اقدامات مهم پس از ثبت شرکت

اقدامات مهم پس از ثبت شرکت

پس از به پایان رسیدن فرایند ثبت شرکت شماو اخذ شماره ثبت موسسین شرکت می توانند رسما" فعالیت خود را در چارچوب موضوع شرکت آغاز نمایند اما لازم است بدانیدکه برخی از اقدامات جهت جلوگیری از مشکلات بعدی و عدم پرداخت جریمه های نقدی پس از ثبت شرکت باید انجام گردد. این اقدامات عبارتند از : اخذ دفاتر قانونی یا دفاتر پلمپ ، تشکیل پرونده مالیاتی ، و اخذ کداقتصادی.

جهت اقدامات پس از ثبت شرکت از کجا شروع کنم

نخستین گام بعد از به ثبت رساندن شرکت بهره مندی از تجربیات و آگاهی های یک مشاور آگاه وبا تجربه میباشد بدین منظور به شما پیشنهاد می گردد از مشاوره تخصصی و کاملا" رایگان مشاوران مجتمع ثبتی ایلیا برخوردار شده و هرچه زودتر با ما تماس بگیرید همچنین به منظور آشنایی بیشتر در این زمینه به کادر مشخص شده در این صفحه با عنوان توضیحات تکمیلی مراجعه فرمایید.

مراحل اقدامات پس از ثبت 

در وهله نخست لازم است اظهارنامه اخذ دفاتر پلمپ به حوزه ثبتی مربوطه ارسال گردد در مرحله دوم اقدامات لازم را جهت تشکیل پرونده مالیاتی خود در اداره مالیات مربوط به منطقه فعالیت خود باید انجتام دهید. برای انجام این امور تنها دو ماه از تاریخ ثبت شرکت خود فرصت دارید . در غیر این صورت مشمول جریمه مالیاتی می شوید. در مرحله آخر جهت پیگیری و نظارت برامور مالی شرکت خود و نیز اخذ گواهی ارزش افزوده می بایست برای دریافت کداقتصادی ثبت نام نمایید.

مدارک اقدامات پس از ثبت

برای انجام هریک از مراحل فوق با توجه به نوع درخواست شما موکل گرامی مدارک متفاوتی لازم است شما می توانید جهت آشنایی بیشتر با مدارک لازم برای اخذ دفاتر پلمپ ، تشکیل پرونده مالیاتی و اخذ کداقتصادی با کارشناسان و مشاوران مجتمع حقوقی و ثبتی ایلیا تماس حاصل فرمایید.

 زمان اقدامات پس از ثبت

پروسه زمانی لازم برای انجام هر یک از این اقدامات را نمی توان مشخصا" محاسبه و اعلام نمود زیرا با توجه به انتخاب متقاضی نسبت به انجام هر یک از موارد فوق این مدت زمان متغییر خواهد بود به منظور کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران ثبتی مجتمع ثبت شرکت ایلیا در تماس باشید.

هزینه اقدامات پس از ثبت

هزینه ی تشکیل پرونده ی مالیاتی ،اخذ کد اقتصادی وپلمپ دفاتر هرکدام متفاوت از دیگری است برای اطلاع دقیق از هزینه هامی توانید با کارشناسان مجتمع ثبتی ایلیا تماس بگیرید.