا و خدمات افراد و شرکتها از یکدیگر تلقی می گردد. باتوجه به این موارد مجتمع ثبت ایلیا در تلاش است که با در اختیار گذاشتن به روزترین اطلاعات و ارائه ی سریعترین نوع خدمت به شما موکلین گرامی در این مسیر در کنار شما باشد .. به منظور تکمیل اطلاعات خود در این زمینه به قسمت مشخص شده در این صفحه با عنوان توضیحات تکمیلی مراجعه فرمایید.

جهت ثبت علامت تجاری از کجا شروع کنم

مجتمع حقوقی و ثبتی ایلیا با دارا بودن کارگروه تخصصی ثبت شرکت و ثبت علامت تجاری و حضور مشاوران مجرب و کارآزموده آماده ارائه اطلاعات و خدمات در زمینه ثبت علامت تجاری ، نشان تجاری ،.لوگو و آرم به شما عزیزان می باشد. کافیست تنها تلفن را برداشته و برای بهینه سازی شرایط انتخاب خود و یاری گرفتن از وکلای باتجربه که می توانند کارها را بهتر و سریع تر به انجام برساند با ما تماس بگیرید.

 

مشاوره حضوری با مشاوران متخصص و باتجربه دپارتمان تخصصی ثبت علامت ایلیا،تنظیم دو نسخه اظهارنامه ثبت علامت تجاری و تدوین آن ، ارائه مدارک شناسایی متقاضی ثبت علامت تجاری یا مدیرعامل شرکت ( کپی برابر اصل شده ) به همراه اسناد شرکت ، درخواست استعلام در خصوص برند از اداره مالکیت صنعتی در صورت نیاز، بارگذاری مدارک از طریق سامانه ثبت علامت تجاری

در صورت ثبت علامت به نام خود یا به صورت حقیقی می بایست مدارک شناسایی شخص حقیقی ( کپی کارت ملی و شناسنامه)، جواز کسب ، یک نمونه از طرح علامت در ابعاد ۱۰*۱۰ ، و نیز کارت بازرگانی مورد نیاز است و در صورتی که علامت خود را به صورت حقوقی ( به نام شرکت)به ثبت می رسانید می بایست مدارک شناسایی مدیرعامل ( کپی کارت ملی و شناسنامه) ، آگهی تاسیس و آخرین آگهی تغییرات شرکت در صورتی که شرکت تغییری داشته و مجوز فعالیت ، به همراه یک نمونه از طرح علامت در اندازه ۱۰*۱۰ را ارائه می دهید.

پس از ثبت نام و ارسال مدارک از طریق سامانه ثبت آن لاین اداره ثبت علامت تجاری و بررسی کارشناس این اداره و چنانچه هیچ گونه نقص و ایرادی در درخواست ثبت( اظهارنامه) و مدارک وجود نداشته باشد ، آگهی آن صادر میشود. این فرآیند حدود۴۵ روز کاری زمان می برد بدیهی است که این بازه زمانی با توجه به جنس درخواست متقاضیان و نوع علامت موردنظر آنها دستخوش تغییر خواهد شد.

هزینه های ثبت علامت تجاری با توجه به نوع درخواست شده و طبقات درخواستی متفاوت است جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با کارشناسان ثبت علامت تجاری در مجتمع ایلیا تماس حاصل فرمایید . کارشناسان ما به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشند.

ثبت علامت تجاری ،ثبت اسم و نشان تجاری
ثبت علامت تجاری به معنای ثبت علامتی می باشد که می تواند محصولات تولیدی یا خدمات ارائه شده از جانب شخص یا بنگاهی را از کالاها یا خدمات سایر بنگاهها با اشخاص متمایز و مشخص نماید.
برمبنای قوانین تجارت ، علامت همگانی و اسم تجاري عبارت است از :
– علامت تجاری به معنای هر نماد تصویری می باشد كه قابلیت ایجاد تمایز كالاها يا خدمات ارائه شده توسط شخصیت های حقيقي يا حقوقي را دارا باشد.
– علامت همگانی تجاری یا علامت جمعی نیز به معنای هر گونه نماد بصری است كه به اسم نشان همگانی در اظهارنامه به ثبت می رسد و قادر باشد مبدأ اثر و يا دیگر ویژگی ها همچون كيفيت كالا ياخدمات شخصیت های حقيقي و حقوقي را كه از اين نماد زیر نظر دارنده نشان همگانی به ثبت رسیده استفاده می نمایند تفکیک کند.
– نام وعلامت تجاری يعني نام يا برچسبی كه بیانگر و مبین اشخاص حقيقي ياحقوقي تولیدکننده اجناس یا ارائه دهنده خدمات باشد.

مزیت ثبت علامت تجاری
• ضمانت مینماید که متقاضیان قادرند محصولات را از یکدیگر تفکیک نمایند.
• شرکتها را توانمند میکند که کالاها یا خدمات خود را از یکدیگر متمایز سازند.
• رکنی مهم در بازاریابی وهمچنین بنیان خلق شهرت برای شرکتها می باشند.
• در صورت کسب اجازه مجوز استفاده از آنها به اشخاص مورد معامله داده میشود و محل بی واسطه ی درآمد از مکان حق امتیازها تلقی می گردد..
• جز اصلی موافقتنامههای اعطای نمایندگی هستند.
• امکان دارد سرمایه با ارزش رونق و بهبود کسب و کار باشند.
• در محفوظ نگهداشتن و ارتقا سطح کیفی کالاهای سرمایهگذاری شده، به شرکتها انگیزه می دهند
• به جهت اخذ وام و تسهیلات امکان دارد مفید واقع شوند.

دلایل حمایت از ثبت علامت تجاری و حقوق ناشی از آن
اکثریت قریب به اتفاق ص