ثبت طرح صنعتی

ثبت طرح صنعتی

در بازار پر رقابت تجارت امروز که ابتکار و نوآفرینی برای بدست گرفتن نبض بازار بسیار مهم می باشد حفاظت از ایده هی خلاقانه و نوآورانه ها امری حیاتی تلقی می گردد. اما باید بدانید که تنها ایده ها و طرح هایی به ثبت میرسند و مورد حمایت قرار میگیرد که قابلیت به ثبت رسیده شدن را داشته باشد. با ثبت طرح صنعتی خود انحصار استفاده از آن را مختص خود نموده و اجازه استفاده از آن را از اشخاص ثالث سلب خواهید نمود. نکاتی که در طرح صنعتی خود باید مورد توجه قراردهید این است که طرح صنعتی شکل ظاهری جدید از محصول یا محصولاتی است که قبلا" وجود داشته است. صاحبان طرح صنعتی باید بدانند که در صورتی که برای ثبت طرح صنعتی اقدام نکنند ،امکان دارد که دیر یا زود شاهد حضور کالای مشابهی با تولیدات خود در بازار باشند که قطعا به فروش محصول آنها لطمه زده و از اعتبار آن می کاهد. بنابراین برای تثبیت و بهبود فعالیت خود در بازارمربوطه ، کسب اعتماد بیشتر مصرف کنندگان و بهره برداری از سودهای حاصله از نوآوری خود ثبت طرح صنعتی بسیار مهم و ضروری می باشد. مرجع امور ثبت طرح صنعتی اداره مالکیت صنعتی می باشد.

جهت ثبت طرح صنعتی از کجا شروع کنم

متقاضیان ثبت طرح صنعتی جهت اطلاع از اینکه آیا طرح آنها قابلیت ثبت دارد یا خیر می توانند با مراجعه به مجتمع ثبتی ایلیا از مشاوره های تخصصی در این زمینه بهره بگیرند . پس از این مرحله کارشناسان کارآزموده ما میتوانند در تنظیم و تکمیل اظهارنامه ثبت طرح صنعتی به حرفه ای ترین شکل ممکن شمارا یاری کنند.به منظور کسب آگاهی بیشتر در این زمینه به کادر مشخص شده در این صفحه با عنوان توضیحات تکمیلی مراجعه فرمایید

مراحل ثبت طرح صنعتی  

تهیه و تنظیم اظهارنامه ثبت طرح صنعتی ، تکمیل مدارک متقاضی و ارائه آن به اداره مالکیت صنعتیبه همراه شرح و تصویری از طرح در خواستی چنانچه کلیه مدارک ارسالی کامل بوده و فاقد نقص و ایرادات باشد ، آگهی ثبت درج می گردد.

مدارک ثبت طرح صنعتی

تهیه و تکمیل فرم اظهارنامه طرح صنعتی و تحویل آن همراه با مدارک ذیل به اداره مالکیت صنعتی تسلیم بشود:1- مدارک شناسایی متقاضی2-مدارک نمایندگی (در صورتیکه نماینده یا وکیل صاحب طرح صنعتی از طرف او تقااضاداده باشد. 3-پنج نمونه تصویر گرافیکی از طرح ابتکاری از تمامی زوایا و ابعادآن

زمان ثبت طرح صنعتی

مدت زمان ثبت طرح صنعتی بر اساس تعداد طبقات مورد تقاضا ( طبقاتی که محصول به آنها تعلق می گیرد )متفاوت می باشد .اما بطور کلی برای ثبت طرح صنعتی سه ماه ونیم زمان لازم است. هر طرح صنعتی به مدت 5 سال اعتبار دارد.

 هزینه ثبت طرح صنعتی

برای ثبت طرح صنعتی هزینه دقیقی نمی توان ذکر نمود. .درواقع تعداد طبقات و نوع طرح صنعتی تعیین کننده میزان هزینه می باشد.

ثبت طرح صنعتی

از نگاه قانون طرح صنعتی صورت ظاهری جدیدی از چیزی است که پیش از این وجود داشته است. بدین معنی که ترکیب جدیدی از خطوط، رنگها ، اشکال سه بعدی و یا هر چیز دیگری که از منظر تزیینی بودن وویژگیهای زیبایی شناسی یک محصول را متحول ساخته و منجر به جذب مشتری شود را طرح صنعتی می گویند. در ثبت طرح صنعتي قدرت دست یافتن به یک نسخه جدید فنی، بدون متغیر ساختن فیزیک یک کالا شامل پشتیبانی قانون ثبت نمی گردد.در حقیقت طرح صنعتی برروی فرم و ظاهر محصولات تاکید دارد. آیا می دانستید در صورتی که طرح تازه ای جهت فرآورده های تولیدی خود ایجاد نمایید یا بسته بندی بی نظیر و جدیدی برای آن اختراع کنید پیش از ارائه میبایست آن را به ثبت برسانید؟ هر تحولی در ظاهر یا گونه ی بسته بندی که منجر به زیباتر شدن فرآورده ی تولیدی شما شده است و به جذابیت فرآورده های شما برای مشتری اضافه می کند راصحیح تر است که پیش از رونمایی به ثبت طرح صنعتي برسانید تا از سو استفاده دیگر رقیبان خارج و داخل بازار از ایده شما ممانعت به عمل آید.با به ثبت رساندن طرح صنعتی شما قادر خواهید بود که به سهولت از واردات یک محصول که از لحاظ ظاهری مشابه محصول شماست جلوگیری شود.

طرح صنعتی گستره ی عظیمی از محصولات صنعتی، خانگی ، اداری، ورزشی ، صنایع دستی، اسباب بازی ، مبلمان اداری ، لوازم برقی، خودرو و قطعات آن، ابزار های فنی ، پزشکی و بهداشتی ، اقلام لوکس، تزئینی ، منسوجات ، فرش و البسه، ظروف آشپزخانه ، مصنوعات پلاستیکی و حتی بسته بندی بسیاری از محصولات را شامل می شود. معمولا" یک طراح در تدوین طرح مدنظر خود به جوانب متفاوتی همچون تمایل بازار ، انبار داری ، تعمیر و نگهداری ، حمل و نقل آن شکل از محصول ، تولید سریع و کم هزینه ... می اندیشد ولی چیزی حقوق ثبت طرح صنعتي پیشتیبانی می نماید تنها شکل و ظاهر محصولات آن هم از نظر زیبایی شناسی می باشد و ثبت طرح صنعتی دیگر ویژگیهای کالاها من جمله خصوصیات فنی یا کارکردی آنها را مورد حمایت قرار نمی دهد.

چرا ثبت طرح های صنعتی باید حمایت شوند؟ با ثبت طرح صنعتی قیمت وارزش یک فرآورده را بالا می برید. طرح صنعتی منجر می گردد که یک فرآورده برای مصرف کنندگان دارای جاذبه بیشتری باشد و امکان دارد حتی همین یکتایی اش علت فروش آن محصول گردد. در نتیجه برخورداری از پشتیبانی از طرح صنعتی چشم انداز اصلی کسب و کار نزد هر طراح یا تولید کننده می باشد. با پشتیانی از یک طرح صنعتی از راه به ثبت رساندن آن در اداره مالکیت صنعتی و در صورت نیاز به همکاری کارشناسان و مشاوران مجرب موسسه حقوقی ایلیا با برند تجاری ثبت ایلیا دارنده از حقوق استعمال منحصر به فرد و ممانعت از نسخه برداری غیر مجاز یا تقلید توسط اشخاص ثالث برخوردار می شود. چنین اتفاقی ازحیث بازرگانی کاری ست مهم چراکه قدرت رقابت در کسب و کار را افزایش می دهد و غالبا با آفرینش یک یا چند طرح تازه موجب ارتقا درآمد می گردد . از سویی بها و اعتبار برند به طراحی های آن شرکت تجاری وابسته است. ثبت طرح صنعتی چه امتیازی را موجب می گردد؟ ثبت طرح صنعتی اعطای حق منحصربفرد است از جانب دارنده طرح صنعتی جهت جلوگیری از کپی برداری غیر قانونی و تقلید توسط اشخاص ثالث. ثبت طرح صنعتی عملکردی ست صادقانه در حیطه ی تجارت و رقابت متعادل و منصفانه .مضاف بر اینکه به نوبه خود تولید گستره وسیعی از فرآورده ها که از منظر زیبائی شناختی دارای جاذبه هستند را ارتقاء می بخشد. ثبت طرح صنعتی با ارزش سبب بازگشت بهینه سرمایه گذاری می گردد. زیرا دارنده طرح باعنایت به این موضوع از منحصربه فرد بودن فرآورده ی خود اطمینان دارد. در بالابردن کیفیت آن دقت نموده و این موضوع باعث شناخت فرآورده و کسب اعتمادو اطمینان بازار و مشتریان می شود و بنابراین درآمد بیشتری را حاصل می کند. طرح صنعتی دارائی تجاری محسوب می شود که قادر است بها و وجهه یک شرکت و محصولات آنرا بهبود دهد، به هر میزان که موفقیت و ارائه یک طرح زیادتر باشد بهای آن برای شرکت زیادتر خواهد بود. دارنده طرح صنعتی ثبت شده قادر است با اعطای مجوز بهره مندی از یک طرح به دیگری اورا برای مدت زمان معین از امتیازات استفااده از طرح خود بهره مند گرداند. به بیانی دیگر طراح با نگاه تجاری قادر است به روش مستقیم یا غیر مستقیم به بازار تولید و تنوع محصولات یاری رساند. ثبت طرح صنعتی این فرصت را در اختیار شرکتها قرار می دهد که اندازه موفقیت فرآورده هایشان را در بازار مورد سنجش قرار داده و باحصول اطمینان از برگشت سرمایه و منحصربفرد بودن آن نسبت به تولید و عرضه عمل نمایند.

چگونه می توان از ثبت طرح های صنعتی حمایت کرد؟ در اکثر کشورها خاصه ایران برمبنای ماده 52 قانون تجارت ، طرح صنعتی می بایست به ثبت برسد تا مورد پشتیبانی مقررات مرتبط با ثبت طرح صنعتی قرار گیرد. براساس ماده 28 قانون ثبت اختراعات، ثبت طرح های صنعتی و نشان های تجاری بهره مندی از هر طرح صنعتی به ثبت رسیده توسط اشخاص بدون شک با موافقت دارنده است که حاوی ساخت ، فروش و وارد کردن اقلام حاوی طرح صنعتی ثبت شده می باشد. دارنده قادر است علیه اشخاصی که بدون کسب موافقت او حقوق حقه او که ناشی از ثبت است را نقض کند در دادگاه های دارای صلاحیت اقامه دعوی نماید.

چه طرح هایی بعنوان طرح صنعتی قابل ثبت است؟ طرح هایی قابلیت ثبت را دارا می باشند که بر مبنای قانون و مقررات مرتبط تقاضا شود و حائزشرایط قانونی هم باشد.یعنی : "تازگی"داشته باشد صورتی جدید از یک کالا محسوب شود که عین آن قبل از تاریخ تسلیم یا تقاضای ثبت طرح صنعتی در دسترس عموم نبوده باشد. طرح می بایست با اصالت باشد. یک طرح در شرایطی با اصالت خوانده می شود که به شکل مستقل توسط طراح بوجود آمده باشد و رونوشت یا نسخه برداری از طرح های موجود نباشد. طرح میبایست شخصیت فردی داشته باشد. به این معنا که تأثیر کلی که طرح بر کاربر مطلع بوجود می آورد با تأثیر کلی که طرح های پیشین که از پیش در اختیار همه ی مردم قرار گرفته اند بر آن کاربر بوجود می آورند، تفاوت داشته باشد. در حقیقت طرحهاي صنعتي زير قابل حمايت نيستند: • طرحهايي كه نو و با اصالت نباشند؛ • طرحهايي كه تنها در امتداد فعالیت فني محصول ايجاد ميشوند و فیزیک آن را تغییرنمی دهند. • طرحهايی که شامل نمادها يا نشانهاي رسمي می باشند؛ • طرحهاي در تضاد با نظم عمومي يا اخلاق حسنه و موازین اسلامی • طرحهايي صنعتی كه قبل از تسليم اظهارنامه در هر نقطه اي از جهان افشا شده باشند • طرحهايي صنعتی كه شکل ثابت ندارند • قسمتی از یک طرح که به تنهایی مفهومی نداشته باشد • طرح هایی صنعتی که عیناً در طبیعت وجود دارند • اشکال هندسی • طرح هایی صنعتی که به الکتریسیته وابسته هستند فرایند ثبت طرح صنعتی درخواست ثبت طرح صنعتی از طریق اظهارنامه ثبت طرح صنعتی دراداره ثبت طرح صنعتی شروع می گردد که می بایست تصویر ، رسم و سایر ویژگی های ظاهری محصول که طرح صنعتی را تشکیل می دهدو ذکر نوع فراورده هایی که طرح صنعتی برای آنها استفاده می شود را در بر داشته باشد و اگر طرح صنعتی سه بعدی باشد اداره می تواند نمونه ای از واقعی با ماکت آنرا از تسلیم کننده مطالبه نماید. اظهارنامه ثبت طرح صنعتی باید در بردارنده مشخصات هویتی متقاضی و طراح به همراه مدارک هویتی آنها باشد. بنابر این در هر اظهارنامه دو نوع مالکیت وجود دارد یکی مالک مادی دیگر مالک معنوی. مالک مادی همان متقاضی اعم از شخص حقیقی یا حقوقی است که پس از ثبت طرح صنعتی مالک مادی طرح شده می تواند هرگونه دخل و تصرف در آن طرح را داشته باشد. اما طراح ، مالک معنوی شناخته شده و حق انتقال یا واگذاری یا شراکت به غیر را ندارد. تاریخ اظهارنامه همان تاریخ تسلیم آن به مرجع ثبت یا ثبت الکترونیکی بوده و تحت حمایت قانونی قرار خواهد گرفت. اگر طرح صنعتی 6 ماه پیش از تسلیم اظهار نامه ثبت یا تاریخ حق تقدم افشا گردد مانعی برای ثبت آن محسوب نی گردد. مرجع ثبت طرح صنعتی پس از وصول برای تطابق آن با ما مفاد قانونی مربوطه آنرا ثبت و مجوز انتشار در روزنامه رسمی را صادر مینماید. نکته متقاضی قادر است تا پیش از زمان ثبت طرح صنعتی ، اظهارنامه خود را دریافت نماید. نکته متقاضی قادر است انتشار آگهی را تا یک سال به عقب بیاندازد که در صورت امکان عملی می باشد.

مدارك مورد نیاز جهت ثبت طرح صنعتی 1. مدارك شناسایی فرد درخواست کننده و طرح؛ "اعم از کپی شناسنامه و کارت ملی برابر اصل شده جهت اشخاص حقیقی و آگهی تاسیس و آخرین تغییرات جهت اشخاص حقوقی به صورت شفاف وروشن" مدارك نمايندگي، در حالتی كه تقاضا توسط شخص نماينده قانوني مطرح گرددمثل موسسه حقوقی ایلیا با برند تجاری ثبت ایلیا؛ اگر شما متاضی گرامی امور ثبت طرح صنعتی خود را به ما بسپارید. . 3. چنانچه طرح صنعتي دارای دو بعد باشد، پنج نمونه از شكل يا تصوير گرافيكي يا پنج نمونه از طرح ترسی شده به عنوان مثال ارائه می شود؛ 4. چنانچه طرح صنعتي دارای سه بعد باشد، پنج نمونه از شكل يا تصوير گرافيكي يا پنج نمونه از طرح رسم شده از همه جوانب طرح؛ 5- مرجع ثبت می تواند در طرح صنعتي سه بعدي، ماكتي از آن را به انضمام اظهارنامه خواستار گردد. سایز ماكتي كه متقاضي به مرجع ثبت طرح صنعتی می دهد می بایست حداكثر 20×20×20 سانتي متر و وزن آن حداكثر 2 كيلوگرم و از ماده ای فاسد نشدنی و بادوام باشد. اشکال گرافيكي و ترسيم شده می بایست حداكثر در ابعاد 20×10 سانتي متر بوده و با جوهر مشكي باشدو قابل نصب بر چهار صفحه مقوا باشد. تصاویر گرافیکی مد نظر در مرحله اظهارنامه الکترونیکی می بایست به شکل اسکن شده ازابعاد گوناگون با ویژگیهای فنی ذیل باشد، طبیعی است درحالت وارسی پرونده و پذیرفتن طرح ذکر شده، ارائه پنج نمونه از شکل یا تصویر گرافیکی طرح ترسیم شده جهت صادر شدن آگهی الزام قانونی دارد. 6. درخواست كتبي (به صورت اسکن شده و الصاق آن در پرونده الکترونیکی ) به تأخير انداختن انتشار آگهي ثبت طرح صنعتي و تعيين مدت آن، در صورت تمايل؛ 7.درخواست كتبي (به صورت اسکن شده و الصاق آن در پرونده الکترونیکی ) مبني بر عدم ذكر اسم طراح، چنانچه طراح نخواهد اسم وي ذكر شود؛ 8.رسيد مربوط به پرداخت هزينه اظهارنامه و در صورتي كه اظهارنامه شامل دو يا چند طرح صنعتي است، رسيد مربوط به پرداخت هزينههاي اضافي؛ 9. مدارك مرتبط به حق تقدم كه می بایست مصادف با تسليم اظهارنامه يا حداكثر ظرف 15 روز از آن تاريخ تسليم شود. تبصره طرح چاپ شده اشكال و تصاوير گرافيكي يا ترسيم شده، موضوع بندهاي 3 و 4 فوق، بايد حداكثر در ابعاد 20×20 سانتي متر باشد و در آن رنگي بودن يا نبودن اشكال و تصاوير تصريح گردد.

شرایط و مشخصات فنی تصاویرارسالی ثبت طرح صنعتی: • 1.سایز تصاویر حداکثر آ4 باشد. • 2. حتماً بصورت عمودی اسکن شود • 3.در تصویر ارسالی حتماً طرح باید در یک زمینه ساده، به نحوی که قابل رویت باشد قرار گیرد. • 4. تصویر کالا لزوماً بصورت رنگی باشد و حداکثر حجم آن 500کیلوبایت باشد. • 5.تصویر مدارک ترجیحاً بصورت سیاه و سفید اسکن شده و حداکثر حجم آن 250کیلوبایت باشد وترجیحاً پشت و روی کارت ملی و کپی صفحه اول شناسنامه در یک تصویر باشد. • 6. پسوند فایلهای ارسالی جی پی جی باشد. همانطور که استحضار دارید از نرم افزارهای گرافیکی برای پایین آوردن حجم فایلهای تصویری به شیوه ای که خوانا و یا قابل تشخیص باشند نیز می شود استفاده کرد.

راه های ثبت طرح صنعتی چیست؟ یا چگونه می توان طرح صنعتی را ثبت کرد؟ الف- ثبت طرح صنعتی در داخل کشور پشتیبانی از طرح های صنعتی به گستره وحوزه ی کشورها محدود است این مهم به این معناست که پشتیبانی از طرح صنعتی بطور کل به کشور یا منطقه ای محدود می شود که طرح مورد نظر را در آنجا به ثبت رسانده ایم بنابراین چنانچه تمایل دارید طرح صنعتی تان در بازارهای صادراتی پشتیبانی شوند میباست تقاضای حمایت از ثبت طرح صنعتی دربازار سایر کشورها را ظرف مدت 6 ماه پس از تسلیم اظهارنامه ثبت خود ارائه دهید. برای ثبت طرح صنعتی در داخل کشور؛ لازم است که به پایگاه اینترنتی اداره ماکیت صنعتی مراجعه نموده وبعد از کامل نمودن اظهارنامه و پیوست ضمائم قانونی مدارک و اسناد لازم را به اداره مالکیت صنعتی تحویل بدهد. و یا همچنین می توانید از طریق موسسه حقوقی ایلیا با برند تجاری مجتمع ثبت ایلیا کلیه مراحل ثبت طرح صنعتی خود در کرج و تهران و دیگر نقاط ایران را انجام دهید.

ب- روشهای ثبت طرح صنعتی در خارج از کشور ثبت ملی در این روش از داخل کشور برای ثبت طرح خود در دیگر گشورها اقدام می نماییم بدین شکل که بعد از گزینش کشور مقصد با برگزیدن وکیل مثل موسسه حقوقی ایلیا یا با مراجعت حضوری خود همه ی مدارک را به زبان کشور مقصد ترجمه و برمیگردانیم بعد از تایید ادارات دارای صلاحیت به اداره ثبت طرح صنعتی تحویل می نمایید که مستلزم هزینه و زمان گزاف تری خواهد بود. ثبت منطقه ای تعدادی از کشورها دارای معاهده همکاری منطقه ای می باشند که در صورت ثبت طرح صنعتی در یکی از کشورهای عضو، سایر کشورهای عضو آن معاهده آن طرح را حمایت خواهند نمود. یعنی ثبت طرح صنعتی در یکی از این کورها به مثابه ثبت آن در سایر کشورهای عضو آن معاهده می باشد. اتحادیه های منطقه ای شامل حوزه های ذیل می باشند: • 1.اداره منطقه مالکیت صنعتی آفریقا جهت پشتیبانی از طرح ها در کشورهای آفریقایی انگلیسی زبان • 2.اداره طرح های صنعتی بلوکس جهت حمایت ازطرحهای ثبت شده در بلژیک هلند و لوکزامبورگ • 3.اداره هماهنگ سازی بازارهای داخلی برای طرح های اتحادیه ای در کشورهای عضو اتحادیه اروپا • 4.سازمان مالکیت معنوی آفریقا برای حمایت از کشورهای آفریقائی فرانسوی زبان

ثبت بین المللی طرح صنعتی به منظور ثبت بین المللی طرح صنعتی اتباع کشورهای عضو کنواسیون سازمان جهانی مالکیت معنوی (WIPO) ، که کنوانسیونی است که براساس موافقت نامه دادگاه لاهه جهت یکپارچه سازی ثبت طرح صنعتی به وجود آمده است ، میتوانند با تکمیل یک تقاضانامه بین المللی ثبت طرح صنعتی به بخش اجرای معاهده لاهه واقع در سازمان جهانی مالکیت معنوی مراجعه نمایند ، این در خواست از طرف سازمان به کشورهای مورد تقاضای فرد متقاضی ارسال می گردد ، احتمال دارد برخی کشورها تقاضای ثبت طرح صنعتی شما را پذیرفته و بعضی از کشورها هم آن را رد کنند. درصورت پذیرش در کشورهای مورد تقاضا مورد حمایت قرار خواهد گرفت اما در مورد کشورهایی که تقاضای شما را رد کردند شما می توانید به این تصمیم اعتراض نمایید. چنانچه اعتراض شما مورد قبول واقع شود طرح شما ثبت شده ودر آن کشورها مورد حمایت قرار خواهد گرفت اگر هم تقاضای ثبت طرح صنعتی شما مجدداً رد شود تحت حمایت قانون آن کشور نخواهد بود.فعلاً کشور ما عضو موافقت نامه دادگاه لاهه نمی باشد ، اما کشورما درخصوص ثبت بین المللی علائم تجاری به معاهده پروتکل مادرید درخصوص ثبت بین المللی نشان جغرافیایی به معاهده لیسبون و درخصوص ثبت مبدا غیرواقعی کالا به معاهده مادرید پیوسته است.

تمديد ثبت طرح صنعتي مالك طرح صنعتي مي تواند با پرداخت هزينه مقرر، درخواست تمديد اعتبار ثبت طرح صنعتي را براي دو دوره پنجساله متوالي ديگر بنمايد. درخواست تمديد ثبت، ظرف ششماه قبل از انقضاي مدت اعتبار ثبت طرح صنعتي در هر دوره، به عمل خواهد آمد. تبصره – درشرایطی که عدم درخواست تمديد ثبت طی زمان گفته شده صورت پذیرد، امكان درخواست آن طی مدت 6 ماه پس از پايان اعتبار ثبت طرح صنعتي، با پرداخت جريمه تأخير طبق جدول هزينهها وجود دارد، والا ثبت طرح صنعتي از درجه اعتبار ساقط خواهد شد.

تغییرات در مورد ثبت طرح صنعتی ثبت شده مالك طرح صنعتي مكلف است هر نوع تغيير راجع به اسم، نشاني، تابعيت و اقامتگاه يا اعطاء اجازه بهرهبرداري از طرح يا انتقال و يا اعراض از مالكيت طرح صنعتي ثبت شده را كتباً و همراه با مدارك مربوط جهت ثبت در سوابق به مرجع ثبت اعلام نمايد. ااجرای اين تغييرات مشروط بر رعايت مقررات و ضوابط قانونی خواهد بود. تبصره – چنانچه در طبقهبندي بينالمللي طرح صنعتي ثبت شده تغييراتي به وجود آيد، مالك طرح صنعتي ميتواند از مرج ثبت درخواست كند كه تغييرات مذكور در گواهينامه طرح صنعتي اعمال شود.

انتقالات و اجازه بهره برداری درمورد ثبت طرح صنعتی ثبت طرح صنعتی در مواردي كه مالك طرح مجوز بهره مندی از طرح را به شخص ديگري اعطا نماید، مدارك و اسناد رسمي مرتبط اين مجوز بايد در دفتر مربوط ثبت و به مرجع ثبت ارائه شود. در اين مورد مرجع ثبت، مفاد مجوز را به شکل سری حفظ، ولی اجازه بهرهبرداري را ثبت و آگهي ميكند. تبصره – مراحل فسخ يا تمام شدن پيش از زمان مجوز بهرهبرداري در حالتی كه در حوزه ی متن قرارداد و برمبنای قوانين و مقررات مربوط باشد، نيز براساس ضوابط اين ماده، با انجام تغييرات مورد نیاز، قابل ثبت می باشد. براساس ماده 95 آئین نامه اجرایی ثبت طرح صنعتی هر گونه جابه جایی گواهينامه طرح صنعتي می بایست در اداره ثبت به ثبت برسد. درخواست كتبي جهت ثبت انتقال باید به همراه مدارك زیر تحویل مرجع ثبت داده بشود: • آخرين گواهينامه معتبر طرح صنعتي؛ • سند رسمي حاكي از انتقال؛ • مدارك نمايندگي قانوني؛ • رسيد مربوط به پرداخت هزينهها.

ثبت طرح صنعتی در کرج کلیه مراحل ثبت طرح صنعتی در کرج را به مجموعه حقوقی ثبت ایلیا واگذار نمایید.در ثبت ایلیا فرایند ثبت طرح صنعتی در کرج به روش کاملا تخصصی با کمترین هزینه و در اسرع وقت انجام می شود. ثبت طرح صنعتی در استان البرز چگونگی مراحل ثبت طرح صنعتی در استان البرز را از مشاوران و کارشناسان مجرب موسسه ایلیا بپرسید.در مجتمع ثبت طرح صنعتی در استان البرز مجتمع ثبت ایلیا مراحل ثبت طرح صنعتی به صورت کاملا تخصصی به انجام می رسد.